تزریق ژل توسط متخصصین مرکز زیبایی دی‌کلینیک میرداماد با استفاده از برترین برندهای معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت، با نهایت دقت و ظرافت با هدف افزایش زیبایی شما به کمک برجسته سازی لب و گونه ها و بهبود زاویه چانه و فک و از بین بردن خطوط چین و چروک صورت (خط خنده، خط اندوه، خط اشک و گودی زیر چشم ) انجام می شود.

تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل روشی غیرتهاجمی و سریع برای ایجاد اصلاحات مختلف در صورت از جمله بازگرداندن و افزایش حجم صورت، افزایش حجم لب ها، کاهش چین و چروک و خطوط اخم و خنده و… است.

امروزه افرادی که بیش از دیگران به زیبایی خود اهمیت می دهند؛ تزریق ژل را در برنامه مداوم مراقبت از پوست خود قرار می دهند. به همین دلیل تزریق ژل بعد از انجام بوتاکس (تزریق ژل برای چین و چروک های عمیق تر کاربرد دارد) پر کاربردترین عمل زیبایی در جهان است.

ژل های مورد استفاده برای تزریق دارای انواع مختلفی هستند؛ که همگی مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) هستند. اما محبوب ترین ژل تزریقی به صورت اسید اسید هیالورونیک است. علت محبوبیت این ژل نیز خواص دیگر آن به جز شکل دهی و فرم دهی است. در واقع این ماده به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و به عنوان روان کننده بافت های همبند، مفاصل بدن، چشم و پوست، فعالیت می کند. در نتیجه استفاده از آن موجب بهبود رطوبت و کیفیت پوست (با جذب آب به سطح زیرین پوست) می شود.

در نتیجه می توان گفت تزریق ژل اسید هیالورونیک نه تنها هیچگونه عوارضی ندارد؛ بلکه علاوه بر بهبود ظاهری سریع، کیفیت باطنی پوست صورت شما را نیز به تدریج افزایش می دهد.

انواع ژل ها

 • ژل های قابل جذب که دارای کلاژن بوده و پس از مدتی در پوست جذب می شود.
 • ژل های دیر جذب که ساختمانی شبیه استخوان دارد و از ترکیبات اسید لاکتیک تهیه شده است. طول اثر این زل ها 1.5 سال است و در پایان اثرگذرای به شگل گلوله های ریز در می آید.
 • ژل های غیر قابل جذب که حاوی ترکیبات اکرولیک است و خاصیت گلوله شدن دارد و نمی توان آن را جذب پوست کرد. این دسته کم مصرف تر از دیر جذب ها هستند.

کاندیدهای مناسب برای تزریق ژل

به طور معمول کاندیدای مناسب تزریق ژل با توجه به هدف این روش می توانند طیف سنی گسترده ای را شامل شوند. از جوانانی که برای برچسته کردن لب ها و سایر اجزای صورت درخواست تزریق ژل دارند؛ تا افرادی که با نمایان شدن علائم پیری در امتداد خط ابرو و چشم، به فکر کاهش آثار پیری و چین و چروک با کمک تزریق ژل می افتند.

اگر شما هم در دسته افرادی هستید که دچار شل شدن بافت های صورت، کم شدن میزان پری صورت (لب ها، گونه ها، پلک ها و…) و عمیق شدن چین و چروک و خطوط صورت، شده اید؛ یا می خواهید دارای لب ها و گونه های پرتر و بزگ تر باشید؛ تزریق ژل بهترین و کارآمدترین پیشنهاد است.

بهترین روش برای تعیین این مساله که آیا برای روش درمانی تزریق ژل مناسب هستید یا نه، این است که با جراح زیبایی ما در مرکز لیزر و زیبایی دی‌کلینیک میرداماد مشورت کنید.

کاربرد تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل کاربردهای زیادی در علوم مختلف پزشکی دارد؛ اما در اینجا کاربردهای زیبایی تزریق زل که در کلینیک ما انجام می شود را معرفی کرده ایم.

در مرکز لیزر و زیبایی دی‌کلینیک میرداماد خدمات زیر با استفاده از روش تزریق ژل ارائه می شود: 

افزایش حجم اجزای صورت با تزریق ژل

 • برجسته کردن لب (پروتز لب)
 • بزرگ کردن چانه (پروتز چانه)
 • برجسته کردن گونه (پروتز گونه)

رفع چین و چروک پوست صورت با تزریق ژل

در این روش پزشک با تزریق ژل به بخش های مختلف صورت چین و چروک ها و خطوط اخم و خنده و خطوط اطراف چشم و لب را از بین می برد.

 • رفع خط اخم
 • رفع خط خنده (خطی که از گوشه بینی به سمت گوشه دهان می رود.)
 • رفع چین و چروک اطراف لب (خطوطی که از اطراف لب به سمت پایین و چانه می رود.)

درمان کاهش حجم صورت با تزریق ژل

با افزایش سن از شادابی، جوانی و حجم صورت کاسته می شود. این حالت معمولا در در لب ها، گونه ها و پلک ها بیشتر دیده می شود. تزریق ژل روشی موثر و بی خطر برای جبران این کاهش حجم و پر کردن مناطق گود و فرو رفته در صورت است.

 • رفع گودی، پف و سیاهی زیر چشم
 • درمان افتادگی پوست صورت و گردن
 • لیفت ابرو

سایر اعمال زیبایی که با تزریق ژل ممکن می شود

 • جوان سازی دست ها: این روش فقط برای صورت نیست. یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست دست، ایجاد ظاهری نرم و لطیف روی پوست دست و پنهان کردن برجستگی های استخوانی و رنگ های زیر دست، تزریق ژل است.
 • زیبایی بینی بدون جراحی: با تزریق ژل در محل مناسب، می توان فرم کج یا نا متناسب بینی را بدون انجام جراحی تا حدود زیادی بهبود داد.

مزایای تزریق ژل چیست؟

روش های زیبایی هرکدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. همین ویژگی ها و نیز وضعیت بیمار و خواسته او، مواردی هستند که پزشک را در انتخاب روش درمان، کمک می کنند.

در این زمینه مزایای روش تزریق ژل به قرار زیر است:

 • به دست آمدن نتایج مثبت بلافاصله بعد از پایان تزریق
 • غیر تهاجمی بودن روش و عدم نیاز به جراحی
 • نداشتن دوره نقاهت و استراحت پس از پایان تزریق
 • درصد بالای رضایت افراد از نتایج حاصل از این روش
 • کسب نتایج کاملا طبیعی
 • عدم نیاز به داروهای آرام بخش و بیهوشی
 • قابل اجرا در طول یک جلسه حدودا 20 دقیقه ای
 • بی تاثیر بودن بر توانایی فرد در نشان دادن حالات صورت مثل لبخند و اخم و…
 • قابلیت برگشت و اصلاح نتیجه حاصل از تزریق در صورت عدم رضایت
 • دارای تاییدیه ایمنی و سلامت از سازمان غذا و داروی امریکا (FDA)

مراحل انجام تزریق ژل در مرکز زیبایی دی‌کلینیک میرداماد

در مرکز زیبایی لیلی لند پیش از انجام هر فعالیت پزشکی زیبایی، متقاضی باید توسط پزشک متخصص پوست و مو معاینه شود. بررسی سوابق بیماری های قبلی، داروهای مصرفی فعلی، وضعیت پوست متقاضی، بررسی امکان پذیری خواسته متقاضی و ارائه راهکارهای مناسب به او اولین قدم پذیرش متقاضی خواهد پود.

پس از این مرحله و در صورت تصمیم گیری جهت رسیدن به هدف مشخص شده زیبایی از طریق تزریق ژل، ناحیه مورد نظر با کرم های بی حس کننده بی حس شده و تزریق ژل با سوزنی بسیار نازک (نازک تر از سرنگ های معمول برای تزریق های عمومی) و در محیطی استریل آغاز می شود. در پایان ممکن است پزشک برای فرم دهی بهتر تا حدودی محل تزریق را ماساژ دهد.

به طور کلی تزریق ژل از نظر متقاضی امری ساده است که با توجه به گستردگی محل تزریق بین 15 الی 45 دقیقه زمان می برد. اما این عملا از نظر پزشکی و زیبایی شناسی دارای پیچیدگی های خاص خود است.

در واقع آنچه نتایج حاصل از تزریق ژل را در کلینیک های مختلف متفاوت می کند، تبحر، دانش و تجربه پزشک و مهم تر از آنها سلیقه و دیدگاه زیبایی شناسانه او در انتخاب محل تزریق، میزان تزریق و فرآیند فرم دهی به محل تزریق است.

در نهایت در بعضی از متقاضیان به علت گستردگی و یا تعدد ناحیه های تزریق، ممکن جلسات دوم و سوم نیز برای ادامه کار تعیین شود. در این حالت معمولا بیشترین میزان تزریق ژل در جلسه اول صورت می گیرد و در جلسات بعدی برای انجام اصلاحات جزئی و تجدید نتایج و حفظ شدن نتایج برای دراز مدت، تزریق انجام می شود.

مکانیزم علمی اثرگذاری تزریق ژل

پیش از این گفتیم که منظور از تزیق ژل، تزریق ژل اسید هیالورونیک است. اسید هیالورونیک ماده است که بدن نیز وجود دارد و تولید می شود؛ اما با افزایش سن از میزان آن کاسته می شود.

حقیقت آن سات که وجه مشترک تمامی پوست های صاف و جوان وجود این ماده حیاتی در زیر آن است. در واقع ژل اسید هیالورونیک فضای بین الیافت کلاژن و الاستین پوست را پر از آب می کند و با نگه داشتن آب در پوست حجم پوست را افزایش می دهد.

امروزه با تزریق ژل اسید هیالورونیک به پوست، می توانیم اثرات طبیعی آن را رد پوست تقلید کرده و تشدید کنیم؛ و در نتیجه پوستی صاف و آبدار و جوان را شاهد باشیم.

عوارض جانبی تزریق ژل چیست؟

به طور کلی می توان گفت تزریق ژل عارضه جانبی قابل توجهی ندارد. این روش بیش از دو دهه است که برای اهداف آرایشی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و تا کنون عارضه عمومی خاصی برای آن گزارش نشده است. البته در موارد معدودی مقداری کبودی و خون مردگی در محل تزریق رخ می دهد، که مسئله طبیعی و در واقع عارضه عمل تزریق است؛ و نه عارضه ماده ژل. که این حالت نیز طی 1 الب 4 روز پس از تزریق برطرف می شود.

سایر عارضه های نادر که در اثر تزریق ژل ممکن است رخ دهد، بیش از هر چیزز مرتبط با عدم تجبر و تخصص و تجربه فرد تزریق کننده است؛ که رد یان موارد ممکن است آسیب دیدگی در رگ های خونی اصلی ایجاد شود.

همچنین واکنش های آلرژیک یکی دیگر از عوارض نادر تزریق ژل است که به علت استفاده از ژل های ناشناخته و غیرمعتبر رخ می دهد.

اقدامات قبل از تزریق ژل

از دو هفته قبل از اقدام به تزریق ژل مصرف آسپرین و هر دارویی که حاوی اسید استیل سالیسیتیک است باید متوقف شود. همینطور مصرف میتامین E و مکمل های حاوی سیر، جنسینگ و جینگکو نیز باید طی این مدت قطع گردد.

طی سه الی پنج روز پیش از تزریق ژل نیز از خوردن ایبوپروفن، داروهای مسکن ضد التهابی با دوز بالا، روغن ماهی و هر نوع نوشیدنی الکلی خودداری کنید.

رعایت این موارد کمک می کند احتمال کبودی و خون مردگی در محل تزریق کمتر شود.

البته اگر مصرف هرکدام از این داروها برای بیماری های دیگرتان ضروری است، نیاز به چنین مراقبتی نیست؛ و فقط بهتر است پیش از تزریق موضوع را با پزشک مطرح کنید.

نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل

معمولا حدود دو هفته بعد از تزریق ژل نتایج حاصل از تزریق به طور کامل نمایان می شود. هرچند این روش نیازی به دوران استراحت و نقاهت ندارد؛ اما برای به دست آوردن حداکثر نتایج مثبت بهتر است بعد از تزریق ژل موارد زیر را رعایت کنید:

 1. نواحی فرم دهی شده به کمک تزریق ژل، از جمله خط خنده را حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق ژل مالش ندهید.
 2. تا دو هفته پس از تزریق ژل ناحیه تزریق شده را در معرض سولاریوم و تابش مستقیم نور آفتاب قرار ندهید.
 3. بعد از تزریق می توانید فورا محل تزریق را آرایش کنید؛ هرچند بهتر است این کار را به یک روز بعد از تزریق واگذار کنید و در این زمینه احتیاط فراموش نشود و تا حد ممکن از فشار اضافه بر پوست خودداری شود.
 4. نواحی تزریق شده را به هیچ وجه و به هیچ شکلی ماساژ ندهید.
 5. دوش گرفتن با آب ولرم و شستشوی محل تزریق از سه روز پس از تزریق ژل مشکلی ندارد. اما از گرم کردن محل تزریق ژل تا زمانی که کبودی و خون مردگی از بین برود، خودداری کنید.
 6. طی 24 ساعت پس ز درمان از فعالیت های که جریان خون زیر پوست را افزایش می دهند (مثل ورزش کردن و مصرف نوشیدنی های الکلی) خودداری کنید.
 7. طی ده روز پس از تزریق به طور مرتب روزانه حداقل 10 لیوان آب بنوشید.
 8. تا یک هفته رفتن به استخر، سونا و جکوزی را فراموش کنید.
 9. تا جای ممکن به پهلو و شکم نخوابید؛ تا صورتتان تحت فشار بالش قرار نگیرد.
 10. پیشنهاد می شود در روزهای ابتدای بعد از تزریق نمک کمتری مصرف کنید. این کار نیز به کاهش تورم ناشی از تزریق کمک می کند.
 11. در صورت عجله داشتن می توانید برای کاهش سریع تر تورم و کبودی از کمپرس آب سرد به مدت 15 دقیقه هرچند ساعت یکبار استفاده کنید.
 12. بسیار مهم است که طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از تزریق ژل به لب، نوشیدنی های گرم مصرف نکنید و نگذارید آب گرم به لب هایتان بخورد.

نتایج حاصل از تزریق ژل و نمونه های آن

به طور معمول پس زا پایان تزریق نتایج حاصل قابل مشاهده خواهد بود؛ اما روند بهبود آثار تزریق ژل طی دو هفته ادامه خواهد داشت. علت این موضوع هم این است که پز از تزریق ژل، این ماده به تدریج رطوبت را جذب می کند و ورم و کبودی و خون مردگی نیز به تدریج بهبود می یابد. در نتیجه می توان گفت پس از دو هفته حداکثر نتیجه تزریق ژل را مشاهده خواهید کرد.

همچنین بهتر است بدانید که دوام و ماندگاری نتایج حاصل از تزریق ژل، بسته به کیفیت و غلظت ژل مورد استفاده، ناحیه تزریق شده، سبک زندگی فرد و… حدود 6 الی 24 ماه دوام خواهد داشت.

در ادامه می توانید نمونه هایی از اثر تزریق ژل را مشاهده کنید:

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

هزینه های تزریق ژل در مرکز لیزر و زیبایی دی‌کلینیک میرداماد

هزینه تزریق ژل بسته به میزان ژل مورد نیاز، محل تزریق و جنس و برند ژل انتخاب شده، می تواند متفاوت باشد. از این نظر طبیعتا پس از معاینه توسط پزشک هزینه دقیق به شما اعلام خواهد شد. اما حدود قیمت تزریق ژل در مرکز لیزر و زیبایی دی‌کلینیک میرداماد برای تزریق هر یک سی سی ژل 180 الی 200 هزار تومان است. این قیمت ها با تفاوت نسبتا کم قابل اعتماد هستند.

برای دریافت مشاوره رایگان درباره شرایط و قیمت و… تزریق زل در مرکز لیزر و زیبایی دی‌کلینیک میرداماد، با ما تماس بگیرید.

موارد منع انجام تزریق ژل

با وجود بی خطر بودن تزریق ژل در افراد عادی، این کار برای دسته ای از افراد در شرایط خاص ممنوع است. اگر شما نیز در یکی از گروه های زیر هستید، بهتر است تا درمان کامل و خارج شدن زا این وضعیت تزریق ژل را به تاخیر بیاندازید.

 • زنان باردار و شیرده
 • افراد دارای عفونت در ناحیه مدنظر تزریق ژل
 • افراد دارای آکنه یا تبخال در ناحیه مدنظر تزریق ژل
 • افراد مستعد ابتلا به تشکیل گوشت اضافه از طریق بیماری های کلوئید یا اسکار هیپروتروفیک
 • افراد دچار ضعف در سیستم ایمنی و ترمیم و مبتلا به بیماری های خودایمنی
 • افراد مبتلا به بیماری های پوستی ویتلیگو، پسوریازیس و اگزما در ناحیه مدنظر تزریق ژل
 • افراد مبتلا به بیماری های کنترل نشده سیستمیک
 • افراد مبتلا به آلرژی های شدید و حساس به مواد تشکیل دهنده ژل
 • افراد مبتلا به آنتروفی پوست، ناشی از صمرف بلند مدت کورتون و یا سندرم ژنتیکی اهلرز-دانلوس
 • افراد مبتلا به بیماری های خونریزی دهنده
 • افراد مصرف کننده داروی آکوتان طی 6 ماه گذشته
 • افراد دارای اختلالات روانی که انتظار نابجا و غیرمعمول از تزریق ژل دارند
 • افراد مبتلا به دیابت که از انسولین استفاده می کنند
 • افراد با سابقه سکته قلبی، خون لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی
 • افراد با سابقه سکته مغزی
 • افراد مبتلا به هر نوع سرطان و بدخیمی
 • افراد دارای سابقه تزریق ژل دائمی

پرسش و پاسخ درباره تزریق ژل

پرسش و پاسخ درباره تزریق ژل

پرسش و پاسخ درباره تزریق ژل

پرسش: اگر پس از تزریق ژل پشیمان شویم چکار باید کرد؟

پاسخ: نکته اول اینکه تزریق ژل اثر دائمی ندارد و معمولا بین 6 ماه تا 1 سال بعد محل تزریق به حالت اولیه خود باز می گردد. نکته دوم اینکه اگر ژل تزریق شده، هیالورونیک اسید باشد (که معمولا همین طور است) با تزریق آمپول هیالورونیداز در محل از بین می رود. این ماده، آنزیمی است که اسید هیالورونیک را از بین می برد.

پرسش: مقداری از ژل خریداری شده من باقی مانده است. آیا می توانم آن را برای مصارف بعدی نگهداری کنم؟

پاسخ: توصیه می شود این کار را نکنید. چراکه احتمال ایجاد آلودگی باکتریایی و افزایش خطر عفونت وجود دارد.

پرسش: تفاوت تزریق ژل و بوتاکس چیست؟

پاسخ: تزریق ژل برای پر کردن چین و چروک های ایجاد شده در اثر کاهش کلاژن سازی و چاقی صورت تجویز می شود؛ اما بوتاکس و محصولات مشابه برای درمان چین و چروک های فعال که در اثر حرکات مکرر صورت ایجاد شده‌اند، استفاده شده تجویز می شوند. در واقع اگرچه بوتاکس و ژل به یک شکل تزریق می شوند؛ اما برای درمان مشکلات متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

پرسش: چگونه برای انجام تزریق ژل تصمیم‌گیری کنم؟

پاسخ: بهتر است این تصمیم گیری را بر عهده پزشک و متخصص با تجربه خود بگذارید. در واقع روال درست این است که شما مشکل خود را (به عنوان مثال چروک صورت، یا کم حجم بودن لب و…) با پزشک مطرح کنید و از اون بخواهید بهترین روش ها را به شما پیشنهاد کند.

پرسش: من 27 سال سن دارم. آیا برای تزریق ژل بیش از حد جوان هستم؟

پاسخ: سن مشخصی که بتوان آن را برای انجام این روش بیش از حد جوان دانست، وجود ندارد. تنها الزام این است که بیمار باید به بلوغ جسمی (معمولا 18 سال) رسیده باشد.

پرسش: چه کسی باید درمان‌های تزریق ژل را برای من انجام دهد؟

پاسخ: دقت کنید که اگرچه فرایند تزریق ژل آسان به نظر می رسد؛ اما انجام آن بطور مناسب نیازمند مهارت بسیار زیاد و دانش عمیق در ارتباط با آناتومی صورت است. برای انجام این درمان تنها و تنها به دنبال پزشک متخصص پوست و مو یا جراح زیبایی مجرب و با تجربه باشید.

پرسش: آیا تزریق ژل با درد همراه است؟

پاسخ: معمولا بیمار ناراحتی خفیفی را تجربه می کند. سوزن مورد استفاده برای تزریق ژل بسیار ریز و نازک است و در نتیجه میزان درد تجربه شده توسط بیمار بسیار کم بوده و نیازی به بی هوشی ندارد. همچنین جالب است بدانید که بسیاری از محصولات ژل که امروزه در دسترس است، حاوی لیدوکائین (ماده‌ی بی حسی موضعی) برای به حداقل رساندن درد و ناراحتی است. همچنین پزشکان معمولا کرم بی حس کننده موضعی را برای به حداقل رساندن درد و ناراحتی در هنگام تزریق به مناطق حساس استفاده می کنند.

پرسش: آیا پس از تزریق ژل، صورت ظاهری طبیعی خواهد را حفظ خواهد کرد؟

پاسخ: این مسئله به میزان تزریق و دقت و تبحر پزشک دارد. اگر تنها به رفع چین و چروک و بازگرداندن حجم از دست رفته اکتفا شود، ظاهر طبیعی حفظ خواهد شد. در موارد افزایش حجم نیز در صورتی که پزشک بتواند به صورت یکنواخت و درست عمل تزریق را انجام دهد، صورت شکل طبیعی خواهد داشت. تزریق ژل بخصوص تزریق در لب یک روش درمانی هنرمندانه است که باید توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود. در واقع متغیر بودن قیمت ژل لب در کلینیک های مختلف به همین امر بستگی دارد. پزشک باید درک مناسب از پیچیدگی‌ها، شرایط و آناتومی لب‌ها برای تزریق ژل داشته باشد. این شرایط هنری و تکنیکی می‌تواند نتایج استفاده بسیاری از افراد از تزریق ژل و تزریق‌های غیر استاندارد و مشاهده نتایج غیر طبیعی در نتیجه آن را توضیح دهد. به همین خاطر بعضی بیماران تصور می‌کنند تزریق ژل لب همیشه منجر به ایجاد یک ظاهر غیر طبیعی و بیش از حد بزرگ برای لب‌ها می‌شود، در حالی که در واقع این شرایط هیچگاه در صورت استفاده از خدمات افراد متخصص و با تجربه در این حوزه مشاهده نمی‌گردد و حتی باعث از بین بردن خط لبخند می گردد. در این زمینه ما در مرکز زیبایی دی‌کلینیک میرداماد انتظارات شما را با تجربه بالای خود به بهترین نحو برآورده خواهیم کرد.

پرسش: تزریق ژل برای بزرگ کردن سینه ها چگونه انجام می شود؟

پاسخ: تزریق ژل به سینه، روشی برای بزرگ کردن سینه ها برای افرادی است که نمی‌خواهند زیر تیغ جراحی بروند. در این روش بزرگ کردن سینه، از هیچ پروتزی استفاده نمی‌شود. مواد استفاده شده در ژل تزریقی برای بزرگ کردن سینه مشابه با مواد به کار رفته در ژل تزریقی مخصوص صورت است. در این روش برای خوش فرم کردن سینه، ژل در زیر بافت سینه تزریق می شود. البته ضعف این روش دائمی نبود اثرات آن است.

پرسش: تزریق کدام نوع ژل خطرناک است؟

پاسخ: به طور کلی تنها ژل های دائمی هستند که تزریق آنها خطرناک بوده و چندین سال است در کشورهای پیشرفته ممنوع شده اند. این ژل ها احتمال ایجاد مونومرهای سرطان زا و همچنین ایجاد حساسیت در سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهند. در نتیجه بهترین فرض این است که تحت هیچ شرایطی از ژل های دائمی استفاده نکنید.

پرسش: چرا بعضی از ژل های تزریقی ارزان ترند؟

پاسخ: مهمترین علت تفاوت قیمت تفاوت در کیفیت برندهای مختلف است. ماندگاری بالاتر و حالت طبیعی تر ویژگی برندهایی است که قیمت بالاتری دارند و معمولا ساخت کشورهای کانادا، امریکا و فرانسه هستند. هرچند در حال حاضر برندهای چینی نیز ژل های با کیفتی و قابل رقابتی تولید می کنند.

پرسش: تزریق ژل بینی چگونه است؟

پاسخ: افرادی که به دنبال روش های غیر تهاجمی که نیازی به جراحی نداشته باشد هستند، می توانند از تزریق ژل به بینی استفاده کنند. تزریق ژل به بینی یک راه درمانی سریع و رضایت بخش است که شخص در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون احساس درد نتایج خوبی به دست می آورد. با تزریق ژل به بینی می توان قوز بینی را رفع کرد. همچنین می توان برآمدگی سطح بینی را از بین برد. البته این روش کمکی به کاهش سایز بینی نمی کند.

پرسش: عوارض تزریق ژل دائمی چیست؟

پاسخ: تزریق ژل های دائمی برعکس ژل های معمول، دارای عوارض فراوانی است. در بهترین شرایط اگر محل تزریق دچار عفونت نمی شد، پس از گذشت چند سال به شکل گلوله گلوله در می آمد که خارج کردن آن از محل تزریق هم تنها با جراحی میسر بود. متاسفانه همه مشکلات ناشی از این ذهنیت بود که با یک بار هزینه، فرم لب و صورت برای همیشه زیباتر شود. نکته مهم دیگر این است که هر تغییری در ظاهر ممکن است پس از مدتی دیگر جذابیت نداشته باشد و این دائمی بودن در این شرایط بسیار دردسرساز خواهد شد. از این رو سال هاست که از تزریق این ژل ها (ماندگار یا با ماندگاری طولانی) در تمام دنیا تقریبا جلوگیری شده است.

پرسش: بهترین برند و مارک ژل برای تزریق صورت کدام است؟

پاسخ: از برندهای معتبر تزریق ژل لب می توان به ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا، ژل ریستیلن ساخت کشور سوئیس، Stylage ساخت کشور فرانسه و Teosyal ساخت کشور سوئیس اشاره کرد که این کمپانی ها با تکنولوژی ریز ذرات اقدام به ساخت ژل می کنند که باعث می شود فرم ژل پس از تزریق بسیار طبیعی باشد.

پرسش: آیا ژل های تزریقی به بخش های مختلف صورت با هم تفاوت دارند؟

پاسخ: بله. نوع ژل مصرفی بیش از هرچیز به عمق چین محل تزریق بستگی دارد. به عنوان مثال برای خط خنده خیلی عمیق بهتر است از ژل های غلیظ و با دوام و ماندگاری بیشتر استفاده شود؛ و اگر عمق چین های اخم یا خط خنده كم باشد بهتر است از ژل های رقیق تر و با دوام كمتر استفاده شود. این موضوع مخصوصا در مورد چین های اطراف چشم كه عمق آن از چین های خنده خیلی كمتر است حتما باید مدنظر قرار داده شود. به طور کلی ژلهایی كه از ماده هیالورونیک اسید مشتق شده‌اند میزان عارضه كمی دارند و مدت ماندگاری آنها 9 ماه تا 1 سال است. ژل دیگری كه نیمه عمر طولانی‌تری دارد از هیدروكسی آپاتیت مشتق شده كه از ژل هیالورونیک اسید موثرتر است و به صورت عمقی تزریق می شود.