لیفت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ، که به آن جراحی لیفت پَر هم گفته می‌شود، عمل جراحی زیبایی ظریفی است که در آن قسمت‌های افتاده پوست صورت به آرامی بالا برده می‌شوند تا پوست، ظاهری صاف‌تر و جوان‌تر پیدا کند. اگر نیروی جاذبه تأثیرات مخرب خود را به صورت شما هم وارد کرده است، می‌توانید از روش لیفت صورت با نخ که جانشین کم‌تهاجمی‌تری برای روش لیفتینگ صورت است استفاده کنید؛ این روش می‌تواند بدون خطرات و دوره‌های طولانی مدت استراحت ناشی از سایر جراحی‌ها، پوست صورتتان را دوباره جوان کند. در عمل لیفت صورت با نخ از نخ‌های بخیه بسیار ظریفی استفاده می‌شود که با وارد کردن آن‌ها به بافت نرم صورت نواحی کیسه‌ای شده پوست بالا برده شده و در همان حالت نگه داشته می‌شوند. هر چند که روش لیفتینگ با نخ به اندازه لیفت کامل صورت تأثیرگذار نیست، اما می‌تواند گزینه مناسبی برای جوانسازی‌های ظریف‌تر باشد.

 

 

 

 

هم کنون تقریبا در همه جا به خصوص اروپا و آمریکا لیفت با نخ های PDO متداول شده است.
استفاده از نخ های قابل جذب PDO یکی از روش مطرح شده برای لیفت صورت و بدن می باشد .
این روش که ابتدا در کره جنوبی بوجود آمده و توسعه و پیشرفت نموده است هم اکنون در بسیاری از کشورهای پیشرفته متقاضیان بیشمار دارد ، البته علت اصلی این موج تقاضای روز افزون چیزی نیست جز آسان بودن روش کار برای بیمار و نتایج بسیار درخشان نسبت به مشکلات اندک اجرایی این روش تحسین برانگیز .

ماده اصلی این نخ ها POLYDIOXANONE میباشد که سالهاست که در جراحی های داخلی مورد استفاده قرار گرفته است و بیضرر بودن آن به اثبات رسیده است .
نحوه اجرای این پروتکل درمانی برای پزشک مجرب و آموزش دیده نسبتا آسان و با ریسک پایین است .
این متد بر اساس قرار دادن تعدادی نخ که هر کدام خواص منحصر به فردی دارند در بخش های مختلف صورت می باشد
پس از جای گزاری نخ ها اتفاقاتی رخ میدهد که موجب تحریک کلاژن سازی و سلول سازی پیرامون نخ ها میگردد ، لیکن این یک روش کلاژن سازی صرف نیست .
این نخ ها قابل جذب بوده و بر اساس نوع و برند زمان بازجذب متفاوتی دارند.در این روش قرار دادن نخ های خاصی در زیر پوست موجب یک واکنش التهابی خفیف ایجاد میشود که این واکنش التهابی کلاژن سازی و افزایش گردش خون را در پی دارد که به آن امبدینگ یا لیفت با نخ یا ترد لیفت Thread lift می گویند. بدین ترتیب در روش امبدینگ در ناحیه زیر پوست داربستی تشکیل میشود که میتواند پوست رامحکم تر در جای خود نگه دارد .حدود ۳۰ درصد از اثرات لیفت در همان روزهای اول قابل مشاهده است و مابقی اثرات لیفت حدود چهار ماه بعد از قراردادن نخ های امبدینگ شروع میشود .پس از جذب نخ ها ،کلاژن های ساخته شده مسول ادامه جریان لیفت خواهند بود .
نخهای کارگزاری شده پس از چهار تا نه ماه وابسته به نوع نخ به طور کامل جذب می شوند اما اثرات نخهای کارگزاری شده تا هجده ماه ،توسط کلاژن و بافت ایجاد شده در پیرامون نخ ها باقی خواهد ماند.
لذا به راحتی قابل فهم است که نوع و تعداد نخ های استفاده شده رابطه مستقیمی با ماندگاری اثرات درمانی و لیفت دارد.
نکته بسیار مهم این است که این نخ ها قابل جذب هستند و با نخ های نیمه دایم مانند روش سیلویت بسیار متفاوت هستند .
نخ های امبدینگ که قابل جذب هستند، بسیار ایمن بوده و هیچ جای نگرانی ندارند.
در یک پروژه لیفت تعداد قابل توجهی نخ ( مثلا در لیفت صورت بیش از ۵۰ عدد نخ ) در شکل و سایز های مختلف استفاده می شود .
از امبدینگ برای لیفت صورت و گرذن ، پستان ، شکم و … استفاده میشود. نتایج لیفت صورت با نخ واقعا شگفت انگیز است .

 

 

 

 

 

 

از روش درمانی لیفت با نخ می‌توان برای بالا کشیدن پوست صورت و قسمت‌های تعیین‌شده‌ای در بدن و به‌طورکلی برای جوان‌سازی و شادابی بخشیدن به پوست استفاده نمود. این روش درمانی می‌تواند برای از بین بردن چین‌وچروک‌ها، افتادگی پوست، جای زخم و سایر اختلالات پوستی دکلته (خط سینه)، باسن، زانو، بازو و آرنج مفید باشد. برای انجام عمل بدون جراحی لیفت با نخ در سایر قسمت‌های بدن می‌توانید با پزشک مشاوره کنید. لیفتینگ صورت با نخ روش درمانی سازگار و انعطاف‌پذیری است که می‌تواند برای بسیاری از قسمت‌های بدن مناسب باشد.

استفاده از نخ برای پزشکان زیبایی، روش درمانی ایمن و راحتی است که با استفاده از آن می‌توان به نتیجه مورد انتظار بیمار دست‌یافت.متخصصان ما در خانه زیبایی پوست ایران از روش درمانی لیفت با نخ برای دستیابی به نتیجه‌ای مؤثر و مطمئن که در پایان منجر به رسیدن شما به نتیجه دلخواهتان می‌گردد استفاده می‌نمایند.

اگر شما قصد انجام لیفت با نخ را دارید، متخصصان ما این اطمینان خاطر را به شما می‌دهند که با انجام این عمل بدون جراحی در مرکز ما حتماً به نتیجه دلخواه خود که همیشه آرزوی آن را داشتید خواهید رسید.

 

 

 

 

تغییرات وابسته به سن در اسکلت صورت، عضلات، بافت همبند، چربی و پوست به طور کامل شناخته شده است. افزایش شلی در بافت های نرم منجر به ابروی افتاده، افتادگی ناحیه آرواره، افزایش خط خنده و مسطح شدن گونه ها می گردد. علاوه بر این، ظاهر با طراوت پوست با ایجاد تیرگی و لکه ها و چروکیده شدن آن بیشتر به خطر می افتد.
روش های متنوعی برای جوانسازی صورت در دسترس می باشد. شایعترین گزینه هایی غیر جراحی زیبایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند شامل سم بوتولینوم (بوتاکس)، پرکننده های پوستی (ژل ها) و روش های لایه برداری شمیایی و اخیرا لیفت با نخ می باشد. به دلیل دوران نقاهت کمتر، عوارض کمتر و عدم تغییر در فرم کلی صورت، روش های غیر جراحی جوانسازی صورت هم از طرف بیماران و هم از طرف پزشکان در سال های اخیر بیشتر مورد توجه و اقبال قرار گرفته است.

تاریخچه نخ

در طی چند سال گذشته در ایران علاقه مجددی برای استفاده از لیفت با نخ ایجاد گشته است، شاید به این دلیل که پزشکان و بیماران به دنبال راه های جایگزینی برای جوانسازی صورت برای کسانی بوده اند که مایل به تزریق نیستند و یا اینکه آنها مایل به استفاده از روش های لیفت با کمترین دوره نقاهت و بازگشت به فعالیت های عادی بوده اند. با توجه به زمان بهبودی طولانی و هزینه های مرتبط با جراحی کشیدن صورت به روش جراحی، لیفت با نخ به عنوان جایگزینی برای روش های تهاجمی تر مانند جراحی لیفت صورت مطرح گشته است. در اواخر دهه ۱۹۹۰ جراحی روسی به نام آقای مارلن سولامانیدزه استفاده از نخ های بخیه خاردار برای لیفت بافت های افتاده صورت را معرفی نمود. انواع مختلفی از این نخ های بخیه ضد افتادگی (APTOS) استفاده گردید، که شامل قرار دادن نخ های خاردار در امتداد یک مسیر از قبل مشخص شده بود، سپس نخ ها برای لیفت کردن پوست ، کشیده می شد، روشی امن که محل ورود نخ ها هم زیاد واضح نبود. این نوع از نخ ها غیر قابل جذب بودند و برای کار گذاری آنها نیاز به یک جراحی کوچک بود.
به دلیل نیاز به این جراحی کوچک و ایجاد برخی عوارض در معدودی از بیماران، برخی از پزشکان زیبایی نظر مثبتی نسبت به این روش نشان ندادند، با این وجود روش لیفت با نخ های خادار آپتوس (روسی) و پس از آن سیلوئت (امریکایی) به طور محدود مورد استفاده قرار می گرفت.

در سال های اخیر کشور کره نخ های پلی دی اکسان جذبی در انواع مونو، اسکرو، تورنادو و خاردار را به دنیا معرفی و وارد بازار نمود. در روش لیفت با نخ کره ای نیازی به جراحی جهت نسب کردن نخ ها نمی باشد. با توجه به سازگاری بسیار بالای این نخ ها با بدن و عدم نیاز به برش های جراحی، شاهد کمترین میزان دوران نقاهت و استراحت خواهیم بود.

 

 

 

 

گذر زمان رد پایش را بر تمام اجزاء بدن ما می‌گذارد، این اثرات در زبان ما پیری نامیده می‌شود که در پوست به صورت چین و چروک و افتادگی پوست دیده می‌شود، اما متاسفاته استرس های روزمره، مصرف سیگار، آلودگی‌هوا، اثرات اشعه آفتاب و … همه و همه پیری ما را تسریع می‌نمایند. همه در پی راه چاره، پیشگیری و درمان پیری می رویم؛ اما کدام روش واقعا در جوانتر شدن ما،جوان ساختن ما و جوان ماندن ما بیشترین تاثیر را دارد و چگونه می توانیم به صورت طبیعی به رفع چین و چروک صورت پرداخته و شبیه عکس‌های سال قبل خود شویم.
بوجود آمدن شیارهای عـرضی در پیشانی و شیارهای طـولی در بین دو ابرو و نیز شیارهای کنار چشم ها و دهان و بر روی گونه ها . علت چروک صورت : در ایجاد چروک صورت علتهای گوناگونی وجود دارد. مسئول نگه داشتن قوام پوست کلاژن داخل درمی میباشد; حال به هر علتی در روند کلاژن سازی اختلالی بوجود آید می تواند باعث چروک پوست گردد. با افزایش سن کلاژن سازی دچار وقفه میگردد و افراد با سنین بالا پوستی افتاده دارند..اختلالات ارثی در تولید کلاژن در بیماران سندرم مارفان و سندرم اهلر دانلس از این جمله اند در این بیماران پوست بعلت نقص در کلاژن سازی دچار افتادگی زود رس و چین و چروک صورت میگردد.
روش‌های مختلفی ازجمله تزریق بوتاکس خط اخم و چروک های صورت، تزریق ژل و چربی و … تاکنون عرضه شده‌اند اما جدیدترین روشی که روند پیری را معکوس می‌نماید تقبل هزینه لیفت صورت بدون جراحی با نخ است. قیمت کشیدن پوست صورت نیز به تعداد نواحی قابل درمان بستگی دارد.
تکنیک جوانسازی، بر مبنای جاگذاری نخ‌های آهسته جذب‌شونده در زیرپوست هست. با تقبل هزینه لیفت صورت با نخ ، این نخ‌ها به‌تدریج و طی چهار تا شش ماه تحلیل رفته و سرانجام ناپدید خواهند شد، اما در این مدت، تکثیر سلول‌های فیبروبلاست (سلول‌های سازنده الیاف کلاژن و الاستین که مسئول ایجاد و حفظ شکل و استحکام بافت‌ها هستند) و ساخت‌وساز کلاژن و الاستین و گسترش و نوسازی عروق را در پیرامون خود به‌شدت تحریک می‌کنند. از این تکنیک جوانسازی میتوان لیف ابرو با نخ را نیز انجام داد .
تکنیک جوانسازی با نخ موجب می‌شود تا پوست کشیده‌تر، جوان‌تر، هموارتر و شفاف‌تر شود. چین‌وچروک‌ها محوشده، منافذ پوست ریزتر و باریک‌تر می‌شوند، قسمت‌های آویزان شده پوست استحکام یافته و درنهایت لیفت مناسب و بادوام ایجاد می‌شود.در هر ثانیه حضور این نخ‌ها در پوست، ساخت رشته‌های جوانی صورت می‌گیرد لذا یک جوانسازی و پیشگیری از پیری طولانی مدت در طی یک یا دو جلسه درمانی خواهید داشت.از این روش برای می توان برای رفع غبغب استفاده نمود .
ایجاد غبغب در ناحیه چانه می‌تواند اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. متاسفانه، چربی جمع شده زیر چانه یکی از مقاوم‌ترین و ماندگارترین نوع چربی در برابر تلاش‌های انجام شده برای از بین بردن غبغب ، همچون تمرین‌های حرکتی و رژیم غذایی هستند. به این ترتیب حتی زمانی که فرد وزن کم می‌کند نیز وضعیت غبغب تغییر نکرده و تحت تاثیر کاهش وزن قرار نمی‌گیرد.
نخ سیلوئت و نخ خاردار PDO ، دونوع نخ بکار برده برای کشیدن پوست هستند که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم.

 

 

لیفت با نخ :
روند پیرشدن نسوج صورت که در حوالی 30سالگی آغاز میشود باعث معکوس شدن مثلث زیبایی صورت میشود.در نوجوانان تا سن 25سالگی طرح شماتیک صورت به شکل مثلثی است که راس آن رو به پایین وقاعده رو به بالا میباشد که به علت پربودن نسج نرم گونه ها وساختمانهای استخوانی صورت ایجاد میشود.به مرورزمان در اثر نیروی جاذبه وضعیف شدن نسج نرم و استخوانها نسوج نرم به طرف پایین صورت کشیده شده و چین وچروک ظاهر میشود.

با از بین رفتن ساختمانهای حفاظتی پوست طرح شماتیک صورت به شکل مثلثی قرار میگیرد که قاعده آن رو به پایین و راس آن رو به بالا قرار دارد.بالا بردن نسج نرم آویزان شده با نخهای مخصوص جراحی میتواند این روند را معکوس کرده و به تعویق اندازد .این تکنیک با تهاجم اندک شروع شده و سریعا بهبود یافته ونیاز به استراحت طولانی در منزل ندارد.لیفتینگ با نخ بدون اینکه بیمار را با خطرات جراحی بزرگ مواجهه کند یا جوشگاه (اسکار قابل مشاهده)جا بگذارد باعث جوانتر به نظر رسیدن شخص میشود.

این عمل با استفاده از نخهای مخصوص جراحی که روی سطح آن ضایعات خار مانند میباشد انجام میشود.این نخها با طول ،ضخامت و شکلهای مختلف به گونه ای طراحی شده اند که هم اثر بالابرنده (لیفتینگ)و هم اثر نوسازی کننده دارند.هنگامی که این نخها در نسج زیر جلد قرار داده میشوند خارهای آن در ساختمانهای عمقی پوست گیر افتاده و با ایجاد فیبروز(داربست حمایتی برای نسوج نرم زیرین ایجاد میکنند)،در نتیجه نسوج نرم بالا کشیده شده ودر محل خود باقی می مانند نتیجه ظاهری چهره جوانتر،شاداب تر وسرزنده تر میباشد که بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است.نخهای بالا برنده یالیفتینگ به طور کلی به دو دسته قابل جذب و غیر قابل جذب تقسیم میشوند.

معمولا نخهای قابل جذب 12تا15ماه در محل باقی مانده .اما اثر بالا برنده آنها به علت ایجاد واکنش فیبروزی که در اثر خارهای روی نخ القا میشود طولانی تر باقی می ماند.در بعضی از بیماران حتی 5تا 6 سال نتایج قابل مشاهده است.بهترین مورد برای انجام لیفتینگ با نخ زنان یا مردان 30تا60ساله هستندکه مایل به انجام جراحی بالا بردن صورت نیستند اما میخواهند جوانتر به نظر برسند.

ابروها ، گونه ها ، زاویه فک ، گردن وکل صورت با این روش قابل درمان میباشند امروزه لیفت واژن هم با استفاده از نخ انجام میشود.عمل بالا بردن با نخ سریع.ایمن و راحت برای بیمار میباشد.روی پوست برش داده نمیشود وپس از بی حسی موضعی با سوزن مخصوص وارد ساختمانهای عمقی پوست میشوند.هم خود نخ وهم فیبروز ایجاد شده در واکنش به آن، نسوج نرم زیرین را حمایت میکند نتایج فورا قابل مشاهده بوده وبا این روش میتوانید تا 10سال جوانتر به نظر برسید بدون اینکه اسکاری روی پوست شما بماندو سریعا فعالیتهای روزانه را شروع خواهید کرد.

اما ظرف 2تا10ماه آینده بهتر هم خواهند شد.در مواردی که تا6سال ماندگاری داشته گزارش شده است که البته شروع و دوام اثر بستگی به ویژگیهای پوست هر شخص هم دارد.اما در مواردی که سلامتی شخص ضعیف است ،نسوج صورت افتادگی دارد ،چروکهای بسیار عمیق وصورتهای بسیار لاغر یا بسیار چاق به لیفتینگ با نخ پاسخ نخواهند داد.

 

 

 

 

 

روش کمتر تهاجمی و تا حدودی غیر تهاجمی است که مدت استراحت بعد از کاشتن نخ کم است . و نیاز به مراقبت و بهبودی بعد از تزریق به مدت زمان کمی نیاز دارد .

نخ شکل ظاهری جوان و طبیعی پوست را باعث می شود و از چین و چروک به مدت طولانی پیشگیری می کند . کسی که جراحی نمی خواهد اما اثرات جراحی بالا بردن و لیفتینگ صورت را می خواهد این روش خوبی است . تزریق نخ اثر مسن شدن را بر می گرداند .

1 – بالا رفتن سن باعث نازک شدن پوست و شکننده شدن کلاژن و الاستین پوست می شود که این باعث پوست شل ، چین و شکن و چروک می شود . از 25 تا 60 سال بطور معمول کاربرد دارد که جوان نمایش داده شوند نخ ساده برای کسانی که الاستین پوست را بطور جدی از دست نداده اند مناسب است .

2 – فواید : در مدت زمان کمی نخ ها جاگذاری می شوند زمان بهبودی کمی دارد کم هزینه نسبت به جراحی است باعث پوست سفت و جوان می شود برای کسی که جراحی بزرگ نمی خواهد این روش خوبی است .

3 – عوض اسکار و نشان گاه سفت جراحی که هفته ها بعد از درمان می ماند اینجا بعد از تزریق نخ اسکار ریز که توسط ریشه موها مخفی می شود می ماند بعد از کاشتن نخ محل برش باقی نمی ماند و کمی قرمزی که ایجاد می شود چند ساعت بعد از بین می رود .

4 – مکانیسم ایجاد اثرات نخ تزریقی:

نخ در لایه های عمقی پوست کاشته می شود و تولید کلاژن را تحریک می کند و باعث ساخت و ساز عروق جدید ، تحریک سلول های فیبروبلاست ، تولید کلاژن ، بهتر شدن تونیسیته پوست و تابندگی و درخشندگی آن و سفت شدن پوست می شود . الاستیسیته پوست نرمال می شود و پوست رطوبت طبیعی خود را پیدا می کند نخها تاثیر سفید کنند گی پوست را نیز دارند .

5 – عوارض : بعد از کاشتن نخ گاها بیمار احساس کمی درد ناچیز دارد – بعد از تزریق ممکن است قرمزی موضعی ایجاد شود سه الی 5 ساعت بعد از بین می رود . هنگام تزریق ممکن است کبود شدگی و ادم گذرا ایجاد شود که در طی چند روز بعد از بین می رود در چند روز اول این پروسه کمی قرمزی و ادم و رنگ ارغوانی محل تزریق طبیعی است و برای کاهش آن می توانید کمپرس یخ بگذارید . در چند روز اول احساس کمی خارش دیده می شود گاها موقع خندیدن احساس درد خفیف در صورت احساس می شود در مورد آن نگران نباشید چون بتدریج از بین می ر.ود .

6 – زمان شروع و مدت تاثیر : اثر اولیه آن دو الی سه هفته بعد ظاهر می شود اما اثرات قابل توجه دو الی سه ماه بعد ایجاد می شود . نخها در چند ماه اول جذب می شوند و اثرات آن تا دو سال باقی می ماند اثر لیفتینگ و بالا کشیدن صورت آویزان در شش ماه اول ایجاد می شود . این پروسه را می توانید دو الی سه جلسه متوالی انجام بدهید و بمدت دو سال موثر است .

7 – اندیکاسیون ها و موارد کاربرد :

چین و چروک پیشانی عمودی و افقی ، لیفتینگ پیشانی ، انتهای ابروی پائین کشیده ، بالا بردن ابرو و مژه چشم، ابرو میان ، زاویه اطراف دهان و چین زاویه دهان تا چانه ، پوست شل ، ابروی افتاده و شل ، کیسه زیر چشم، لب ، چین نازو لابیال؛ چین خنده ،بالا بردن گونه و چین گونه،بالا کشیدن بینی و کوچک کردن بینی ، زیرفک تحتانی ، بالا بردن چانه و چانه دو گانه،لیفتینگ صورت، چین و چروک و شیار گردن و ورقه ورقه شدن پوست گردن ،لیفتینگ پوست گردن ، شکل دادن پوست شل ، ترکهای بارداری و رشد ، بالا کشیدن شکم و فوق شکم ، سفت کردن شکم شل ،لیفتینگ طرفین شکم، بازوی شل و بالا کشیدن بازو ، ران و پای شل ،لیفتینگ دلکته ، افتادگی

اعضای بدن بهترین اثرات آن در شیار نازو لابیال ، خط خنده ، خط فک ، چانه دوگانه ، چین اطراف چشم ، چانه پائین افتاده و پژمرده ، چین زاویه دهان تا چانه می باشد .

قبل از پروسه بی حسی صورت توسط محلولهای بی حسی یا کرمهای بی حس کننده یا استفاده از کیسه یخ انجام می شود که انجام پروسه دردناک نباشد . نخها باید بصورت روش صحیح و مکان صحیح قرار گیرند . تزریق نخ ساده برای کسانی مناسب است که چین عمیق ندارند برای کسانی که سن بالاتری دارند و الاستیسیته بیشتری را از دست داده اند و چین عمیقی دارند نخ کاگ یا دندانه دار اثر بهتری دارد . در حدود چهل الی پنجاه تزریق نخ برای کل صورت لازم است بیمار از غلط دادن و ماساژ صورت تا سه هفته بعد از تزریق نخ پرهیز نمایند . هیچ فشار دادن روی صورت بعد از تریق نخ لازم نیست . بعد از انتهای سه هفته می توانید حرکت نرمال قسمتهای عمل شده روی صورتتان را انجام دهید . در طی پروسه اگر سوزن کامل و خوب فرو برده نشود سوزن را برداشته و دور بیاندازید . در چند روز اول بعد از پروسه سر را بالا بگیرید که کمک به کاهش ادم می کند . در صورت نیاز به تزریق نخ هر یک یا دو سال میتوان دوباره انجام داد .

 

انواع نخ های لیفت

انواع مختلفی از نخ ها در این روش ( امبدینگ – لیفت صورت و بدن ) استفاده میشود مانند :
۱- (Mono filament) Polydioxanone
که به اختصار به آن PDO میگویند نخ تک رشته ای است و خیلی اثرات لیفت ندارد .
۲- PDO-COG
نخ تک رشته ای است که واجد خارهای بسیار ظریفی میباشد این برجستگی ها باعث افزایش سطح تماس میشود که خود موجب التهاب و کلاژن سازی بیشترمیگردد و از طرفی با قلاب شدن به پوست امکان لیفت سریع را ایجاد میکند. این نخ گرانتر ولی استفاده از آن به تنهایی منسوخ شده است .
۳- Polyglycolide (PGA)
استفاده از این نوع نخ دو مزیت دارد اول اینکه چند رشته ای هستند و باعث التهاب بیشتری در پوست میشود و دوم اینکه نخ PGA بهمراه خود گلیکولیک اسید دارد که آنهم در نهایت باعث افزایش التهاب و کلاژن سازی بیشتر میشود
در مجموع این نخها ۱۰ درصد بیشتر از نخ های دیگر التهاب ایجاد میکنند و نتایج بهتری دارند.
۴- Hurricane یا screw
در این سیستم نخ بشکل مارپیچ کار گذاشته میشود لذا بهمین بدلیل طول بیشتری از نخ داخل بافت میگردد که خود باعث التهاب و کلازن سازی بیشتر می گردد. این نخ ها نیز اثرات بیشتری در لیفت دارند و درکنار نخ های کاگ بسیار مورد استفاده برای لیفت هستند .
۵ – Tornado
در این مدل دو رشته نخ دور هم تابیده شده اند، لذا موثرتر هستند
۶ – Tornado Screw
در این مدل دو رشته نخ دور هم تابیده شده را بدور یک سوزن بشکل مارپیچ کار گذاشته میشود و بیشترین طول را دارد و بهترین انتخاب می باشد.
بدیهی است که التهاب بیشتر موجب کلاژن سازی و خونرسانی بیشتر میگردد . این سوزنها و نخها وابسته به محل کارگزاری که میتواند صورت یا بدن باشد در ضخامتهای مختلف و با طولهای مناسب هر محل موجود میباشند.
عوارض :
غیر از عفونت که ناشی از سهل انگاری پزشک و یا در برخی موارد بیمار میباشد
معمولا مابقی عوارض مانند کبودی و خارش و تورم و… جدی نبوده و ناشی از پروسه التهابی میباشد.

 

 

 

 

ضخامت و طول نخ بسته به نوع نقطه مورد درمان در لیفت صورت با نخ بدون جراحی متفاوت است.

۱ . نخ‌های صاف یا معلق: این نوع نخ‌ها باید به یک ساختار ثابت مانند جمجمه وصل شوند.

۲ . نخ‌های دندانه‌دار(گره): این نوع نخ نیازی به بخیه شدن و اتصال پوست برای بالا بردن پوست ندارد. این نخ‌ها از یکدیگر محافظت می‌کنند و گره‌های کوچک روی نخ به پوست متصل می‌شوند.

 

 

انواع نخ
پلی دی اکسان (PDO)
PDO یا (POLYDIOXAN ONE) ماده تشکیل‌دهنده این نخ‌ها، ابتدا به خاطر کیفیت و ویژگی‌های خود در اعمال جراحی لیفتینگ صورت، قلب و عروق، چشم‌پزشکی، زنان وز ایمان و اصولاً هرجایی که نیاز به استحکام و انسجام در عین بی‌خطری و بی‌ضرر بودن و عدم ایجاد تب و عفونت بسیار مهم است، بکار رفته و همچنان نیز استفاده می‌شود. زیرا این نخ‌ها ATRAUMATIC (غیر آسیب‌رسان به بدن انسان) بوده، در لیفتینگ پوست صورت نسبت به ماهیچه‌ها خنثی هستند و هیچ‌گونه خاصیت تب‌زایی و ایجاد عفونت از خود نشان نداده‌اند.
نخ پلی دیو کسان وان (PDO) یک نخ مو نو فیلامنت سنتتیک قابل‌جذب است که به‌محض ورود به بافت‌های بدن باعث تجمع و تکثیر سلول‌های فیبر وبلاست در پیرامون خود می‌گردد.. کلاژن سازی و ترشح مداوم الیاف الاستین از فیبروبلاست‌ها، منجر به ایجاد یک شبکه داربست‌مانند در زیرپوست می‌شود که ازیک‌طرف از افتادگی بیشتر پوست در اثر نیروی جاذبه زمین بدون جراحی لیفت صورت پیشگیری می‌کند و از طرف دیگر باعث سفت شدن و شکل گرفتن پوست شده و از پیدایش و گسترش ‌جاهای شل و آویزان جلوگیری می‌کند. همان‌طور که قبلاً نیز اشاره شد، پس از چهارتا شش ماه نخ به‌طور کامل جذب می‌شود اما بافت ایجادشده و اثر نخ‌ها دو تا سه سال باقی خواهد ماند.
محل جاگذاری این نخ‌ها بین لایه درم و نیام عضلات زیر جلدی (لایه SMAS=Superficial Muscular Aponeurotic System ) هست.
درمان با نخ پلی دیو کسان وان (PDO) بسیار کارآمد، کاملاً ایمن و بدون درد است و دوران بهبود آن نیز در چشم به هم زدنی می‌گذرد.
نخ سیلوئت
یکی از نخ های مورد استفاده برای لیفت صورت با نخ، سیلوئت است؛ این نخ بخیه مخروطی دوطرفه و کاملاً قابل جذبی است که برای اصلاح موقعیت بافت و اجزاء صورت و گردن به کار برده می‌شود. این نخ بخیه از یک نوار پلی لاکتیک اسید تشکیل می‌شود که سال‌های متمادی در پزشکی کاربرد داشته و ایمنی آن نیز به اثبات رسیده است. نخ سیلوئت کاملاً قابل جذب است و اثر لیفتینگ صورت آن بیش از ۱۸ ماه ماندگاری دارد. نتایج عمل لیفت با نخ به صورت آنی نمود می‌یابد و با جذب شدن نخ، کلاژن طبیعی بدن جایگزین آن می‌شود و به این ترتیب جوانی بازیافته ماندگارتر می‌شود. در مجموع بیماران دارای پوست سنگین‌تر متقاضیان بهتری محسوب می‌شوند.
ناحیه‌های قابل درمان توسط لیفت با نخ
نخ سیلوئت
لیفت صورت بدون جراحی و با نخ سیلوئت به منظور بالا کشیدن پوست صورت و محکم کردن پوست صورت و گردن انجام می‌شود. نخ سیلوئت بیشترین کاربرد را برای از بین بردن خط فک و خطوط اندوه، خطوط رو به پایین گوشه‌های لب، دارد؛ هر چند این درمان غالباً بر روی گردن، ابرو و گونه نیز انجام می‌شود. در راستای بهینه سازی نتایج عمل لیفت صورت با نخ ممکن است از چندین رشته نخ استفاده شود.
نخ خاردار
لیفت صورت با نخ خاردار به منظور بالا کشیدن پوست صورت و بدن انجام می‌شود. نخ خاردار بیشترین کاربرد را برای از بین بردن خط فک و خطوط اندوه، خطوط رو به پایین گوشه‌های لب، دارد؛ هر چند این درمان غالباً برای لیفت و بالا کشیدن پوست گردن، لیفت ابرو ، پیشانی، خطوط خنده و گونه نیز انجام می‌شود. به علاوه این روش برای بهبود وضعیت ناحیه بالای سینه، از بین بردن ترک‌های پوستی، لیفت باسن و شکم نیز کاربرد دارد. در راستای بهینه سازی نتایج عمل ممکن است از چندین رشته نخ استفاده شود.
روش انجام عمل
نخ سیلوئت
جراح چهره و گردن را پیش از عمل به دقت بررسی می‌کند تا بهترین محل‌های قرار دادن نخ برای بهره بری از مزایای لیفت صورت را تعیین کند و نقطه‌های مناسب را بر روی پوست علامت بزند. این عمل در محیط ضدعفونی شده و تحت بی‌حسی موضعی با تزریق داروی بی‌حسی در محل‌های ورود و خروج نخ بخیه انجام می‌شود تا احتمال بروز هر گونه ناراحتی به حداقل برسد. یکی از مزایای بزرگ لیفتینگ صورت بدون جراحی این است که هیچ برشی ایجاد نمی‌شود. جراح نخ را با سوزن وارد پوست می‌کند و هنگامی که تمام رشته‌ها در جای مناسب قرار گرفت، آنها را محکم می‌کند و انتهای نخ بخیه را می‌برد و زیر پوست به خوبی مخفی می‌کند. با کشیدن نخ درون پوست تاثیر مورد نظر حاصل می‌شود و مخروط‌ها به راحتی در یک جهت حرکت می‌کنند، اما در مقابل حرکت رو به سمت محل اولیه خود مقاومت می‌کنند؛ نتیجه نهایی این کار جوانسازی پوست و محکم شدن آن است. از آنجایی که نخ دو طرفه است، سمت دیگر نخ پوست بالا کشیده شده را در جای خود نگه می‌دارد و تاثیر عمل را دوچندان می‌سازد.
ناحیه درمان شده پس از عمل قدری قرمز و ملتهب می‌شود. بیشترین میزان تغییر را می‌توان بلافاصله پس از عمل کشیدن پوست صورت مشاهده کرد، و طبیعی است که تأثیر حاصل شده ظرف چند روز آتی اندکی تعدیل یابد تا در نهایت نتیجه واقعی آشکار گردد. جمع شدن پوست در محل قرارگیری نخ طبیعی و کاملاً قابل پیش‌بینی است، اما جایی برای نگرانی وجود ندارد چون این مورد پس از چند روز برطرف خواهد شد.
2
نخ خاردار
سابقه پزشکی و شرح حال بیمار در جلسه مشاوره پیش از عمل بررسی و بیمار کاملاً معاینه می‌شود تا اطمینان حاصل شود که وی متقاضی مناسبی برای کشیدن پوست صورت با نخ به شمار می‌آید. لیفت ابرو با نخ خاردار عملی با حداقل تهاجم است، مراقبت پس از عمل بسیار ساده و جزیی است و دوران بهبود آن فوق العاده کوتاه است. این عمل در محیط ضدعفونی شده انجام می‌شود و بسته به محل تحت درمان از داروی بی‌حسی استفاده می‌گردد. جراح نخ خاردار را زیر پوست قرار می‌دهد و سپس با دست رشته‌های نخ را محکم می‌کند یا می‌کشد تا نتایج مطلوب به دست آید. از این گذشته نخ خاردار با تحریک فیبروبلاست به تولید کلاژن و الاستین اثرگذاری عمل را افزایش می‌دهد و بافت و تن پوست را بهبود می‌بخشد. نخ خاردار ظرف چند ماه طی فرایند هیدرولیز درون بدن کاملاً تجزیه می‌شود و چون کوچکترین ذره‌ای از آن باقی نمی‌ماند، طبعاً هیچ اثر جانبی ناخواسته‌ای نیز بروز نمی‌یابد.
بالا کشیدن و محکم کردن پوست به واسطه ساز و کارهای گوناگون عملکرد تجهیزاتی چون قلاب، بست و خار داخل این نوع نخ بخیه ممکن می‌شود که به لایه زیر پوست متصل می‌شوند. نخ را می‌توان با اعمال فشار یا کشش محکم کرد تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید. جوانسازی و کشیدن پوست صورت نیز ارمغان این عمل است که به دلیل تحریک فیبروبلاست در ناحیه‌های درمان شده رخ می‌دهد.

 

 

 

 

 

روش انجام لیفت با نخ

وارد کردن — استقرار — مهار — تعلیق — تثبیت
نخ ها از طریق یک برش کوچک در منطقه تمپورال سر ( در بین موهای جلوی گوش ) قرار داده می شود.
این نخ ها از پلی پروپیلن ساخته شده، موادی زیست سازگار با بدن انسان که برای سالهای زیاد در جراحی قلب و عروق و چشمی استفاده می شود.

لیفتینگ صورت با نخ، برای تصحیح چین نازولبیال، خطوط بیان و نیز بیضی شکل صورت، گونه ها و گردن استفاده می شود.

نتایج حاصل، بسیار برجسته و مهم است. خستگی صورت برطرف شده و برای سالهای زیاد به فرد ظاهری جوان تر و بسیار طبیعی می دهد.

 

این عمل فقط در طی یک جلسه انجام می شود. هیچ اثرات جانبی ندارد و نتایج به ثبت رسیده دیدنی است.

لیفتینگ صورت با نخ، تکنیکی کارآمد برای هم مردان و هم زنان است و در حال حاضر بیش از 15000 آن را انتخاب کرده اند.

 

 

 

در این روش ابتدا متناسب با نوع نخ و ناحیه مورد نظر، تعداد نخ های مورد نیاز توسط پزشک متخصص تعیین می گردد. قبل از آنکه نخ در محل مورد نظر قرار گیرد نقاط ورود و خروج و همچنین مسیر عبور نخ ها نشانه گذاری شده و سپس توسط یک سوزن بسیار باریک از زیرپوست و مسیر مشخص شده عبور داده میشود. به عنوان مثال برای حجیم کردن و برجسته کردن گونه ها از چندین نخ یا چند حلقه نخ ممکن است استفاده گردد و یا در ناحیه گردن معمولا از نخ های خاردار استفاده میشود تا پوست به فک پایینی چفت شود. این نخ ها نارک و غیر قابل رویت می باشند. سوراخ های ایجاد شده برای قرار دادن نخ ها بسیار کوچک بوده و جراحت پوستی بوجود نمی آورند. اگرچه بلافاصله بعد از عمل لیفت با نخ تاثیر آن قابل مشاهده است اما در هفته های پس از انجام این روش فرد شاهد بهترین نتیجه خواهد بود. بافت کلی پوست بهبود یافته و محکمتر و ضخیم تر و شادابتر میشود و چین و چروک ها صافتر میشوند. این نخ ها معمولا پس از هشت ماه جذب بدن می شوند اما تاثیر لیفت با نخ دو تا پنج سال باقی می ماند.

 

 

 

 

 

با استفاده از سوزنی که کاملاً استریل شده است نخ در نقاط مورد درمان جاگذاری می‌شوند . این نخ‌ها ساخت‌وساز کلاژن تازه و الاستین را تحریک می‌کنند. کلاژن و آلاستین پروتئین‌هایی هستند که برای بازسازی و حفظ خاصیت ارتجاعی پوست ضروری است. پس از گذشت ۸-۶ ماه به‌ تدریج این نخ جذب بدن می‌شود. بافت پوست شما در لیفت با نخ سفت‌تر و محکم‌تر می‌شود ، چین‌وچروک‌ها کم‌تر می‌شوند و روزنه‌های پوست کوچک‌تر می‌شوند و پوست بهبود می‌یابد. همچنین رنگ پوستتان بهتر می‌شود و به‌طور کلی پوست ظاهر شاداب‌تر و سالم‌تری پیدا می‌کند.

 

 

 

 

در فرایند جراحی، برش‌های 1 تا 2 میلیمتری کوچکی در نقاط مختلف صورت ایجاد می‌شود.‌ سپس یک سوزن تو خالی زیر پوست فرستاده می‌شود تا به وسیله آن نخ‌ها در جای خود قرار بگیرند. نخ‌ها به چربی زیر پوست متصل شده و سپس کشیده می‌شوند تا پوست چهره بیمار کشیده و صاف شود. قسمت اضافی نخ‌ها چیده می‌شود تا در سطح پوست دیده نشوند. عمل لیفت نخی یا کشیدن پوست گردن و صورت با نخ، بسته به تعداد ناحیه‌های تحت درمان و نوع نخ مورد استفاده 30 دقیقه تا 2 ساعت طول می‌کشد.

 

 

کاربردهای لیفت با نخ در زیبایی

روش های پیشرفته لیفت با نخ قابل جذب Thread

در اینجا میخواهیم از لیفت صورت و بدن بوسیله نخ قابل جذب صحبت کنیم :
پیشگیری از پیری و جوانی یکی از این رویا ها بود و هست.
یکی از اتفاقات در این روزها لیفت صورت و بدن بوسیله نخ های قابل جذب بنام PDO میباشد که در جایگاه خود در طب زیبایی ارزشمند است اما نباید بصورت معجزه به آن نگاه کرد.
خاستگاه این روش از کره بوده و هم اکنون در کل دنیا همه گیر شده است.اصول درمان با این نخ ها ساده و با حداقل عوارض جانبی بوده و تا حد زیادی جایگزین و یا مکمل روش های جراحی سنتی شده است.
این نخها در مدت چند ماه جذب شده اما در همین زمان با تحریک بافتی موجب کلاژن سازی و تکثیر فیبروبلاست ها در اطراف خود می شوند و پس از ازبین رفتن خود نخ کلاژن های ساخته شده وظایف نخ ها را بر عهده میگیرند.
این روش درمانی ابتکاری در مطب و بدون نیاز به هیچ نوع برش و بیهوشی در مدت حدود نیم ساعت انجام میشود و پس از آن مریض به منزل باز میگردد.

لیفت صورت :
با انجام این روش با اصلاح حجم در صورت شما داری گونه طبیعی و خط فکی زیباتری خواهید بود اما یک روش لیفت واقعی نیست و بیشتر برای محکم کردن پوست مناسب هستند. برای لیفت واقعی استفاده از نخ های نیمه دایمی بسیار مناسب هستند.

در استفاده از نخ های PDO باید طبق نقشه خاصی عمل کرد برای هر طرف صورت حدود ۵۰ عدد نخ لازم است تا بدون هیچ تزریق فیلر و … اتفاقاتی زیبا برای شما ایجاد شود.

 

لیفت غبعب و گردن و دکلته :

دیگر داشتن گردنی زیبا ، بدون غبغب افتاده و صد البته دکلته ای دلفریب رویا نیست .
در این جلسه درمانی و در طول نیم ساعت شما بدون برش و بخیه و جای زخم های وحشتناک ، فقط با کارگزاری تعدادی نخ توسط پزشک مجرب، زیبایی گردن و دکلته خود را بدست بیاورید .
در موارد شدید نیاز به استفاده از نخ های نیمه دایم نیز هست که اثرات لیفت بسیار بیشتری دارند.

 

درمان شلی و افتادگی بازو و شکم :

کلیه درمان های جراحی برای لیفت بازو دارای عوارض زیادی هستند لیکن این موضوع با قرار دادن تعدادی نخ توسط پزشک مجرب برای شما امکان پذیر خواهد شد.
اما در مورد لیفت شکم باید به میزان افتادگی هم توجه داشت اما مزیت مهم استفاده از نخ در شکم امکان کاستن از چربی های شکم نیز هست.

 

درمان شلی و بد فرمی ران :
بطور معمول با افزایش سن ران ها دچار تغییراتی میشوند که برای خانمها ناراحت کننده هست و موجب کاهش اعتماد به نفس در این افراد میگردد . رویای رانهایی محکم و زیبا در سن بالا هم دست یافتنی شد.
البته این روش برای درمان سلولیت ران در افراد جوانتر هم بسیار موثر است.

 

 

 

خطوط پیشانی ( افقی/عمودی)
بافت‌های ضعیف ابروها
پلک پایین
گونه‌ها
چین نازولبیال ( خط خنده)
خطوط گوشه دهان ( ماریونت)
شیارهای پوست / چین‌وچروک ( گردن ، گونه )
فک و غبغب
خط سینه ( چروک‌های سینه)
سایر قسمت‌های بدن

 

 

 

 

 

گاهی به موارد استفاده

شاید بهتر باشد لیفت با نخ را به عنوان یک روش ابتدایی که به خوبی می توان آن را در ترکیب با دیگر روش های غیر جراحی به کار برد، به جای یک جایگزین برای جراحی در نظر بگیریم. لیفت با نخ همچنین می تواند به عنوان روشی با اثر خوب پس از عمل جراحی در بیماری که تحت عمل جراحی کشیدن صورت قرار گرفته و می خواهد مجددا پوست خود را لیفت کند اما برای برای یک عمل جراحی دوم آمادگی ندارد، استفاده گردد. تشخیص ابتدایی برای مشخص نمودن اینکه برای انجام عمل نیاز به نخ های جوان ساز پوست یا نخ های لیفت کننده پوست داریم مهم است. هر دوی این نخ ها در پوست آزادند و نقطه اتصال و لنگری ندارند. نخ هایی که برای جوان سازی پوست و بهبود کلی در بافت و قوام پوست استفاده می شود، نخ های تک رشته ای یا مونو فیلامان هستند که با یک آرایش شبکه ای در لایه درم پوست قرار داده شده می شوند. بسته به نیاز معمولا در حدود ۱۰-۱۲۰ نخ در یک جلسه در پوست قرار داده می شود. این نخ های راست و صاف بر روی یک سوزن سایز ۲۵ تا ۳۱ نصب شده اند، به حالت توری و با آرایش V مانند در پوست قرار داده می شوند. این نخ ها عمدتا از جنس پلی دی اکسان یا PDO هستند. اگر بافت شناسی انجام شود، یک واکنش جسم خارجی را می توان از لایه درم میانی تا لایه زیر جلدی و فیبروز و لنفوسیت های خوشه ای مشاهده نمود. پس از نصب نخ های تک رشته ای یک لیف کم اما آنی قابل رویت است. نخ های لیفت کننده می توانند خاردار یا دندانه دار باشند که پوست را به صورت مکانیکال لیفت می کنند. بسته به مشکلی که تحت درمان قرار می گیرد، به طور معمول تعداد ۱ تا ۵ نخ خاردار در هر طرف صورت مورد استفاده قرار می گیرد. بدیهی است، نوع نخ مورد استفاده مهم است – هدف درمان را مشخص کنید؛ لیفت صورت مورد نیاز است و یا جوان سازی آن؟

گاهی به موارد استفاده

شاید بهتر باشد لیفت با نخ را به عنوان یک روش ابتدایی که به خوبی می توان آن را در ترکیب با دیگر روش های غیر جراحی به کار برد، به جای یک جایگزین برای جراحی در نظر بگیریم. لیفت با نخ همچنین می تواند به عنوان روشی با اثر خوب پس از عمل جراحی در بیماری که تحت عمل جراحی کشیدن صورت قرار گرفته و می خواهد مجددا پوست خود را لیفت کند اما برای برای یک عمل جراحی دوم آمادگی ندارد، استفاده گردد. تشخیص ابتدایی برای مشخص نمودن اینکه برای انجام عمل نیاز به نخ های جوان ساز پوست یا نخ های لیفت کننده پوست داریم مهم است. هر دوی این نخ ها در پوست آزادند و نقطه اتصال و لنگری ندارند. نخ هایی که برای جوان سازی پوست و بهبود کلی در بافت و قوام پوست استفاده می شود، نخ های تک رشته ای یا مونو فیلامان هستند که با یک آرایش شبکه ای در لایه درم پوست قرار داده شده می شوند. بسته به نیاز معمولا در حدود ۱۰-۱۲۰ نخ در یک جلسه در پوست قرار داده می شود. این نخ های راست و صاف بر روی یک سوزن سایز ۲۵ تا ۳۱ نصب شده اند، به حالت توری و با آرایش V مانند در پوست قرار داده می شوند. این نخ ها عمدتا از جنس پلی دی اکسان یا PDO هستند. اگر بافت شناسی انجام شود، یک واکنش جسم خارجی را می توان از لایه درم میانی تا لایه زیر جلدی و فیبروز و لنفوسیت های خوشه ای مشاهده نمود. پس از نصب نخ های تک رشته ای یک لیف کم اما آنی قابل رویت است. نخ های لیفت کننده می توانند خاردار یا دندانه دار باشند که پوست را به صورت مکانیکال لیفت می کنند. بسته به مشکلی که تحت درمان قرار می گیرد، به طور معمول تعداد ۱ تا ۵ نخ خاردار در هر طرف صورت مورد استفاده قرار می گیرد. بدیهی است، نوع نخ مورد استفاده مهم است – هدف درمان را مشخص کنید؛ لیفت صورت مورد نیاز است و یا جوان سازی آن؟

نیازهای درمانی

۱- گاهی یک بیمار ممکن است درمان با پرکننده های پوستی را نخواهد اما مایل به بهبود در ظاهر پوستش باشد: لیفت با نخ می تواند جایگزینی مناسب برای آن دسته از افرادی باشد که بدون استفاده از پرکننده های پوستی، خواهان این بهبود هستند. نخ های پیچ دار می توانند به عنوان روشی آسان به جای روش های دیگر برای نواحی خط خنده، گونه و خطوط ماریونت (کنار لب) استفاده گردند. نخ های پیچ دار یا اسکرو، نخ هایی تک رشته ای هستند، که در اطراف سوزن مربوطه اش پیچ خورده و شکل فنر را به خود گرفته است. نخ های تک رشته ای یا مونو فیلامان می تواند به عنوان جایگزین پرکننده های پوستی و همچنین هیدراتاسیون (آبرسانی) و تحریک کلاژن سازی استفاده گردد.
۲- بیماری که قبلا از پرکننده های پوستی برای لیفت کردن پوست استفاده کرده و مایل به لیفت بیشتری می باشد: میزان لیفتی که از پر کننده های پوستی به تنهایی حاصل می شود محدودیت دارد، زیرا آنها تنها قادر به اضافه کردن حجم هستند و لیفت حاصل از آنها یک اثر ثانویه حاصل از توزیع مجدد حجم در صورت می باشد. برای آن دسته از بیماران که برای تقویت صورت از تکنیک “لیفت ۸ نقطه ای” یا ” روش برج ” استفاده گردیده است ( روش هایی که پرکننده ها را در نقاط خاصی به طور متمرکز وارد می کنند )، نخ های دندانه دار و خاردار با دادن لیفت بیشتر می تواند بهبود بیشتری را در ظاهر پوست فراهم کند.

 

 

 

نتخاب بیمار

روش لیفت با نخ در مقایسه با تزریقات زیبایی به تنهایی، اغلب دارای دوره نقاهت بیشتری می باشد. در مورد نخ های مونو یا تک رشته ای، به دلیل تعداد بالاتر سوزن هایی که استفاده می گردد، به ناچار ممکن است گهگاه کبودی داشته باشیم. در مورد نخ های دندانه دار و خاردار، به دلیل ضخامت کانولا یا سوزن های مورد استفاده، نقطه ورود ممکن است تا مدتی قابل رویت باشد و همچنین در امتداد نخ های وارد شده، تا چند روز بر روی پوست تورم وجود داشته باشد. میزان تحمل بیماران در مورد دوره نقاهت و همچنین برداشت آنها از نیاز به استراحت و از کار افتادگی متفاوت است. برخی بیماران با رضایت، کبودی و تورم را به عنوان جزیی از روش درمانی برای چند روز تحمل می کنند، در حالی که برخی دیگر در صورت ایجاد هر گونه نشانه ای از انجام روش بلافاصله پس از انجام آن، از یک عدم اعتماد به نفس در مورد ظاهر خود رنج می برند. پس قبل از بحث در مورد امکان استفاده از روش لیفت با نخ، مهم است بدانیم بیمار در کجای این طیف قرار گرفته است. اگر ریسک تورم، کبودی و ناهمواری موقت پس از عمل گوشزد نگردد، ممکن است تعامل بین پزشک و بیمار به مشکل برخورد کند. بر خلاف پرکننده ی پوستی اسید هیالورونیک، اثر لیفت در روش نخ به سرعت معکوس نمی شود. مهم است که تمام عوارض احتمالی و عوارض جانبی قابل انتظار توضیح داده شود، تا بیمار قبل از تصمیم گیری زمان کافی برای بالا بردن اطلاعات خود را داشته باشد. مشاوره و سپس درمان در همان روز، روش مناسبی نمی باشد. ضروری است که بیمار قادر به تحمل عمل باشد. آستانه درد و پذیرش درمان، به میزان زیادی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با توجه به اینکه روش لیفت با نخ تهاجمی تر از تزریقات زیبایی است، مهم است که بیمار قادر به تحمل اندکی ناراحتی این روش در حین عمل باشد. احساس داشتن نخ های خاردار و دندانه دار که پوست را می کشند می تواند ناخوشایند، و برای برخی یک تجربه ناراحت کننده باشد.

داشتن انتظارات واقع بینانه به وضوح امری ضروری است. طبق تجربه ما، حداکثر مقدار لیفتی که می تواند با استفاده از نخ های دندانه دار و خاردار حاصل شود در حدود ۱ سانتی متر است. اگر بیمار خواهان لیفتی بیش از این میزان باشد، پس این روش نمی تواند مناسبش باشد. اگر بیمار نمی خواهد و یا نمی تواند عمل جراحی را داشه باشد، یک رویکرد مرحله ای ممکن است برایش مناسب باشد که در آن از نخ های مختلف در همراهی با سایر روش های درمانی استفاده می گردد، تا هم نتیجه حاصله درخور توجه باشد و هم خطرات جراحی فرد را تهدید نکند. لیفت با نخ برای افراد با پوست بسیار شل، بیش از حد فربه، پوست های ضخیم و کسانی که انتظارات غیر واقع بینانه دارند مناسب نمی باشد. در مقابل، نخ های تک رشته ای و اسکرو می تواند در افرادی که شلی پوست دارند برای تحریک کلاژن سازی و در نتیجه سفت کردن و بهبود قوام پوست استفاده گردد.

 

مزایای لیفت با نخ

افزایش غلظت کلاژن و الاستین
افزایش گردش خون پوست ناحیه
یهبود ساختاری و tone پوست
علاوه بر لیفت ،با اصلاح حجم های صورت موجب باریکتر و جایگزینی بهتر اجزای صورت نیز میگردد.
عوارض :
عوارض اولیه شامل کبودی و درد در روزهای اول است که بتدریج بهبود می یابد
مهمترین موضوع این است مه این یک روش لیفت واقعی نیست و مراجعه کننده باید انتظار واقع بینانه داشته باشد.

توصیه مهم :
مهم ترین فاکتور برای یک نتیجه خوب در لیفت با نخ ،مهارت پزشک است . در حقیقت برای رسیدن به لیفت صورت شما با نخ مثل یافتن یک گنج است که برای رسیدن به آن نیاز به یک نقشه خوان ماهر دارید ، وگرنه گذاشتن تعدادی نخ در داخل پوست که کار خاصی نیست اما پزشک باید با نقشه و یک طراحی ذهنی سه بعدی به آن برسد , در ضمن استفاده از نخ های خاردار به تنهایی دیگر منسوخ شده است و برای یک لیفت صورت در مطب دکتر قنبری از حدود ۱۰۰ عدد نخ استفاده می شود.
از افتخارات دکتر قنبری اینست که تنها ایرانی حاضر در کورس پیشرفته لیفت با نخ در آکادمی طب زیبایی آمریکا بود .
در کنار حرفه ای بودن پزشک عوامل دیگری نیز مانند نوع و تعداد و جتس نخ ها مهم هستند مثلا در یک لیفت صورت نزدیک به ۱۰۰ عدد نخ استفاده میشود

 

 

در عمل لیفت نخی از انواع مختلفی از نخ‌های بخیه برای کمک به بالا بردن و سفت کردن پوست استفاده می‌شود. این فرایند به بالا بردن طرف بیرونی ابروها و کاهش افتادگی‌های امتداد زاویه فکی و همچنین کاهش افتادگی ناحیه گونه‌ها، چین‌های نازولبیال (کنار بینی به کنار دهان) و نواحی پایین چشم‌ها کمک می‌کند.

 

 

 

از مزایای تقبل هزینه لیفت با نخ این است که نتیجه آن ۲-۱ سال دوام دارد. این عمل بدون جراحی است و برای افرادی که نمی‌خواهند تحت عمل جراحی قرار گیرند مناسب است. کاهش چین‌وچروک و خطوط ریز پوست بلافاصله پس از درمان قابل‌ مشاهده است و هیچ‌گونه عوارض نخ لیفت صورت وجود ندارد. علاوه بر این جایگزین خوبی برای بوتاکس است. در لیفت صورت با نخ ماهیچه‌ها دچار فلج نمی‌شوند. لیفتینگ با نخ نوعی آرامش در پوست ایجاد می‌نماید این حالت آرامش این اطمینان را می‌دهد که پوست بدون چین‌وچروک شده است و در نتیجه پوست شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر خواهد رسید. مزیت‌های دیگر لیفت صورت با نخ عبارت‌اند از :

بدون برش و بدون گره بخیه است.
بسیار ایمنی است و تنها ۳۰ دقیقه بی‌حسی موضعی نیاز دارد.
بدون ورم، کبودی، اسکار یا(جای زخم ) است.
زمان بهبودی کوتاه‌مدت است.
تأثیرات آن نیمه دائمی است.

 

 

 

مزایای روش لیفت با نخ
روش سالم و بی‌خطری است.
به هیچ آمادگی خاصی نیاز ندارد.
به مراقبت‌های بعدی خاصی نیاز ندارد.
آثار درمان بلافاصله قابل‌مشاهده هستند.
آثار درمان باگذشت زمان نه‌تنها افت نمی‌کنند، بلکه روز بروز بهتر می‌شوند.
هیچ‌گونه جراحت یا جای زخم در اثر جراحی لیفت صورت روی پوست مشاهده نمی‌شود.
نخ‌ها اصلاً قابل‌مشاهده یا لمس نیستند.
نخ‌ها کاملاً” قابل‌جذب هستند.
در صورت لزوم، امکان تکرار در همان محل و یا نقاط دیگر صورت و بدن در ماه‌ها و سال‌های بعد وجود دارد.
این روش از سن ۲۵ سال به بالا قابل‌استفاده است.

عوارض جانبی لیفت با نخ

یمن و بدون درد بودن لیفت با نخ
نخ سیلوئت
اگرچه لیفت صورت با نخ سیلوئت عملی با حداقل تهاجم است، بااین حال احتمال بروز عوارض لیفت صورت با نخ وجود دارد. بیماران گاهی هنگام عمل لیفت صورت و پس از آن ناراحتی اندکی را تجربه می‌کنند، که با تزریق داروی بی‌حسی مناسب در طول جراحی لیفت صورت با نخ و مصرف مسکن به حداقل می‌رسد. در محل ورود و خروج نخ زخم‌های بسیار کوچکی روی پوست ایجاد می‌شود که بهبود آن چند روز طول می‌کشد؛ به ندرت نیز جای زخم روی پوست باقی می‌ماند. مانند هر عمل دیگری که در آن در پوست نفوذ می‌شود، احتمال کبودی، ورم و عفونت وجود دارد. کبودی معمولاً بسیار جزیی و محدود به محل تزریق است، بااین حال گاهی با کبودی قابل توجه مواجه می‌شویم. ورم نیز اگرچه قابل انتظار است، اما معمولاً پس از سپری شدن چند روز فروکش می‌کند. خونریزی طی عمل را نیز می‌توان با اعمال فشار متوقف نمود. خونریزی پس از عمل در موارد انگشت شمار بروز می‌یابد و منجر به ایجاد توده‌های کوچک (هماتوم یا خونمردگی) در زیر پوست می‌شود که طی یک بازه زمانی چند روزه تا چند هفته‌ای از بین می‌رود. با توجه به حداقل بودن میزان تهاجم عمل احتمال آسیب دیدن بافت‌های عمیق‌تر، رگ‌های خونی یا اعصاب بسیار پایین است و به محل تحت درمان بستگی دارد.
نخ سیلوئت در شرایط استریل و کاملاً بهداشتی از اسید پلی لاکتیکی تهیه می‌شود که کاملاً قابل جذب و زیست سازگار است و سال‌های متمادی در سراسر جهان از جمله آسیا و ایالات متحده امریکا مورد استفاده قرار گرفته است.
نخ خاردار
نخ خاردار (پلی دی اکسانون) بیش از ۳۰ سال است که در عمل‌های جراحی کشیدن پوست صورت به عنوان نخ بخیه پوستی و زیرپوستی کاربرد داشته و ایمنی آن اثبات شده است. انعطاف پذیری و مقاومت کششی بسیار بالا و امکان عبور دادن آسان آن از درون بافت باعث شده است تا این نخ بهترین گزینه برای عمل‌های زیبایی باشد. سوزن‌های فوق العاده ظریف مورد استفاده در لیفت صورت با نخ خاردار نیز حداقل ناراحتی را ایجاد می‌کنند. روکش مخصوص این سوزن‌ها این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوان آنها را با حداقل مقاومت بافت در پوست لغزاند و جلو برد. اگرچه این عمل تقریباً بدون درد است، اما گاهی با توجه به ناحیه تحت درمان و میزان نخ مورد استفاده از پماد یا آمپول بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود تا عمل به هیچ وجه آزار دهنده نباشد.
مانند هر عمل دیگری که در آن در پوست نفوذ می‌شود، احتمال کبودی، ورم و عفونت وجود دارد. کبودی معمولاً بسیار جزیی و محدود به محل تزریق است، بااین حال گاهی با کبودی قابل توجه مواجه می‌شویم. ورم نیز بسیار اندک است و در صورت بروز یافتن پس از چند روز فروکش می‌کند. خونریزی طی عمل را نیز می‌توان با اعمال فشار متوقف نمود. خونریزی پس از عمل در موارد انگشت شمار بروز می‌یابد و منجر به ایجاد توده‌های کوچک (هماتوم یا خونمردگی) در زیر پوست می‌شود که طی یک بازه زمانی چند روزه تا چند هفته‌ای از بین می‌رود. با توجه به حداقل بودن میزان تهاجم عمل احتمال آسیب دیدن بافت‌های عمیق‌تر، رگ‌های خونی یا اعصاب بسیار پایین است و به محل تحت درمان بستگی دارد.
عوارض و اثرهای جانبی
از عوارض لیفت با نخ این است که بیمار ممکن است بلافاصله پس از عمل با قرمزی، تورم، خارش و درد مواجه شود که البته طبیعی است و به زودی برطرف خواهد شد. ورم پس از چند روز و دیگر علائم ظرف مدت کوتاه‌تری از بین خواهند رفت.
احتمال عفونت پایین و در صورتی که عمل به درستی انجام شود بسیار ناچیز است، بااین حال چنانچه موضع قرمز یا گرم و حساس بشود، باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کرد. بیمار گاهی اوقات به موازات تعدیل یافتن اثر لیفتینگ صورت با نخ را در سطح پوست یعنی در جایی حس می‌کند که جراح آن را بریده و مخفی ساخته است؛ در این صورت باید برای اصلاح سر نخ به جراح مراجعه کرد.
کبودی پس از عمل نیز غیرطبیعی نیست و احتمال بروز آن در صورت مصرف آسپرین یا داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن در دو هفته پیش از عمل افزایش می‌یابد. کبودی قابل توجه پس از عمل را می‌توان با قرار دادن یخ بر روی موضع کاهش داد.
نخ سیلوئت
با تقبل قیمت لیفت صورت گاهی در محل قرارگیری نخ فرورفتگی‌هایی در پوست مشاهده می‌شود، که طبیعی است و پس از چند روز برطرف خواهد شد. بیمار گاهی مخروط‌ها را داخل پوست احساس می‌کند که این مورد نیز جایی برای نگرانی نیست. لازم به یادآوری است که تأثیر لیفت با نخ معمولاً بلافاصله پس از اتمام عمل چشمگیرتر است و این اثر به مرور ظرف چند روز تعدیل می‌شود.
نخ خاردار
گاهی به نظر می‌رسد که جراح در اصلاح نقص پوست و کشیدن پوست صورت زیاده روی کرده است و نتیجه غیرطبیعی است، اما این حالت ظرف چند روز تعدیل شده و نتیجه نهایی قابل مشاهده می‌گردد.

 

 

 

از آنجا که عمل لیفت نخی نسبت به سایر عمل‌های جراحی لیفتینگ کم‌تهاجمی‌تر است، عوارض لیفتینگ با نخ بسیار کم هستند.‌ اغلب ناحیه تحت درمان کشیدن پوست صورت با نخ به مدت چند روز دچار کمی تورم، کبودی یا پف‌کردگی می‌شود. به هر حال عوارض لیفت با نخ به سادگی قابل رفع هستند.

 

 

 

خطرات و عوارض

عدم تقارن: برخی بیماران به جزئیات ظاهر خود نگاه موشکافانه ای دارند، بنابراین مهم است پیش از انجام کار احتمال میزان کمی از عدم تقارن دو طرفه گوشزد گردد. در مورد نخ های دندانه دار و خاردار، پس از استقرار نخ ها در هر طرف صورت، بیمار در حالت نشسته در آینه صورت خود را چک می کند، بدین گونه تا حد امکان از مشکلات بالقوه عدم تقارن اجتناب می گردد.
موج دار شدن: این عارضه در هنگام استفاده از نخ های خاردار و دندانه دار ممکن است ایجاد گردد. اگر نخ ها بیش از حد سفت گردد ممکن است قسمتی از پوست به حالت موج دار درآید. هنگامی که نخ ها به درستی در جای خود باشند این عارضه موقتی ست و معمولا در طی چند روز بعد خودبخود بر طرف خواهد شد.

عفونت: طبق تجربیات ما، میزان گزارش عفونت پس از عمل لیفت با نخ بسیار کم است. برای کاهش خطر ابتلا به عفونت متعاقب کارگذاری تمام انواع نخ ها، باید از یک تکنیک ضد عفونی کننده استفاده گردد، این شامل استفاده از بتادین و یا کلرهگزیدین و استفاده از پارچه ها، دستکش ها و گازهای استریل می باشد.

گرانولوم: نخ هایی که در لایه های سطحی تر پوست نصب می شوند، می توانند مستعد ایجاد تشکیل گرانولوم باشند. طبق تجربه ما گرانولوم های ایجاد شده در غالب موارد پس از حدود ۳ تا ۶ ماه محو می گردند.

از دست رفتن نخ: گهگاه ابتدای نخ های خاردار در سطح پوست قرار می گیرد و تشکیل گرانولوم می دهد. در صورتی که گرانولوم در سطح پوست باز شود، نخ پدیدار می گردد و با کشیدن، نخ به طور کامل از پوست خارج می گردد. باید به بیمار یادآور شد تا حد امکان از دستکاری گرانولوم ها اجتناب نماید. در هر صورت چه نخ های خاردار و چه نخ های دیگر از دست بروند، به راحتی قابل تجدید نمودن هستند.
پاره شدن نخ ها: در موارد کمی نخ های خادار به دلیل کشش بیش از حد ممکن است پاره گردند. این اتفاق در مورد نخ های جذبی از جمله نخ های خادار اهمیتی ندارد و با جایگزین کردن نخ جبران می گردد.

عوارض جانبی بالقوه دیگر عبارتند از:

هماتوم یا خونمردگی: این عارضه در طی یک تا دو خودبخود برطرف می گردد
آسیب عصب موضعی: با استفاده از سوزن های کانولایی بسیار نادر است
کاهش حسی موضعی: این عارضه در صورت ایجاد غالبا در طی ۳ تا ۶ ماه خودبخود برطرف می گردد
احساس کردن نخ ها: بیشتر در مورد نخ های خادار شایع است و معمولا پس از چند روز رفع می گردد.

 

 

 

کاندیدای مناسب لیفت با نخ

با بالا رفتن سن، تأثیرات نیروی جاذبه بر روی صورت هم آشکارتر می‌شود. در این زمان، بافت تکیه‌گاه پوست در ناحیه گونه‌ها ضعیف می‌شود، چربی صورت از دست می‌رود، پوست زاویه فک که قبلاً محکم و صاف بوده دچار افتادگی‌ می‌شود، گوشه‌های دهان پایین می‌روند و پوست قسمت پایینی صورت و گردن کیسه‌ای می‌شود. عمل لیفت گردن نخی یا بطور کلی لیفت نخی برای افرادی مناسب است که بافت‌های صورتشان به مقدار نسبتاً کمی کیسه‌ای شده است، که معمولاً شامل افرادی می‌شود که در میانه دهه سوم تا پنجم زندگی‌شان قرار دارند.

جراحی لیفت صورت با نخ معمولاً برای زنان و مردانی مناسب است که بین 35 تا 65 سال سن داشته و از یک طرف می‌خواهند نتیجه لیفتینگ صورت شان از نتایج روش‌هایی که در آن‌ها تنها از بوتاکس یا فیلرها استفاده می‌شود مؤثرتر و دائمی‌تر باشد، و از طرف دیگر نمی‌خواهند یا آمادگی ندارند که تحت یک جراحی زیبایی کامل مثل لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ یا لیفت ابرو قرار بگیرند.
روش لیفت نخی برای افرادی مناسب است که هر یک از شرایط زیر را داشته باشند:

• کیسه‌ای و شل بودن پوست گونه‌ها، ابروها، چشم‌ها، زاویه فکی و گردن، در حد متوسط
• از بین رفتن تأثیرات عمل‌های قبلی لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ یا گردن
• افتادگی گونه و ابرو در بیماران جوان‌تر، که به دلیل ضعف عضلات صورت (پتوز) رخ می‌د

 

 

موارد منع استفاده از روش لیفت با نخ

در زمان حاملگی یا شیردهی
ابتلا به سرطان
وجود زخم باز یا عفونت در محل جاگذاری نخ‌ها
وجود اختلالات انعقادی
وقتی بیمار در حال مصرف داروهای ضد انعقادی است (اگر امکان قطع موقط درمان ضد انعقادی نباشد)

 

 

جراحی لیفت نخی برای افراد زیر مناسب نیست:

• بیمارانی که به دلیل فرایند پیری، پوست بسیار نازک، شکننده، شل و آویزانی دارند
• بیمارانی که افتادگی پوست زاویه فکی‌شان زیاد بوده و پوست ناحیه صورتشان به شدت کیسه‌ای شده است
• بیمارانی که چربی صورتشان خیلی کم است
• بیمارانی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای از جراحی لیفت صورت با نخ ندارند.

 

نکات و مراقبت های پس از لیفت با نخ

بیمارمی تواند به‌صورت عادی صورت و موهای خود را بشوید و استحمام کند
در صورت التهاب می‌توان از کیسه یخ یا حوله سرد استفاده کرد (۲۰ دقیقه بر روی موضع قرار دهید و ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس دوباره تکرار کنید)
بهتر است بیمار حداقل تا سه شب اول سرخود را به‌اندازه ۳۰ درجه بالا نگه دارد
تا ۳ هفته از فشار مستقیم روی صورت و نواحی درمان شده اجتناب شود و بیمار روی صورت نخوابد
تا ۳ هفته تا آنجا که ممکن است حرکات صورت را به حداقل برسانند. از لبخندهای وسیع و به‌طورکلی حرکاتی که باعث تغییر شکل وسیع صورت می‌شوند مانند خمیازه عمیق و شکلک خودداری شود وبانی چیزی نوشیده نشود.

 

 

 

مراقبتهای پس از عمل :
تا 3هفته پس از لیفتینگ با نخ بایستی فعالیتهای عضلات صورت کاهش داده شود.ورزش و ماساژ تا1 ماه بعد ممنوع است.نکته:بالا بردن صورت با نخ را میتوان در ترکیب به عنوان مکمل سایر روشهای جوان سازی و زیبا سازی صورت به کار برد.مثلا میتوان در یک بیمار انتقال چربی ،نوسازی سطح پوست،تزریق ژل یا موادپر کننده .بوتاکس و…را با لیفتینگ با نخ تواما انجام داد.

اقدامت پیش از لیفت با نخ

پیش از جراحی، حتماً باید به طور واضح برای دکتر طرزی شرح دهید که چه انتظاراتی از عملتان دارید، زیرا، اگر چه لیفت نخی می‌تواند نتیجه خیلی خوبی داشته باشد اما گاهی اوقات ممکن است برای رسیدن به نتایج مطلوب به یک عمل لیفت صورت با نخ تهاجمی‌تر نیاز داشته باشید.

 

 

 

هزینه لیفت با نخ

معمولا هزینه لیفت با نخ و همچنین هزینه کشیدن پوست صورت به طور دقیق بعد از ویزیت و خواسته های فرد مشخص میشود و هزینه لیفتینگ صورت با نخ به بزرگی محل درمان، نوع نخ استفاده شده و حق‌الزحمه متخصص هم بستگی دارد.

 

هزینه کلی درمان لیفت با نخ بستگی به عوامل مختلفی دارد.

نقاطی که در بدن و صورت درمان شده‌اند.
تعداد جلساتی که برای عمل نیاز دارید.
تعداد مراجعاتی که بعد از عمل به مطب پزشک دارید.
تعداد دفعاتی که عمل باید تکرار شود . در برخی موارد درمان ۲ یا ۳ بار باید تکرار شود تا نتیجه دلخواه به دست آید.
و در آخر باید گفت به دلیل اینکه عمل لیفت با نخ عمل جوان‌سازی بدن است تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرید . اما در صورتی ‌که پزشک تشخیص دهد که عمل جنبه درمانی دارد و از لحاظ سلامتی برای شما ضروری است ، ممکن است تحت پوشش قرار گیرید. برای اطمینان از این موضوع باید با نمایندگی بیمه صحبت کنید.

 

 

مهمترین پرسش و پاسخ ها درباره لیفت با نخ و تزریق نخ

س: تکنیک لیفت سیلوئت چیست؟
ج: لیفت بوسیله سیلوئت، تکنیکی است که با استفاده از نخ های سیلوئت پوست کشیده می شود. این روش با حداقل تهاجم برای کشیدن پوست و برگرداندن بافت های شل شده قسمت میانی صورت به حالت اولیه استفاده می شود. نخ های سیلوئت با داشتن مخروط های قابل جذب خود، کشش بسیار خوبی را بر روی پوست ایجاد می کنند. نخ ها به فاسیای عضلات تمپورال ( بین موهای جلوی گوش ) متصل می شود. برای رسیدن به این هدف، یک برش کوچک، بالاتر از خط مو جایی که نخ ها ثابت می شوند، ایجاد می شود.

س: کاربرد لیفت با سیلوئت چیست؟
ج: تا به امروز از نخ های سیلوئت برای لیفت پوست قسمت های میانی صورت و همچنین کشیدن پوست گردن و ابرو استفاده شده است.

س: آیا تکنیک سیلوئت برای من مناسب است؟
ج: اگر شما بیش از ۴۰ سال سن دارید و پوست صورت شما شروع به افتادن کرده و صورت شما حالت جوانی خود را از دست داده است، کیس مناسبی برای انجام این عمل هستید.

س: آیا لیفتینگ پوست با سیلوئت نیاز به بستری در بیمارستان و بیهوشی دارد؟
ج: سیلوئت تحت بیحسی موضعی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان انجام می شود.

س: انجام این روش چه مدت طول می کشد؟
ج: انجام لیفت صورت توسط سیلوئت در حدود یک ساعت به طول می انجامد.

س: چگونه از اعتبار نخ های سیلوئت مطمئن باشم؟
ج: گذشته از اینکه پزشکان زیادی در جهان از این روش استفاده می کنند، نخ سیلوئت توسط FDA امریکا تایید شده و نشان CE اروپا در سال 2006 دریافت کرده است.

س: بهبودی چه مدت طول می کشد؟
ج: بیماران طی دو روز می توانند به فعالیتهای طبیعی خود باز گردند اما معمولا ده روز طول می کشد تا پوست محل عمل به طور کامل به حالت طبیعی خود باز گردد و تمام علائم ناپدید شود.

س: نتایج به دست آمده از عمل چگونه است؟
ج: نتایج به دست آمده در درجه اول طبیعی است. ظاهر شما کمتر خسته است و صورت شما شاداب تر می شود. این جوان سازی شما را سر زنده می کند.

س: نتایج عمل چه مدت دوام دارند؟
ج: نتایج را به مدت چهار سال ماندگار است. متاسفانه ، هیچ روش جوان سازی فرآیند پیری را متوقف نمی کند. بعد از چهار سال در صورت افتادگی پوست، می توان با یک عمل سرپایی نخ ها را محکم کرد.

س: چرا تکنیک سیلوئت بهترین روش موجود در بین روش های لیفت است؟
ج:
– بسیاری از پزشکان از روش سیلوئت برای درمان فلج صورت استفاده می کنند.
– روشی کم تهاجم است.
– نخ ها بی ضرر هستند.
– نخ ثابت می شود و در صورت حرکت نمی کند.
– نخ ها جذب نمی شوند و اثرات عمل طولانی ست.

س: آیا تکنیک سیلوئت جایگزینی برای جراحی کشیدن صورت است؟
ج: اگر به این روش خوب توجه کرده باشید، سیلوئت جایگزین جراحی کشیدن صورت نیست. با این حال، یک راه موثر برای به تعویق انداختن جراحی سنتی کشیدن صورت برای چند سال می باشد.

س: من 24سال سن دارم.میخواستم بدونم با این روش لییفتینگ سیلوئت میتونم حالت چشمام رو کشیده وگربه ای کنم؟
ج: روش سیلوئت برای لیفت و بالا کشیدن ابرو مناسب است ولی تاثیری بر روی حالت خود چشم ندارد.

 

مدت زمان عمل لیفت با نخ بر صورت چقدر است؟
مدت زمان انجام این عمل بسته به مهارت پزشک و ناحیه مورد استفاده دارد و بین 45 تا 60 دقیقه طول خواهد کشید.

آیا لیفت با نخ برای افتادگی سینه و شکم کارایی دارد؟
بله . از روش لیفت با نخ می توان برای بالا بردن سینه و شکم نیز استفاده کرد .

آیا نخ ها پس از جاگذاری فابل مشاهده و لمس خواهند بود ؟
خیر . نخ های جاگذاری شده قابل مشاهده و لمس کردن نیستند.

هزینه لیفت با نخ چقدر است ؟
هزینه لیفت با نخ نسبت به جوابگویی آن در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی روی صورت بسیار کمتر است.

چه مدت زمانی بعد از لیفت با نخ نیاز به استراحت در منزل دارم ؟
پس از انجام عمل لیفت با نخ هیچ نیازی به استراحت در منزل نیست.

 

 

 

درمانی که بدون هیچ گونه ایجاد برش و شکاف و به طور کامل با تزریق صورت میگیرد نخ لیفت (Thread Lift) چیست؟
نخ لیفت یا ترد لیفت عملی است که طی آن به شیوه ای مشابه جراحی زیبایی صورت یا فیس لیفت (facelift) ساختار صورت تجدید و جوان شده و بهبود می یابد با این تفاوت که در این روش هیچ نیازی به جراحی وجود ندارد. در روش نخ لیفت از نخهای خاصی استفاده میشود، این نخها با سوزن بسیار باریکی وارد پوست میشوند تا بافتها و عضلات را بالا کشیده و بافت پوست را زیبا کنند. این روش، درمان جدیدی در بریتانیا است و اکنون ما یکی از اولین کلینیکهای زیبایی هستیم که این روش را به شما ارائه میکنیم.

نخ لیفت چگونه کار میکند ؟
نخهای استفاده شده در این روش از پلی دی اکسانونهای (PDO) محلول ساخته شده اند. این مواد سالهای زیادی است که در پزشکی به ویژه در جراحی. مورد استفاده قرار دارند. تحقیقات نشان داده اند که این نخها عضلات و تاندونها را از حالت انقباض خارج میسازند و فرایند نئوکلاژنز را تحریک میکنند و این امر تولید کلاژن جدید در پوست را افزایش میدهد.

همچنین نخهای پی دی او ( PDO ) سنتز الاستین و اسید هیالورونیک در پوست را تحریک میکنند که هر دوی این مواد برای حفظ جوانی و شادابی پوست لازم هستند. نخ پی دی او از طریق یک سوزن بسیار کوچک به پوست تزرزیق میشود. بسته به ناحیه تزریق، نخ یا به خود پوست وارد میشود یا چربیهای زیر پوستی یا عضله. ظاهر زیباتر پوست بلافاصله پس از انجام این درمان، قابل مشاهده است اما نتایج درمان در روزها و هفته های پس از تحریک نئوکلاژنز توسط پی دی او، بهتر و بهتر خواهد شد.

بافت کلی پوست در این درمان بهبود یافته و محکمتر، ضخیمتر و سفت تر میشود و خطوط ریز و چین و چروک صاف میشوند. انواع و ضخامتهای مختلف نخ در نواحی مختلف صورت ، مورد استفاده قرار میگیرند. نخهای کوتاه بدون خار را میتوان برای درمان خطوط ریز صورت و نیز سفت و جمع کردن پوست نواحی خط فک و گردن استفاده کرد. از نخهای خاردار (cogs) ضخیم تر میتوان برای برای بهبود قابل توجه بخش میانی و تحتانی صورت استفاده کرد. گاهی اوقات نیز از ترکیبی از هر دو نخ (خار دار و بدون خار) برای کسب بهترین نتایج، بهره گرفته میشود. نخها ظرف شش تا هشت ماه به صورت طبیعی توسط بدن جذب میشوند اما تاثیر این درمان میتواند تا دو سال باقی بماند.

کدام نواحی را میتوان با نخهای پی دی او درمان کرد؟
نخها بسیار تطبیق پذیر هستند و در همه نواحی صورت و گردن قابل استفاده میباشند. این نخها میتوانند چین و چروکهای افقی و عمودی پیشانی، آویزان بودن ابروها، افتادگی گونه، چین نازولابیال ( خطوط بالای لب ) و چینهای ماریونت ( خطوط گوشه دهان تا چانه )، خط فک آویزان و چین و چروکهای گردن و چانه را اصلاح نمایند.
چه انتظاری از درمان نخ لیفت باید داشته باشم ؟
نخهای پی دی او زیبایی طبیعی و فوری به ظاهر پوست میبخشند و پس از 10 تا 14 روز فرایند طبیعی سنتز پروتئین بدن شروع شده و تا حدود يك الى دو سال ادامه خواهد داشت و این امر بافت پوست را سفت و صاف و یکدست نگه میدارد.

 

 

تکنیک لیفت سیلوئت چیست ؟

لیفت بوسیله سیلوئت، تکنیکی است که با استفاده از نخ های سیلوئت پوست کشیده می شود. این روش با حداقل تهاجم برای کشیدن پوست و برگرداندن بافت های شل شده قسمت میانی صورت به حالت اولیه استفاده می شود. نخ های سیلوئت با داشتن مخروط های قابل جذب خود، کشش بسیار خوبی را بر روی پوست ایجاد می کنند. نخ ها به فاسیای عضلات تمپورال ( بین موهای جلوی گوش ) متصل می شود. برای رسیدن به این هدف، یک برش کوچک، بالاتر از خط مو جایی که نخ ها ثابت می شوند، ایجاد می شود.

کاربرد لیفت با سیلوئت چیست ؟

تا به امروز از نخ های سیلوئت برای لیفت پوست قسمت های میانی صورت و همچنین کشیدن پوست گردن و ابرو استفاده شده است.

آیا تکنیک سیلوئت برای من مناسب است؟

اگر شما بیش از ۴۰ سال سن دارید و پوست صورت شما شروع به افتادن کرده و صورت شما حالت جوانی خود را از دست داده است، کیس مناسبی برای انجام این عمل هستید.

آیا لیفتینگ پوست با سیلوئت نیاز به بستری در بیمارستان و بیهوشی دارد؟

سیلوئت تحت بیحسی موضعی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان انجام می شود. س: انجام این روش چه مدت طول می کشد؟ ج: انجام لیفت صورت توسط سیلوئت در حدود یک ساعت به طول می انجامد.

چگونه از اعتبار نخ های سیلوئت مطمئن باشم؟

گذشته از اینکه پزشکان زیادی در جهان از این روش استفاده می کنند، نخ سیلوئت توسط FDA امریکا تایید شده و نشان CE اروپا در سال 2006 دریافت کرده است.

بهبودی چه مدت طول می کشد؟

بیماران طی دو روز می توانند به فعالیتهای طبیعی خود باز گردند اما معمولا ده روز طول می کشد تا پوست محل عمل به طور کامل به حالت طبیعی خود باز گردد و تمام علائم ناپدید شود.

نتایج به دست آمده از عمل چگونه است؟

نتایج به دست آمده در درجه اول طبیعی است. ظاهر شما کمتر خسته است و صورت شما شاداب تر می شود. این جوان سازی شما را سر زنده می کند.

نتایج عمل چه مدت دوام دارند؟

نتایج را به مدت چهار سال ماندگار است. متاسفانه ، هیچ روش جوان سازی فرآیند پیری را متوقف نمی کند. بعد از چهار سال در صورت افتادگی پوست، می توان با یک عمل سرپایی نخ ها را محکم کرد.

چرا تکنیک سیلوئت بهترین روش موجود در بین روش های لیفت است؟

بسیاری از پزشکان از روش سیلوئت برای درمان فلج صورت استفاده می کنند. – روشی کم تهاجم است. – نخ ها بی ضرر هستند. – نخ ثابت می شود و در صورت حرکت نمی کند. – نخ ها جذب نمی شوند و اثرات عمل طولانی ست.

آیا تکنیک سیلوئت جایگزینی برای جراحی کشیدن صورت است؟

اگر به این روش خوب توجه کرده باشید، سیلوئت جایگزین جراحی کشیدن صورت نیست. با این حال، یک راه موثر برای به تعویق انداختن جراحی سنتی کشیدن صورت برای چند سال می باشد.

من 24سال سن دارم.میخواستم بدونم با این روش لییفتینگ سیلوئت میتونم حالت چشمام رو کشیده وگربه ای کنم؟

روش سیلوئت برای لیفت و بالا کشیدن ابرو مناسب است ولی تاثیری بر روی حالت خود چشم ندارد.