ما  در مجله لیلی لند، حتما این واقعیت را تصدیق می‌کنیم که اپیلاسیون ساده ترین و ایمن ترین روش برای رهایی از موهای زائد بدن است. اما مسئله از جایی آغاز می‌شود که  بسیاری از افراد بارها و بارها همان قسمت بدن خود را وکس می‌کنند تا از شر رشد مو‌های زائد بسیار کوچک نیز خلاص شوند. حتماً تقریباً در هر وبلاگ زیبایی مطالعه کرده‌اید که توصیه می‌کنند همیشه به متخصصان یا سالن‌های معتبر زیبایی بروید. دلیل این امر محصولاتی است که از آنها استفاده می‌شود و البته تکنیک  مورد استفاده آنها، اما امروز در مطلب (7 معایب انجام وکس برای پوست) با دقت بیشتری به این موضوع خواهیم پرداخت.

باز گشایی پرونده معایب انجام وکس برای پوست

در سالن‌های کم شهرت از موم منقضی یا نوارهای غیر بهداشتی استفاده می‌شود. نه تنها این موضوع در این گونه سالن‌ها بلکه موضوع دیگری هم مورد نظر است و آن این است که در بیشتر این سالن‌ها همان ناحیه را بیش از یک بار واکس می‌کنند که برای پوست شما مناسب نیست. بنابراین اگر به دنبال جلسات مکرر اپیلاسیون هستید، باید نگاهی بیندازید که اپیلاسیون مکرر روی پوست شما چه تاثیری خواهد داشت.

پوست شل می‌شود

چه کسی پوست شل را دوست دارد؟ حدس می زنم هیچ کس اگر بارها و بارها بدن خود را واکس بزنید، پوست به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. به زودی چروک‌ها را خواهید دید. هنگامی که نوار موم زده شده کشیده می‌شود، پوست شما نیز به همراه آن کشیده می‌شود.

قرمزی و تحریک پوستی ایجاد می‌شود

اپیلاسیون مکرر می‌تواند باعث قرمزی پوست شود. هنگامی که نوار موم کشیده می‌شود ، پوست نیز به همراه آن کشیده می‌شود. این امر باعث قرمزی و تحریک پوست می‌شود. برای کاهش احساس سوزش از یخ روی پوست قرمز استفاده کنید.

معایب انجام وکس برای پوست

معایب انجام وکس برای پوست

دانه های برجسته قرمز

اگر مکرراً پوست خود را وکس بکنید، به وجود آمدن  برآمدگی‌های قرمز رنگ اجتناب ناپذیر است. اگر موهای کوچکتر با اپیلاسیون برای یک بار بیرون نمی‌آیند، آنها را همانطور که هست بگذارید. صبر کنید تا آنها کمی رشد کنند و سپس اپیلاسیون را امتحان کنید. جلسات اپیلاسیون خود را به اندازه کافی با فاصله انجام دهید. بیش از دو بار در ماه بدن خود را وکس نکنید.

خونریزی از محل خروج موهای زائد

این بدترین مشکل بعد از اپیلاسیون است که هنگام تکرار همان لکه های پوستی اتفاق می‌افتد. افرادی که پوست حساس دارند اغلب این مشکل برایشان بوجود می‌آید. هنگامی که نوار موم کشیده شود، منافذ پوستی می‌توانند خونریزی کنند. فوراً روی محل خونریزی یخ بگزارید تا خونریزی متوقف شود. اما در وهله اول باید از اپیلاسیون بیش از حد خودداری کنید.

لکه های تیره

این  موضوع معمولاً هنگام گرم كردن موم اتفاق می‌افتد. موم خیلی داغ باعث ایجاد لکه‌های قهوه‌ای مایل به قرمز روی پوست می‌شود و بعد از مدتی تیره می‌شوند. این لکه‌ها معمولاً بین یک تا دو هفته از بین می‌روند. اپیلاسیون مکرر می‌تواند باعث ایجاد علائم دائمی روی پوست شما شود.

موهای زائد زیر پوستی

موهای رشدیافته در زیر پوست معمولا برای کسانی که از اپیلاسیون مکرر استفاده می‌کنند رایج است. این موهای زائد عمدتاً در زیر بغل و خط بیکینی یافته می‌شوند. این موها هر چند قابل مشاهده نیستند، اما احساس خارش و ناراحتی برای شما ایجاد می‌کنند.

ایجاد  آلرژی

اگر به هر  نوع ماده خاص موم حساسیت داشته باشید، ممکن است آلرژی برای شما هم اتفاق بیفتد. اگر پوستی بیش از حد حساس دارید، پس اپیلاسیون ایده خوبی برای شما نیست.

منابع:

https://khoobsurati.com/repeated-waxing-can-harm-your-skin-in-these-7-ways.html