ال پی جی صورت یا همان LPG face treatments یکی دیگر از خدمات بخش لاغری مرکز لیزر و زیبایی لیلی لند است. در این صفحه می توانید با جزئیات این خدمت از جمله هزینه ال پی جی صورت، مزایای ال پی جی صورت، عوارض ال پی جی صورت، نمونه های انجام شده و… آشنا شوید.

ال پی جی صورت چیست؟

دستگاه ال پی جی صورت LPG Face

دستگاه ال پی جی صورت LPG Face

ال پی جی  صورت روشی کاملا طبیعی برای لاغر کردن صورت، جوان سازی پوست صورت و رفع چین و چروک های صورت است. این روش پیری را به تاخیر انداخته، پوست را درخشان و جوان کرده و افتادگی های پوست صورت را برطرف می کند. و همه اینها باعث می شود شما صورتی جوان تر و شاداب تر داشته باشید.

اگرچه قبلا ال پی جی تنها برای لاغری بدن (اندرمولوژی) کاربرد داشت، اما امروزه و با بررسی نتایج حاصل از انجام این روش بر روی پوست صورت (اندرمولوفیت) ثابت شده است که می توان از آن برای لاغری صورت، رفع افتادگی ها، چین و چروک ها و در کل جوان سازی صورت نیز استفاده کرد.

ال پی جی صورت توسط دستگاهی به نام اندرموبل انجام می شود و نتایج بالینی زیر را برای فرد استفاده کننده در بر خواهد داشت:

 • برطرف کردن غبغب و افتادگی پوست
 • جوان سازی و کند کردن فرآیند پیری پوست صورت
 • کاهش کبودی و سیاهی دور چشم
 • لیفت کلی صورت
 • برطرف کردن چین و چروک صورت
 • کنترل منافذ باز پوست

به طور کلی مهمترین مزیت ال پی چی صورت غیرتهاجمی بودن آن است. به این معنا که در این روش از هیچ نوع اشعه لیزری، رادیویی و… استفاده نمی شود و کل فرآیند در یک پروسه مکانیکی انجام می شود. بنابراین می توان ال پی جی را یکی از پیشرفته ترین تکنیک های صد درصد طبیعی برای رفع مشکلات پوست صورت که ناشی از افزایش سن و یا کاهش وزن ناگهانی است، دانست.

روش کار ال پی جی صورت چگونه است؟

به زبان ساده روش ال پی جی (LPG) با تکنیک های بی خطر و کاملا مکانیکی، پوست صورت شما را در موقعیتی قرار می دهد که خود وارد فاز ترمیم شده و به سمت فرم مناسب سوق داده می شود. در واقع در این روش این خود بدن بیمار است که دست به ترمیم و بهبود خود زده و هیچ تغییر غیرطبیعی در بدن رخ نمی دهد.

ال پی جی صورت یکی از روش های مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است که می تواند نتایج چشمگیر و ماندگاری را ارائه دهد. این دستگاه که با تکنیک اندرمولوژی کار می کند، با افزایش جریان خون زیر پوستی، حرکت دادن چربی های زیر پوست و تخلیه لنفاوی، باعث نرم شدن چربی ها و در نتیجه رفع چین و چروک پوست، رفع افتادگی های پوست صورت و بهبود خاصیت کشسانی آن می شوند.

نکته جالب این است که روند درمان و احساس بیمار هنگام استفاده از دستگاه ال پی جی بسیار مطبوع و لذت بخش است؛ چراکه این روش بر پایه ماساژ پوست بنا بنهاده شده است.

بد نیست بدانید که این روش در سال 1970 میلادی در فرانسه و با هدف بهبود زخم های پوستی و تسریع بهبود در درمان های طب فیزیکی و فیزیوتراپی ابداع شد؛ اما در حین استفاده ویژگی های جالبی در جهت لاغری صورت و بدن در آن دیده شد و بعدها مورد استفاده قرار گرفت.

تعداد جلسات مورد نیاز برای ال پی جی صورت

اگرچه معمولا تاثیر این نوع درمان از همان جلسه اول قابل مشاهده است؛ اما به طور معمول 16 الی 20 جلسه که شامل دو جلسه در هفته می شود، می تواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آورد. هرچند نباید فراموش کرد که تعیین تعداد جلسات و فاصله آنها با توجه به وضعیت بیمار و توسط پزشک انجام می شود.

نتایج حاصل و مزایای ال پی جی صورت

روش کار ال پی جی صورت

روش کار ال پی جی صورت

در واقع ال پی جی صورت یک دستگاه ماساژور مکانیکی است که با وارد آوردن فشار مثبت و منفی روی پوست، موجب ایجاد تغییرات در بافت پوست و بافت های زیرین می شود.

ال پی جی صورت با تاثیر گذاری روی بافت های عمقی پوست و تقویت بافت های همبند در پوست صورت، باعث صاف شدن سطح ظاهری پوست و بهبود نمای ظاهری پوست صورت می شوند.

ال پی چی صورت با تشدید جریان خون در بافت های چربی زیر پوست به احیا بافت های نیمه مرده و نرم کردن چربی های انباشته شده در محل افتادگی های پوست صورت می پردازد.

نکته مهم درباره روش ال پی جی صورت تبحر و تجربه پزشک است. چراکه در این زمینه تکنیک ها و مانورهای متنوعی وجود دارد که می تواند در کسب نتیجه بهتر و سریع تر بسیار موثر باشد.

یکی از برنامه های ال پی جی صورت لیفت ماساژ (Roll up majeure) است که بافت های چربی زیر پوست صورت را به مکان مناسب منتقل کرده و به فرم دهی و رفع افتادگی پوست کمک می کند.

برنامه دیگر ال پی جی صورت برنامه سفت کننده (Roll out) است که از طریق ارسال سیگنال های متعدد، ضربات کوچکی به پوست وارد کرده و موجب تحریک کلاژن سازی در پوست شده و در نهایت می تواند به سفت شدن پوست صورت کمک کند.

به طور کلی می توان موارد زیر را از مهمترین نتایج استفاده از دستگاه ال پی صورت دانست:

 • لاغری صورت
 • لیفتینگ اختصاصی غیر تهاجمی برای صورت و گردن
 • افزایش کلاژن سازی پوست و رفع افتادگی پوست صورت و گردن
 • برطرف شدن چروک های سطحی و عمقی
 • کوچک کردن غبغب و رفع شلی و افتادگی آن
 • شفافیت و شادابی پوست

عوارض ال پی جی صورت

همانطور که گفته شد، از آنجا که این روش نوعی ماساژ مکانیکی است؛ به طور معمول عارضه ای در پی ندارد. هرچند در موارد معدودی که دارای پوست های حساس هستند، ماساژ با دستگاه ال پی جی صورت می تواند منجر به کبودی مختصری شود که طی چند روز بر طرف می گردد.

نمونه کارهای ال پی جی صورت

در ادامه نمونه هایی از انجام ال پی جی صورت را مشاهده می کنید.

هزینه ال پی جی صورت در مرکز لیزر و زیبایی دی‌کلینیک میرداماد تهران

هزینه هر جلسه ماساژ با دستگاه ال پی جی LPG چندان بالا نیست و به مدل دستگاه، تجربه متخصص و ناحیه تحت درمان بستگی دارد.

پرسش و پاسخ های مهم درباره ال پی جی صورت

پرسش و پاسخ های مهم درباره ال پی جی صورت

پرسش و پاسخ های مهم درباره ال پی جی صورت

پرسش: آیا تنها ناحیه های مشخص شده از درمان تاثیر می پذیرد؟

پاسخ: در واقع درمان بر ناحیه های مورد نظر و مشکل دار صورت متمرکز می شود؛ اما باید کل صورت به منظور تحریک گردش عمومی خون و دفع مواد سمی تجزیه شده، توسط ماساژ، تحت درمان قرار بگیرد.

پرسش: برای شروع چند جلسه درمان لازم است؟

پاسخ: همه چیز به نوع مشکل و تشخیص پزشک دارد. حتی استفاده از روش ال پی جی نیز بنا بر تشخیص پزشک صورت می گیرد؛ و ممکن است پزشک برای درمان مشکلات پوستی شما این روش یا هر روش دیگری را پیشنهاد دهد. اما به طور کلی طی کردن یک دوره درمان ده جلسه ای برای شروع توصیه می شود؛ که معمولا جلسات ابتدایی فشرده تر و جلسات بعد با فاصله بیشتر انجام می شود.

پرسش: درمان به روش ال پی جی تا چه مدت باید ادامه داده شود؟

پاسخ: از آنجا که روش ال پی جی همانطور که توضیح داده شد، نوعی ماساژ است، بهترین توصیه این است که ماساژ با دستگاه ال پی جی صورت را در برنامه معمول خود بگنجانید؛ و دوره های ماساژ را یکباره رها نکنید.

پرسش: آیا ماساژ با دستگاه ال پی جی صورت LPG دردناک است؟

خیر. معمولا این روش مانند هر روش ماساژ دیگری آرامش بخش و لذت بخش است. اما برای موثر و راحت بودن درمان مهم است که به متخصص با تجربه مراجعه کنید. مهارت و تجربه متخصص در کنار قابلیت تنظیم درجه شدت دستگاه معمولا بدون درد بودن این عمل غیر تهاجمی را تضمین می کند.

پرسش: استفاده از روش ال پی جی برای چه افرادی ممنوع است؟

تقریبا همه افراد می توانند از این روش بی خطر استفاده کنند. البته ماساژ با دستگاه ال پی جی صورت برای بانوان باردار یا بیمارانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند مناسب نیست. همچنین این روش را به افراد مبتلا به بیماری های عروقی یا گردش خون، سرطان فعال، ایدز و بیماری‌های عفونی پیشرونده نیز توصیه نمی کنیم. در نهایت بهترین کار مشورت با پزشک متخصص پوست، قبل از انجام این روش است.

پرسش: دریافت نتیجه لازم با دستگاه ال پی جی صورت چقدر طول می کشد؟

هر جلسه درمان با ال پی جی صورت حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه زمان می برد. شروع اثرات درمانی با ال پی جی صورت از همان جلسه اول و به مقدار کمی نمایان می شود، ولی اثرات قابل مشاهده آن معمولا از جلسه ششم به بعد است.

پرسش: چه مواردی قبل و یا بعد از درمان با ال پی جی صورت باید رعایت شود؟

معاینه بالینی توسط پزشک و تشخیص بهترین برنامه درمانی با ال پی جی و نوشیدن آب بسیار در طول درمان با ال پی جی صورت اهمیت بالایی دارد. همینطور در صورت تمایل به لاغر شدن صورت به وسیله این روش، تغذیه درست و اصولی و ورزش روزانه، می تواند اثرات آن را دوچندان کند.