با فرارسیدن فصل پاییز یکی از انواع سبزیجاتی که در ویترین میوه فروشی ها دیده می‌شود، گل کلم است. این سبزی که در نگاه اول که یادآور ترشی های خانه مادربزرگ است، فراتر از این ها توانایی دارد که فقط بتوان آن را فقط با ترکیب سرکه مصرف کرد. شاید شما هم تا به حال به این سبزی از دیدگاه های دیگر نگاه نکرده باشید، اما خانواده‌هایی وجود دارند که به غیر از مصرف ترشی از این سبزی، در سایر غذاهای خود استفاده می‌کنند. امروز در مجله لیلی لند کمی بیشتر با این سبزی آشنا می شویم.

گل کلم فقط در ایران محبوب نیست

به نقل از محبوب ترین رسانه های اجتماعی آمریکایی، اگر یک گل کلم داشته باشید می‌توانید با آن کارهای زیادی انجام دهید. این سبزی که از چندی پیش در سفره غذایی ما ایرانی ها به شکل انواع ترشی ها و یا سرخ شده وجود داشت امروزه در دنیا در سینی سبزیجات در آشپزخانه ها گذاشته می شود و ناگهان به شهرت غذایی شیرین رسیده است و در بسیاری از منوهای غذایی در دنیا جایگاهی را به خود تخصیص داده است، از پیتزا گرفته تا بوفالو بال (نوعی خوراک که با گوشت بوفالو تهیه می شود و در کنار آن حتما گل کلم سرو می شود) و به نظر می‌آید این روند خوبی است.

سبزیجات سفید به دلیل داشتن مواد مغذی سودمند و ضروری گیاهی از جمله ویتامین ث، ویتامین دی، فیبر، پتاسیم و کلسیم هستند. شهرت دارند. اما در واقع خصوصاً گل کلم، گیاهی بسیار مهم است که مربوط به خانواده کلم بروکلی است و دارای ترکیباتی مانند سولفور می‌باشد؛ که این ماده هنگام پخت و پز آن بوی قویی ایجاد می کند، در واقع همان ترکیباتی هستند که می توانند خاصیت بالقوه مبارزه با سرطان داشته باشند و همچنین بافت استخوانی را قوی و سلامت رگ های خونی را هم حفظ کنند.

این سبزی سفید به طرز شگفت آورخوبی منبع غنی ویتامین C و حاوی یک گرم فیبر در هر فنجان و به علاوه پتاسیم است.

افزایش محبوبیت این سبزی در سفره‌های جدید، احتمالاً به دلیل ارتباط بسیار خوب و مفیدی است که با رژیم های کم کربوهیدرات ایجاد می‌کند، در حالی که افرادی که نسخه‌های رژیمی بدون برنج یا گوشت را پیروی می‌کنند، از این سبزی باید به وفور در برنامه غذایی خود استفاده کنند. گل کلم یک سبزی نسبتاً شیرین است، و همچنین می توانید از آن در انواع آشپزی خود کمک بگیرید، مثلا آن را در برنج خرد کنید، برش های درشت تر آن را در کناراستیک بریزید، ویا با زدن آن در مخلوط تخم مرغ زده شده و سرخ کردنشان یک شام زمستانی لذیذ تهیه کنید. حتی می توانید از مخلوط یخ زده آن به اسموتی خودف برای اضافه کردن حجم عضله در ورزشکاران (به طور جدی خوب است!) استفاده کنید.

استفاده از گل کلم

استفاده از گل کلم

اما در مصرف این سبزی چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

گل کلم گیاهی صلیبی است و حاوی کربوهیدراتی به نام رافینوز است که بدن نمی‌تواند به طور کامل آن را هضم کند. برای بعضی از افراد، این می‌تواند باعث ایجاد گاز در معده و روده شود؛ به علاوه، فیبر موجود در گل کلم، اگرچه برای بدن مفید است، اما می‌تواند باعث نفخ شود. این نکته به ویژه زمانی اهمییت دارد که شما می‌خواهید رژیم غذایی پر فیبر نخورید و ناگهان به معده تان بارانی از گل کلم اضافه کردید!

گل کلم همچنین منبع ویتامین K است که به لخته شدن خون کمک می‌کند. به برخی از افرادی که داروهای رقیق کننده خون (مانند وارفارین) مصرف می‌کنند، توصیه می شود رژیم غذایی کم ویتامین K مصرف کنند. همچنین موسسه ملی بهداشت درآمریکا هشدار می‌دهد، که تغییر ناگهانی در جذب ویتامین K می تواند منجر به خونریزی شود. هر چند گل کلم تقریباً به اندازه سایر سبزیجاتی مانند اسفناج و جعفری، لبو و شلغم … مصرف نمی‌شود، اما بد نیست این توصیه ها را هم مد نظر داشته باشید. بنابراین، وعده های معمولی گل کلم به احتمال زیاد مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ اما اگرطبق عادت روزانه مقدار زیادی از آن را می‌خورید؛ بهتر است که برای اطمینان، پزشک شما را معاینه کند.

در آخر، فقط به این دلیل که چیزی بدون گلوتن است، به طور خودکار آن را به کالری های سالم، مغذی یا کم کالری تبدیل می کند؛ کاملا اشتباه است. شکی نیست که یک کاسه گل کلم نسبت به یک کاسه برنج از کالری بسیار پایین تری برخوردار است، اما برای این برای همه مواد غذایی و همه مدل رژیم غذایی مناسب نیست.
مثلا اگر یک پیتزا خوشمزه با لایه زیرین گل کلم را در رستورانی امتحان کنید، بعداً متوجه می‌شوید که در واقع همان مقدار کالری و حتی کمی چرب تراز نان معمولی دارد، و فقط احساس می کنید باجایگزین شدن گل کلم به جای آرد مثلا از کالری پنیر پیتزا، سوسیس و کالباس و…فرار کرده‌اید!!!
بنابراین از انواع گل کلم در شکل های مختلف، ساده و سالم استفاده کنید و از عقل سلیم نیز برای راهنمایی بیشتر در رژیم های غذایی استفاده کنید.

منابع:
https://blogs.webmd.com/food-fitness/20191031/cauliflower-craze-is-there-a-downside