ال پی جی بدن (LPG) یک نوع درمان غیر تهاجمی است که به سلولیت در بدن حمله می کند. این روش درمانی معمولا شامل 20 جلسه است و گفته می شود که نتایج حاصل از آن پس از حدود 6 جلسه درمان مشهود خواهند شد. هر جلسه حدود 45 دقیقه طول می کشد و می توانید دو بار در هفته این درمان را انجام دهید.

ال پی جی بدن در واقع یک نوع ماساژ است. در این روش درمانی، غلتک دستگاه بدن را ماساژ می دهد و علاوه بر درمان سلولیت، راهی برای افزایش جریان خون، جلوگیری از تجمع آب اضافی در بدن و افزایش گردش خون است. با استفاده از این روش، چربی همراه با سموم و آب اضافه از بدن خارج می شوند. در ادامه این مطلب مجله لیلی لند می خواهیم بیشتر در مورد این تکنولوژی با شما صحبت کنیم.

ال پی جی بدن چیست؟

بدن ما دارای یک سیستم طبیعی است که در آن بین تولید و حذف سلول های چربی تعادل ایجاد می شود. از طرفی با افزایش سن، علی رغم ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی، حجم چربی های انباشته شده در بدن افزایش پیدا می کند. دستگاه ال پی جی بدن، دستگاهی است که بدون درد، می تواند چربی های اضافه بدن را از بین برده و تناسب اندام ایجاد کند.

بیشتر افراد به خصوص خانم ها از این موضوع شکایت دارند که حتی با وجود رعایت رژیم غذایی و فعالیت بدنی زیاد، لاغر نمی شوند. اگر شما هم از این دست افراد هستید، حتما توصیه می کنیم که تکنولوژی ال پی جی بدن را امتحان کنید. در این روش سریع، بدون درد و بدون عارضه، چربی های انباشته شده بدن به همراه آب اضافه و سموم، دفع می شوند. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی نه تنها لاغر می شوید بلکه تا حدودی بدن خود را سم زدایی نیز می کنید.

آشنایی با عملکرد دستگاه ال پی جی بدن

همان طور که قبلا نیز ذکر کردیم، در این روش لاغری، بخش های خاصی از بدن با دستگاه LPG ماساژ داده می شوند. در طول ماساژ علاوه بر این که ذخایر چربی آب می شوند، عمل خونرسانی نیز بهبود پیدا کرده و سیستم لنفاوی به کار می افتد. ضمن این که ماساژ با این دستگاه باعث می شود که تولید کلاژن و الاستین در پوست تحریک شده و پوست دچار افتادگی و شلی نشود. بنابراین یکی از مزایای استفاده از این روش لاغری، جلوگیری از افتادگی پوست پس از کاهش وزن است.

هر جلسه درمان ال پی جی بدن حدود 45 دقیقه طول می کشد و شما می توانید پس از 6 جلسه درمان، نتایج را به وضوح مشاهده کنید. البته بسته به محل درمان و وسعت آن ممکن است تا 20 جلسه درمان نیاز داشته باشید. به طور کلی دستگاه ال پی جی دستگاه مخصوصی است که برای سفت کردن پوست و اصلاح نقص های بدن، لاغری و رفع سلولیت به کار برده می شود.

چه بخش هایی از بدن با این روش قابل درمان هستند؟

چربی جمع شده در بیشتر بخش های بدن را می توانید به این شیوه آب کنید. اما معمولا برای لاغری بخش های زیر بیشتر از این شیوه استفاده می شود:

 • ران
 • باسن
 • اطراف لگن
 • پهلو
ال پی جی بدن

ال پی جی بدن

چه کسانی می توانند از ال پی جی برای لاغری استفاده کنند؟

استفاده از این دستگاه برای تمام افرادی که از چاقی موضعی رنج می برند و یا تمایل دارند چربی های انباشته شده در پهلو را از بین ببرند توصیه می شود. ال پی جی نه تنها می تواند چربی های موضعی، بلکه می تواند سلولیت را نیز درمان کرده و ناهمواری های ایجاد شده روی پوست را از بین ببرد. علاوه بر این آقایانی که با وجود ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی هنوز هم در نواحی از بدن خود چربی موضعی دارند، می توانند از این شیوه درمانی استفاده کنند. گرچه آقایان کمتر از خانم ها از سلولیت رنج می برند اما اگر چربی انباشته شده زیر سطح پوست داشته باشند می توانند آن را به کمک ال پی جی بدن آب کنند. این دستگاه به دلیل القای تولید کلاژن و الاستین، باعث سفت شدن پوست نیز می شود. بنابراین افرادی که شرایط زیر را دارند می توانند از این روش درمان استفاده کنند:

 • افرادی که تمایل به لاغری موضعی دارند.
 • افرادی که می خواهند پوستشان پس از کاهش وزن دچار افتادگی نشود

مزایا استفاده از این روش

 • یافته های تحقیقاتی امیدوارکننده در مورد تاثیر این روش بر روی کاهش چربی های موضعی
 • تاثیر اندک بر روی پوست
 • بدون درد بودن
 • ایجاد تناسب اندام
 • کاهش آب جمع شده در بدن
 • درمان ناهمواری های پوستی ایجاد شده بر اثر سلولیت
 • منعطف‌ کردن پوست و از بین بردن چربی‌ های مقاوم در عرض 12 جلسه (میزان کاهش چربی در این مدت به حدود 70 درصد می رسد.)

توصیه می شود که برای حفظ نتایج درمان، ورزش منظم، رژیم غذایی و تکرار درمان را فراموش نکنید. ضمن این که باید به مقدار کافی آب بنوشید.

عوارض جانبی

این روش لاغری، یکی از کم عارضه ترین روش ها برای رسیدن به تناسب اندام است. اما مانند سایر تکنولوژی ها ممکن است عوارض جانبی ناچیزی داشته باشد. کبودی مختصر تنها اثر جانبی است که ممکن است بر اثر ماساژ با دستگاه LPG آن را تجربه کنید. البته این کبودی بیشتر برای افرادی ایجاد می شود که پوست حساسی دارند. در مقابل، تسکین درد عضلانی، محو شدن ترک های پوستی و بافت همبند، از بین رفتن تقریبی جای زخم، جوانسازی پوست و ایجاد احساس آرامش از جمله فواید این روش درمانی هستند.

آیا ال پی جی فقط بخش های خاص تحت درمان را متاثر می کند؟

این روش به دلیل تحریک گردش خون و دفع مواد سمی تجزیه شده، تمام بخش های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. اما نتایج حاصل از آن فقط بر روی بخش هایی که ماساژ داده می شوند مشهود است.

این درمان چه مدت باید ادامه داشته باشد؟

اگر می خواهید چاقی موضعی دیگر باز نگردد، باید به صورت دوره ای، و به تعداد جلساتی که پزشک توصیه می کند، از این روش درمانی استفاده کنید. متاسفانه سلولیت و چاقی موضعی بسیار عود کننده است و اگر از ال پی جی بدن فقط یک دوره استفاده کنید، امکان عود مجدد چاقی وجود دارد.

آیا ماساژ با دستگاه LPG درد دارد؟

اگر این روش درمانی تحت نظر پزشک متخصص انجام شود، کاملا بدون درد و حتی آرام بخش است.

آیا همه افراد می توانند از ال پی جی بدن استفاده کنند؟

زنان باردار و افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، نامزدهای مناسبی برای استفاده از دستگاه LPG نیستند. بیماران مبتلا به مشکلات عروقی یا گردش خون، سرطان، ایدز و بیماری های عفونی پیشرونده نیز نباید از ال پی جی استفاده کنند.

تفاوت لیپوساکشن و ماساژ با دستگاه LPG چیست؟

تفاوت اصلی این دو روش در تکنیک مورد استفاده است. همان طور که گفتیم در ال پی جی بدن برای کاهش چربی ها موضعی از تکنیک ماساژ که روشی کاملا غیر تهاجمی است استفاده می شود. اما لیپوساکشن یک نوع جراحی است و جزء روش های تهاجمی محسوب می شود. در این عمل، بافت های چربی عمیق به وسیله دستگاه مکش تخلیه می شوند. معمولا پزشکان برای کسب نتایج مطلوب استفاده از این دو روش در کنار هم را توصیه می کنند.