در مطلب (روش‌های به تاخیر انداختن پیری زودرس چیست؟) از مجله لیلی لند به موضوع بسیار مهمی اشاره خواهیم کرد و آن روش‌های جلوگیری از پیری زودرس است. با ما همراه شوید،

روش‌های به تاخیر انداختن پیری زودرس چیست؟ و چه چیزی باید درمورد آنها دانست؟

روش‌های به تاخیر انداختن پیری زودرس چیست؟ هنگامی که خطوط نازک زیر چشم شما ظاهر می‌شود یا اولین علائم پوستی در اطراف دهانتان دیده می‌شود این زمانی است که شما باید حرکت کنید تا راه حل این مشکلات را پیدا کنید! آیا شما آماده کنترل پیری زودرس خود هستید؟ آیا در مورد اثربخشی کرم‌های ضد چروک مطمئن نیستید؟ در مورد محصولات سرم که باعث تقویت پوست می‌شوند چطور؟ در اینجا چند تصور غلط در مورد پیری پوست و برخی از توصیه‌ها برای بهبود وضعیت آن وجود دارد که به شما عرضه خواهد شد. نکته اول اینکه کرم‌های “ضد چروک” و “ضد پیری” یکسان هستند. اشتباه اول اکثر افراد در این است، همانطور که از نام آنها پیدا است، کرم‌های ضد چروک به طور خاص برای مراقبت از چین و چروک طراحی شده‌اند، اما سیستم‌های مراقبت از پوست برای جلوگیری از پیری یک روش گسترده‌تر را ارائه می‌دهند که کلیه عوامل مرتبط با پیری پوست مانند از بین بردن استحکام پوست، ایجاد لکه‌های تیره، مقابله با ایجاد چروک‌های دور دهان و ویژگی‌های دیگر را هدف قرار می‌دهد. مرطوب کننده‌ها به دنبال مراقبت از علائم پیری پوست هستند. اما بدون هیدراتاسیون مناسب، سلول‌های پوست بازسازی نمی‌شوند و این آشکار است! یکی از علائم هیدراتاسیون کم شامل چین و چروک زیر چشم و خطوط اطراف دهان است. هیدراتاسیون مداوم برای جلوگیری از خشک شدن پوست از اهمیت زیادی برخوردار است و همچنین آن را از عوامل محیطی مضر مانند پرتوهای UV و مواد سمی محافظت می‌کند. رژیم‌های مراقبت از ضد پیری مناسب برای همه گرو‌های سنی وجود دارد. اگرچه برخی از علائم پیری چهره مانند چین و چروک، از بین رفتن استحکام پوست و شکنندگی آن در هر خانومی که آرایش می‌کند دلایل خاصی دارد با توجه به اینکه هرکدام از آنها شیوه زندگی و محیط متفاوتی دارند. بنابراین، علائم پیری از یک زن به زن دیگر متفاوت است و افراد متفاوت هستند و تأثیر عواملی مانند سن و شرایط زندگی متفاوت است. بنابراین، مهم است که آماده سازیی را انتخاب کنید که مناسب پوست شما باشد.

مراقبت با سرم یا کرم؟

مراقبت باسرم نسبت به کرم‌های ضد پیری مؤثر است. این مطلب هم درست است و غلط. مراقبت باسرم حاوی غلظت بیشتری از مواد فعال نسبت به کرم‌های معمولی است. مایعات با فرمول ظریف شان جذب بهتری در پوست دارند و از ترکیبات فعال‌تری استفاده می‌کنند، در نتیجه باعث افزایش اثربخشی آنها می‌شود. اما لوسیون‌های جایگزین سرم‌های مایع، کرم‌های روزانه و یا شبانه نیستند که به پوست به راحتی نفوذ کنید در نتیجه فواید لازم را به پوست نمی‌دهند و بعضا بخش مهمی از رویکرد روزانه مراقبت از پوست هستند. از کرم‌های ضد پیری می‌توان برای نواحی اطراف چشم و لب استفاده کرد. این به مواد مؤثر موجود در نوع دارویی که برای مراقبت از پوستتان می‌خواهید استفاده کنید بستگی دارد. برخی از مواد تشکیل دهنده مانند رامنوز برای مناطق ضعیف صورت شگفت آور است، اما اسیدهای هیدروکسی آلفا، که به اسیدهای میوه نیز معروف هستند، ممکن است باعث ناراحتی شود. همیشه باید حتماً از دارویی استفاده کنید که از نظر پزشکی آزمایش شده باشد. شما فقط به یک رژیم مراقبت ضد پیری برای روز و شب نیاز دارید. در طول روز، شما باید از عوامل محیطی مضر پوست خود را محافظت کنید و شب‌ها برای بازسازی سلول‌ها‌ی مرده تمرکز کنید. درهنگام خواب، پوست نسبت به جذب مواد فعال حساس‌تر می‌شود اما آب بیشتری از دست می‌دهد. کرم‌های شب سرشار از مواد تشکیل دهنده فعال هستند و مواد مغذی پوست را که منجرب به جوان سازی آنها می‌شوند در اختیارشان قرار خواهند داد.

منابع:
https://www.bashartek.com/