لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش های از بین بردن دائمی موهای زائد از کلیه نقاط بدن است؛ که به طور کلی شامل لیزر موهای زائد صورت و بدن می شود.

در مرکز لیزر و زیبایی دی‌کلینیک میرداماد، ما از جدیدترین و پیشرفته ترین متدهای از بین بردن و رفع موهای زائد به صورت دائمی استفاده می کنیم. ارائه ضمانت نامه کتبی عدم رویش مجدد موهای زائد با استفاده از ژل اختصاصی ونیکا پس از انجام لیزر، حاصل سال ها تجربه و پژوهش در این مرکز است.

فراموش نکنید برای کسب نتیجه مناسب و مواجه نشدن با عوارض، انجام لیز موهای زائد حتما باید در یک کلینیک تخصصی پوست و مو و زیر نظر پزشک با تجربه و متخصص انجام شود.

اگر شما هم به فکر استفاده از روش لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد خود هستید؛ پیشنهاد می کنیم با حوصله و دقت این صفحه را مطالعه کرده و درباره این روش اطلاعات بیشتری کسب کنید.

لیزر موهای زائد چیست؟

به رشد موها در نواحی مانند صورت، پشت لب، پیشانی، گوش‌ها، گردن، شکم و ناحیه تناسلی، پوست صورت، چانه، زیر چانه و گونه‌ها، موی زائد گفته می شود؛ چراکه این موها کاربردی در زیبایی و سلامتی فرد ندارند و زدودن آنها به روش های معمول نیز دشوار است.

به زبان ساده در لیزر موهای زائد، لیزر که تکانه ای از نور است به گرما تبدیل شده و با نفوذ به فولیکول مو، توسط پیگمنت های موجود در مو جذب شده و موجب از بین رفتن پیاز مو می شود.

از بین بردن و رفع موهای زائد روشی نسبتا دائمی است؛ زیرا با انجام آن احتمال رویش مجدد مو تا حد زیادی از بین می رود. به طوری که معمولا بعد از 4 جلسه حدود 90 درصد موهای ناحیه لیزر شده برای همیشه از بین رفته اند.

لیزر موهای زائد روشی غیر تهاجمی است که عارضه خاصی ندارد و با توجه به تمرکز گرمایی بر ریشه مو، هیچ اثری (نه مثبت و نه منفی) روی سایر بافت های پوست و گوشت نمی گذارد.

لیزر موهای زائد بخش های مختلف بدن زنان

لیزر موهای زائد بخش های مختلف بدن زنان

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی ساخت دستگاه های لیزر موهای زائد امکان استفاده از این روش برای همه افراد با هر طیف رنگ پوستی، چه تیره و چه روشن، وجود دارد. در گذشته این امکان فقط برای پوست های روشن با موهای تیره ممکن بود.

به طور کلی برای از بین بردن کامل موهای زائد در بیشتر افراد حداقل 4 و حداکثر 10 جلسه لیزر مورد نیاز است؛ که تعداد جلسات را پزشک متخصص شما با توجه به وضعیت پوست و الگوی رشد موهای شما و نیز سرعت پیشرفت طی جلسات مختلف، مشخص می کند. در مواردی نیز نیاز است که فرد به مدت چند سال هر 6 الی 12 ماه یک بار یک جلسه لیزر داشته باشد؛ تا از رویش مجدد موها جلوگیری کند. در این روش هرچه پوست افراد، روشن تر و موهای آنها تیره تر و با قطر بیشتری باشد، امکان رفع دائمی شان، بیشتر خواهد بود.

لیزر موهای زائد بخش های مختلف بدن مردان

لیزر موهای زائد بخش های مختلف بدن مردان

مزایای لیزر موهای زائد

مهمترین مزیت لیزر موهای زائد راحت شدن از شر موهای زائد بدن به طور دائمی است. تا شما دیگر مجبور نباشید هر چند وقت یکبار اقدام به رفع آنها از طریق روش های قدیمی که بعضا دردناک، پر هزینه و وقت گیر هستند، کنید.

در نگاه اول ممکن است تصور کنید لیزر موهای زائد روشی گران قیمت است. اما اگر دقیق تر و آینده نگرانه تر بررسی کنید، خواهید یافت که این روش به صرفه ترین روش برای از بین بردن موهای زائد خواهد بود. چرا که شما را برای همیشه از پرداخت هزینه موم انداختن، وکس، بند انداختن، اپیلاسیون و… راحت می کند. و همه اینها علاوه بر صرفه جویی در وقت خواهد بود.

همچنین ممکن است شما نیز گاها با مشکل رشد موهای زیر پوستی و عفونت و درد ناشی از آن مواجه شده باشید؛ که در این صورت با استفاده از لیزر موهای زائد این مشکلات نیز برای همیشه حل می شوند.

در نهایت سرعت انجام کار، عوارض کمتر نسبت به سایر روش ها و اعتماد به نفس بالا برای شما از دیگر مزیت های این روش است.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت

لیزر موهای زائد

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های لیزر، دستگاه های امروزی دارای کیفیت بسیار بالاتری نسبت به دستگاه های قدیمی هستند. اما این دستگاه ها نیز دارای انواع مختلفی بوده که هرکدام بنا بر شرایط فرد و تشخیص پزشک قابل استفاده است. پس پیش از هر چیز توصیه می کنیم در زمینه اتنخاب نوع دستگاه لیزر موهای زائد به تشخیص پزشک متخصص پوست و موی خود اعتماد داشته باشید.

اما از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر دنیا که این روزها در ایران نیز به دلیل کیفیت بالا و اثرگذاری بالا روی پوست های نژاد ایرانیان، بسیار مورد استقبال قرار گرفته، باید به دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت اشاره کرد.

این دستگاه قدرتمند ساخت کشور امریکا بوده و به دلیل ویژگی های خاص از جمله توانایی تنظیم طول موج و میزان انرژی ساطع شده، دارای بیشترین کارایی و کمترین خطر در زمینه لیزر موهای زائد است.

لیزر الکساندرایت به دلیل اثرگذاری بالا بر روی موهای تیره و زخیم، از مناسب ترین دستگاه برای انجام لیزر در ایران است.

اما از نظر علمی بهتر است بدانید که به طور کلی دو نوع دستگاه برای رفع موهای زائد وجود دارد. دستگاه های غیرلیزری و لیزری. دستگاه های غیرلزری را به اصطلاح IPL می نامند. این دستگاه ها در واقع از سیستم پرتوهای نوری استفاده می کنند و طبیعتا قدرت آنها از لیزر کمتر است. عیب اصلی دستگاه های غیرلیزری اثرگذاری کمتر، امکان بالاتر سوختگی پوست و احتمال دائمی نبودن اثر آنهاست. هرچند این دستگاه ها دارای قیمت کمتری بوده و طبیعتا هزینه انجام کار با آنها پایین تر است.

سیستم دیگر اما سیستم لیزری است که در انواع مختلفی مثل الکساندرایت و دایود تولید و عرضه می شود. این دستگاه ها دارای قدرت و کارایی بیشتری بوده و عوارض آنها نزدیک به صفر است.

در نهایت هرچند پیشنهاد می کنیم انتخاب نوع دستگاه را بر عهده پزشک بگذارید، اما این انتخاب بهتر است از میان انواع دستگاه های لیزری باشد.

معمولا پزشک شما با توجه به نوع پوست، ضخامت و رنگ مو و ناحیه تحت لیزر موهای زائد، زمان بندی جلسات درمان و نوع دستگاه یا دستگاه های مورد استفاده مناسب شما را انتخاب می کند.

بهترین دستگاه های پر کاربرد در لیزر موهای زائد معمولا شامل موارد زیر هستند:

  • لیزر الکساندرایت
  • لیزر روبی (یاقوت)
  • لیزر یاگ Nd:YAG
  • سیستم نور پالسی شدید
  • لیزر دایود

نکته مهم این است که این روزها دستگاه های مختلفی برای لیزر موهای زائد استفاده می شود. از این رو اگر دیدید در دو مرکز مختلف از دستگاه های یکسان استفاده می شود؛ اما قیمت ها متفاوت است بهتر است به کیفیت قیمت ارزان تر شک کنید. متاسفانه انجام این عمل در باشگاه های ورزشی و آرایشگاه ها، این روزها موجب شده افراد سودجو با بهره بردن از تبلیغات اغوا کننده و با به خطر انداختن سلامت افراد، بدون هیچگونه تخصصی اقدام به انجام لیزر موهای زائد کنند. اغلب این افراد با کم کردن تعداد شات یا میزان انرژی دستگاه، هزینه یک جلسه استفاده کامل را پایین می آورند؛ و در مقابل تعداد جلسات مورد نیاز برای مراجعه بیشتر می شود. پس باز هم توصیه می کنیم برای انجام لیزر موهای زائد تنها به مراکز معتبر، مجوز دار و با سابقه اطمینان کنید.

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد

تعرفه انجام لیزر موهای زائد در مرکز لیزر و زیبایی لیلی لند بنا بر نوع دستگاه مورد استفاده متفاوت بوده و شامل موارد زیر است. دقت کنید که موارد درج شده در جداول زیر بر مبنای تومان و با در نظر گرفتن تخفیف ویژه است. ما ادعا می کنیم که از بهترین مراکز لیزر موهای زائد در تهران هستیم؛ و اعتبار خود را وام دار بیش از دو دهه فعالیت و مراجعان همیشگی هستیم.

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت Alexandrite laser

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت Alexandrite laser

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت Alexandrite laser

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه SHR

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه SHR

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه SHR

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه Diod

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه Diod

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه Diod

اقدامات پیش از انجام لیزر موهای زائد

پیش از اقدام به انجام لیزر موهای زائد بهتر است موارد زیر انجام شود. انجام این موارد می تواند در کسب بهترین نتیجه به شما کمک کند.

  1. ابتدا توسط یک پزشک متخصص پوست و مو مورد معاینه قرار بگیرید. در این معاینه پزشک تعیین می کند که آیا محدودیتی برای انجام لیزر موهای زائد از نظر بیماری های پوستی و… وجود دارد یا خیر. در این جلسه بهتر است انتظارات خود را از انجام این روش بیان کنید و اگر سابقه بیماری خاصی دارید با پزشک در میان بگذارید.
  2. از دو هفته پیش از انجام لیزر موهای زائد انجام بعضی کارها از جمله استفاده از رختخواب الیافی، موم انداختن و تزریق کلوژن برای جوان سازی پوست، ممنوع است.
  3. از سه ماه قبل از انجام لیزر موهای زائد گرفتن حمام آفتاب و استفاده از سولاریوم، ممنوع است.
  4. از شش هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد كندن مو به وسیله موم و الكترولیز ممنوع است؛ اما می توان از روش تراشیدن با تیغ یا كرم های موبر استفاده كرد.
  5. افرادی که پوست تیره دارند بهتر است از دو ماه قبل از لیزر موهای زائد از کرم های روشن کننده استفاده کنند.
  6. در روز قبل از انجام لیزر بهتر است ناحیه مورد درمان را بتراشید به نحوی كه تنها یك میلیمتر از نوك مو از پوست بیرون باشد.
  7. در روز انجام لیزر و یکی دو ساعت قبل از انجام لیزر، بهتر است كرم بی حس كننده حاوی لیدوكائین و پریلوكائین استفاده شود. اگر ناحیه مورد درمان بزرگ باشد برای جلوگیری از عوارض این داروها می توان از پماد پیروكسیكام استفاده کرد.
  8. استفاده از عطر، خوشبوکننده بدن و هر چیزی که ممکن است موجب بروز حساسیت پوستی شود، در ناحیه مد نظر ممنوع است.
  9. مصرف داروهایی مثل آسپیرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی که می تواند منجر به افزایش خطر خونریزی شود نیز پیش از انجام لیزر ممنوع است.
  10. همچنین فراموش نکنید که هنگام انجام لیزر، هرگز با چشم غیر مصلح به اشعه لیزر نگاه نکنید. در این زمینه بهتر است بیمار نیز مانند پزشک از عینک مخصوص استفاده کند.
  11. در افرادی که سابقه تبخال مكرر دارند، از 24 ساعت قبل تا یك هفته بعد از لیزر باید داروهای ضد تبخال مثل آسایكلوویر استفاده شود.
  12. در افرادی که تاتو یا خال یا کک و مک دارند باید این مسئله که ممکن است لیزر موهای زائذ باعث کمرنگ شدن این ضایعات شود، اعلام گردد.

اقدامات لازم پس از انجام لیزر موهای زائد

پس از انجام لیزر موهای زائد بهتر است تا دو هفته موارد زیر را رعایت کنید:

  • محل لیزر شده را در معرض نور خورشید قرار ندهید. این کار می تواند موجب تغییر رنگ پوست و تیره شدن آن شود.
  • از هیچ نوع محصول پوستی دارای مواد لایه بردار استفاده نکنید. این کار باعث حساس تر شدن پوست و ایجاد درد و التهاب احتمالی خواهد شد.
  • در صورتی که مجبور هستید در معرض آفتاب قرار بگیرید، از کرم ضد آفتاب با SPF بالاتر از 30 استفاده کنید و هر 2 ساعت یکبار آن را تجدید نمایید.
  • تا 3 روز پس از لیزر موهای زائد به سونا و استخر نروید.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

معمولا بین هر دو جلسه لیزر یک الی دو ماه فاصله بنا بر تشخیص پزشک معالج مورد نیاز است. علت این فاصله هم این است که موهای زائد بدن ما همگی در یک مرحله رشد نمی کنند. به عبارتی در هر دوره زمانی تعدادی از فولیکول های مو فعال هستند و رشد کرده اند. بنابراین با پایان هر مرحله لیزر فقط فولیکول های فعال مو از بین می روند. در نتیجه فرد باید چند مرتبه در فواصل زمانی مشخص اقدام به لیزر کند؛ تا تمامی فولیکول های مو تحت تاثیر لیزر از بین بروند. در نتیجه علت فاصله زمانی بین جلسات و چند جلسه ای بودن لیزر نیز همین توضیح ساده است.

نمونه کارهای لیزر موهای زائد

در تصویر زیر می توانید نمونه هایی از اثر لیزر موهای زائد چانه، صورت، ساق پا، بازو، زیر بغل و… را مشاهده کنید.

عوارض و مضرات لیزر موهای زائد

به طور کلی لیزر موهای زائد عارضه جدی و طولانی مدت ندارد. مگر اینکه توسط متخصص با تجربه انجام نشود و یا دستگاه مورد استفاده مناسب نباشد؛ که در این صورت ممکن است عوارضی مثل سوختگی سطحی پوست رخ دهد.

با این حال باید دانست که لیزر موهای زائد برای افراد دارای بعضی از بیماری ها ممکن است مضراتی داشته باشد و ممنوع باشد؛ که در ادامه می توانید این موارد را بشناسید.

افرادی که نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند

  • لیزر موهای زائد برای خانم های باردار ممنوع است. البته این موضوع که لیزر موهای زائد برای جنین و مادر مضر است در هیچ پژوهشی ثابت نشده؛ اما قریب به اتفاق پزشکان پوست و مو هم عقیده هستند که بهتر است در طول مدت بارداری از این روش استفاده نشود.
  • انجام لیزر موهای زائد همزمان با مصرف برخی داروها مثل ترکیبات حاوی رتینوئیک اسید نظیر آکوتان (این دارو سبب می شود که تاثیرات لیزر کم شود و از طرفی دیگر آکوتان موجب می شود که پوست حساس و نازک شود؛ به همین دلیل با انجام لیزر این امکان وجود دارد که در پوست اسکار و لک به وجود آید.) و راکوتان (از داروهای درمان جوش صورت) یا پیلینگ، ممکن است مضر باشد. همچنین مصرف کنندگان داروهایی مثل تتراسیکلین، داکسی سیکلین، ماینوسیکلین نیز در این زمینه مشابه اند. در این زمینه پزشک شما باید تصمیم بگیرد که لیزر موهای زائد را می توان انجام داد و یا باید تا بعد از پایان دوره مصرف دارو آن را به تعویق انداخت.
  • در افرادی که داروی ماینوکسیدیل مصرف می کنند، لیزر موهای زائد تاثیر عکس دارد و موجب پرمویی محل انجام لیزر می شود.
  • بیماران مبتلا به لوپوس که نور لیزر باعث تشدید بیماری شان می شود و افراد مبتلا به پورفیری به دلیل واکنشی که نسبت به لیزر نشان می دهند؛ نباید از روش لیزر موهای زائد استفاده کنند.
  • افراد مبتلا به بیماری های پوستی مانند ویتیلیگو و پسوریازیس در هنگام لیزر دچار سوختگی و زخم می شوند؛ پس بهتر است این بیماران از روش لیزر موهای زائد استفاده نکنند.
  • در افرادی که سابقه بیماری کلوئید داشته اند، ممکن است در انجام عمل لیزر موهای زائد دچار سوختگی یا زخم گردند. همچنین در این افراد امکان به وجود آمدن گوشت اضافه را نیز وجود دارد.
  • افرادی که در چند روز گذشته در محلی که قرار است لیزر موی زائد انجام شود، از لیزر دیگری مثل Co2 فرکشنال استفاده کرده‌اند؛ بهتر است انجام لیزر موهای زائد را به تعویق بیاندازند.
  • لیزر موهای زائد برای افراد مبتلا به بیماری های پوستی اکتسابی و مادرزادی نیز ممنوع است.
  • اگر در محلی که قرار است لیزر موهای زائد بر روی آن انجام شود، آکنه و جوش، آفتاب سوختگی و احساس سوزش و درد یا هر‌گونه ناراحتی‌های پوستی وجود داشته باشد، بهتر است انجام لیزر به بعد از درمان مشکل فعلی، موکول شود.
  • افراد مبتلا به دیابت و بیماری های قلبی و عروقی نیز تنها با اجازه پزشک متخصص امکان استفاده از لیزر موهای زائد را دارند. این موضوع درباره کسانی که دارای باطری قلب هستند نیز باید با احتیاط بسیار بالا انجام شود و در قالب موارد پزشک متخصص قلب مانع این کار می شود.
  • افراد مبتلا به بیماری های عفونی نیز بهتر است لیزر موهای زائد را پس از درمان بیماری خود، انجام دهند.
  • افرادی که دچار آفتاب سوختگی شده اند نیز نمی توانند تا درمان کامل از روش لیزر موهای زائد استفاده کنند.
  • افراد مشکوک به سرطان لوزه و سرطان تیروئید نیز نمی توانند از روش لیزر موهای زائد استفاده کنند.
  • افرادی که تبخال فعال دارند (در حال حاضر تبخال دارند) بهتر است لیزر موهای زائد را انجام ندهند.
  • افرادی که در حال مصرف داروهای حاوی طلا (این داروها در بعضی بیماران رماتیسمی به كار می روند) هستند؛ نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند.
  • و در نهایت لیزر موهای زائد برای افراد زیر 17 سال (پایان سن بلوغ) مناسب نیست.

پرسش و پاسخ های مهم درباره لیزر موهای زائد

پرسش: موهای زائد چه نواحی ای از بدن را می‌توان با استفاده از لیزر از بین برد؟

پاسخ: لیزر موهای زائد را می‌توان برای همه نقاط بدن مورد استفاده قرار داد. مراجعین خانم در مرکز لیزر و زیبایی دی‌کلینیک میرداماد، اغلب درخواست لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی، زیر بغل، پاها و صورت خود را دارند، در حالی که مراجعین مرد معمولا به دنبال از بین بردن موهای زائد ناحیه کمر، سینه، صورت و پاهای خود هستند.

پرسش: فرد در هنگام لیزر موهای زائد چه حسی خواهد داشت؟

پاسخ: لیزر موهای زائد روشی بسیار راحت برای بیمار است. در واقع احساس فرد در هنگام استفاده از این روش درمانی چیزی شبیه به بند انداختن است. البته اگر حساسیت پوست شما بیش‌ از حد باشد، می توان هنگام استفاده از لیزر از ژل های بی حس کننده استفاده کرد. هرچند آستانه تحمل درد در افراد مختلف، متفاوت است و در غالب افراد درد محدود ناشی از لیزر موهای زائد قابل تحمل است.

پرسش: لیزر موهای زائد تا چند درصد از موهای زائد را برطرف می کند؟

پاسخ: اگر فردی مشکل هورمونی منجر به پرمویی نداشته باشد و همچنین زیر نظر متخصص پوست و با دستگاه های استاندارد لیزر موهای زائد کار خود را انجام دهد، به طور معمول پس از دومین جلسه 70 درصد موهای زائد خود را و بعد از جلسه چهارم حدود 90 درصد از آنها را از دست می دهد. در نهایت نزدیک به 95 درصد از موهای زائد افراد در جلسه ششم از بین می رود و تنها موارد و افراد محدودی هستند که به بیش از 8 جلسه لیزر نیاز دارند.

پرسش: علت ایجاد سوختگی در بعضی از افراد هنگام استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

پاسخ: دستگاه نامناسب با شرایط پوست و موی فرد و پزشک بی تجربه، تنها دلیل چنین وضعیتی است. چراکه به طور معمول سوختگی از عوارض لیزر موهای زائد نیست.

پرسش: آیا انجام لیزر موهای زائد می تواند روی باروری و غدد لنفاوی فرد موثر باشد؟

پاسخ: خیر، اثری ندارد. لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی یا زیر بغل، هیچ ارتباطی با اجزای داخلی بدن مثل تخمدان یا بافت سینه ندارد و توانایی عبور از لایه سطحی پوست را ندارد تا بتواند روی اجزای داخلی بدن موثر باشد. به عبارتی میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید در حد چند میلی‌متر است؛ بنابراین اصلا به بافت‌های زیر پوست نمی‌رسد که بخواهد مشکلی ایجاد کند.

پرسش: آیا انجام لیزر موهای زائد دردناک است؟

پاسخ: معمولا میزان درد در افراد مختلف، متفاوت است. هرچند درد آن در حد متوسط بوده و شدید نیست. در نتیجه غالب افراد به راحتی آن را تحمل می کنند. هرچند می‌توان از پماد بی حس کننده نیز در ناحیه مورد نظر برای لیزر استفاده کرد.

پرسش: آیا لیزر موهای زائد تاتو را پاک می‌کند؟

پاسخ: لیزر مو ربطی به تاتو ندارد و نمی تواند آن را پاک کند. تنها ممکن است در حد بسیار کم آن را کمرنگ نماید.

پرسش: مدت زمان انجام لیزر موهای زائد چقدر است؟

پاسخ: لیزر موهای زائد با توجه به منطقه مورد نظر، بین چند دقیقه تا یک ساعت زمان نیاز دارد. به عنوان مثال نواحی خاص بدن که بیشتر از همه با استفاده از این روش تحت درمان قرار می‌گیرند (خط بیکینی، بالای لب، چانه، زیر بغل) معمولا به کمتر از ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارند.

پرسش: آیا امکان بازگشت فوری به فعالیت‌های عادی و شغلی پس از انجام لیزر وجود دارد؟

پاسخ: بله، فرد می‌تواند بلافاصله پس از درمان فعالیت های عادی و شغلی خود را ادامه دهد. پس از لیزر موهای زائد، فرد ممکن است در ناحیه لیزر شده به مدت یک روز احساسی شبیه به آفتاب سوختگی خفیف داشته باشد. همچنین در این حالت ممکن است کمی قرمزی و ورم در اطراف پیازهای مو مشاهده شود. دقت کنید که این موارد نشانه واکنش مناسب ناحیه مورد نظر به لیزر است.

پرسش: آیا لیزر موهای زائد برای آقایان نیز کاربرد دارد؟

پاسخ: بله. در این زمینه تفاوتی بین زن و مرد نیست و هر روزه بر تعداد آقایانی که تمایل دارند به وسیله این خدمت از شر موهای زائد خود خلاص شوند، بیشتر می شود.

پرسش: آیا استفاده از محصولات لایه بردار پس از لیزر موهای زائد ممکن است؟

پاسخ: خیر. استفاده از محصولات لایه بردار به خاطر حساس شدن پوست پس از انجام لیزر موهای زائد می‌تواند منجر به درد و التهاب در پوست فرد شود.

پرسش: بیشترین پاسخ لیزر موهای زائد روی چه افرادی است؟

پاسخ: افرادی كه پوستی روشن و مویی مشكی و ضخیم داشته باشند، بهترین پاسخ را از لیزر موهای زائد می گیرند. البته با پیشرفت هایی كه در زمینه دستگاه های لیزر و تکنولوژی های سرد كردن پوست ایجاد شده، افرادی كه پوست های تیره تر دارند را هم می توان به شكل موثری درمان كرد. هرچند در مورد موهای بلوند، سفید یا قرمز كاهش دائمی موهای زائد تقریبا غیرممكن است.

پرسش: چرا به طور معمول جلسات لیزر موهای زائد بدن هر دو ماه یكبار تکرار می شود؛ ولى لیزر موهای زائد صورت هر ماه؟
پاسخ: این مسئله به دلیل تفاوت در الگوى رشد موی صورت و سایر اندام ها است. در واقع فاز رشد مو در صورت یک ماه زمان می برد؛ اما در سایر اندام ها دو ماه یا حتى بیشتر طول می کشد.

پرسش: در صورت وجود HPV امکان لیزر موهای زائد در ناحیه تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: انجام لیزر موهای زائد در صورت وجود زگیل تناسلى در ناحیه اى كه لیزر موهاى زائد باید انجام شود، ممنوع است. هرچند اگر تنها منظور مثبت بودن آزمایش سرولوژیک HPV است؛ انجام لیزر موهای زائد منعى ندارد.

پرسش: از چه سنی می توان موهای زائد را لیزر کرد؟

پاسخ: بعد از کامل شدن بلوغ و خروج از دوران بلوغ، انجام لیزر موهای زائد بدون اشکال است. اما قبل از آن در صورت انجام اثرگذاری ممکن است کمتر باشد.

پرسش: لیزر موهای زائد برای درمان سینوس مویی انتهای کمر هم موثر است؟ آیا با لیزر می‌توان موهای زیر پوستی ناشی از این بیماری را از بین ببرد، طوری که نیاز به جراحی نداشته باشد؟

پاسخ: توجه کنید که درمان سینوس پیلونیدال عفونى فقط جراحى و تخلیه كیست است؛ اما به دلیل آنکه یكى از عوامل تحریک کننده این بیمارى، موهاى موجود در این ناحیه است؛ ممکن است لیزر موهاى زائد ناحیه دنبالچه در پیشگیری و جلوگیری از عود این بیمارى موثر باشد.

پرسش: آیا لیزر موهای زائد ژنیتال (اطراف آلت تناسلی) عوارض خاصی دارد؟

پاسخ: خیر، بهتر است بدانید که لیزر موهاى زائد، حتى از ضخامت پوست هم عبور نمی کند. در نتیجه براى اعضاى داخلى بدن انسان که زیر پوست قرار دارد، خطرى ندارد.

لیزر موهای زائد یک روش دائمی و بی خطر برای از بین بردن و رفع موهای زائد بدن و صورت است. لیزر بهترین راه درمان موهای زائد در تمام نواحی بدن و صورت از جمله چانه، پشت لب، گونه، گردن، دست، پا، کمر و … است. در این روش نور لیزر فقط ریشه موهای زائد را تحت تاثیر قرار داده و به نواحی مجاور پوست و بافت های عمیق تر بدن صدمه ای وارد نمی کند و تا کنون عوارضی جز قرمزی و التهاب چند روزه پوست برای این روش گزارش نشده است.