در مطلب (فواید ژل آلوئه ورا برای مو پس از استحمام) از مجله لیلی لند به موضوعی پرداخته‌ایم که برای بسیاری از خوانندگان مجله زیبایی لیلی لند جای پرسش بوده است، در ادامه با ما همراه باشید. امروز به شما توصیه‌های طلایی را برای موهایتان ارائه می‌دهیم‌، یعنی استفاده از ژل آلوئه ورا برای موها بعد از دوش گرفتن‌، و در ادامه دلایل ما برای این توصیه بی نظیر را خواهید دید.

فواید استفاده از ژل آلوئه ورا برای مو بعد از استحمام

ژل آلوئه ورا برای مرطوب کردن و تقویت مو بسیار مناسب است و توصیه می‌شود در هر زمان از آن استفاده کنید‌، اما به دلایل زیر ترجیح بر آن است که بعد از حمام استفاده شود:
ژل آلوئه ورا هیچ گونه اثر چربی و تحریک کننده ای بر روی پوست سر و موهای انتهایی مانند سایر روغن‌ها ایجاد نمی‌کند و به همین دلیل، دلیلی برای چسبندگی خاک و گرد و غبار روی موایجاد نمی‌کند. پوست سر و مو را مرطوب می‌کند تا موهایی نرم و مرطوب داشته باشد. استفاده از ژل آلوئه ورا بعد از دوش درخشش مو را افزایش می‌دهد. استفاده از ژل آلوئه ورا موهای شما را از داخل تغذیه می‌کند و به موها نفوذ می‌کند زیرا منافذ پس از دوش گرفتن باز است و همچنین ژل آلوئه ورا یک ماده غنی از ویتامین‌ها و اسیدهای لازم برای مو است‌، که دلیل دیگری برای استفاده از ژل آلوئه ورا بعد از حمام است. باعث کاهش شوره سر می‌شود که یک التهاب جزئی پوست سر است که به دلیل خاصیت ضد التهابی ژل آلوئه ورا است. ژل آلوئه ورا شما را از استفاده از اتوی مو و سشوار بی نیاز می‌کند‌، زیرا روشی مؤثر برای صاف کردن موها و کاهش اثرات منفی این دستگاه‌ها بر روی مو و پوست سر شما است.

فواید ژل آلوئه ورا برای بدن

آب آلوئه ورا باعث کاهش سوزش قلب در بیماران قلبی می‌شود. آلوئه ورا برای درمان زخم‌ها در دهان و مرطوب کردن لثه‌ها بسیار مفید است. برای کاهش بوی بد دهان نیز بسیار مفید است. زیرا حاوی سیتوسترول است‌، که باعث کاهش اسیدیته دهان می‌شود که دلیل اصلی ایجاد بوی بد دهان است.
ژل آلوئه ورا تولید نیتریک اکسید و سیتوکین‌ها در بدن را تقویت می‌کند که به تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شوند.
آلوئه ورا باعث کاهش التهاب در بدن می‌شود: از آنجا که حاوی ضد التهاب و آنتی اکسیدان است و با رادیکال‌های آزاد که سلول‌ها را از بین می‌برند و به بدن آسیب می‌رسانند‌ مبارزه می‌کنند، آب آلوئه ورا را با اضافه کردن یک قاشق چای خوری عسل به آن استفاده کنید.
آلوئه ورا به کاهش کلسترول در ‌اندام‌های حیاتی و تنظیم قند خون کمک می‌کند.
آلوئه ورا سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و به طور غیرمستقیم به بدن در مبارزه با تومورها کمک می‌کند.
به رفع مشکلات روده و معده کمک می‌کند‌، استرس ناشی از استرس و نرم شدن معده را کاهش می‌دهد. آلوئه ورا همچنین حاوی آنتراکینون‌ها است‌، که به تحریک انقباضات روی دیواره دستگاه گوارش کمک می‌کند.

اینها فواید ژل آلوئه ورا برای مو بعد از دوش گرفتن است آیا از این فواید آگاه بودید؟

منابع:
https://www.bashartek.com/