در مطلب (10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت چیست؟) از مجله لیلی لند به موضوع دلایل آزردگی‌های پوستی شایع در بین مردم پرداخته‌ایم که در این میان برخی از دلایل پنهان این بیماری را نیز ذکر کرده‌ایم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. در حالی که بسیاری از موارد نه چندان با اهمیت می‌توانند پوست صورت ما را قرمز کنند‌، از جمله آفتاب سوختگی‌، آکنه و گرگرفتگی. در این مقاله 10 دلیل کمتر شایع برای قرمز شدن پوست صورت را آورده‌ایم.

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

1. درماتیت سبورئیک

درماتیت سبورئیک یک بیماری پوستی شایع است که باعث ایجاد بثورات( تحریکات التهابی جوش مانند در سطح پوست) قرمز می‌شود‌، که غالباً روی صورت ظاهر می‌شود. بثورات ممکن است باعث شود پوست چرب شود. همچنین پوست می‌تواند خشک و پوسته پوسته به نظر برسد.

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

چه چیزی می‌تواند درمان کننده این قرمز شدن پوست باشد؟

درماتیت سبورئیک معمولاً به درمان نیاز دارد تا پاکسازی شود. یک متخصص پوست می‌تواند یک برنامه درمانی متناسب با نیاز بیمار را برای او مهیا کند. درمان ممکن است شامل استفاده از شامپو شوره سر و دارویی باشد که برای مدت کوتاهی روی پوست خود اعمال می‌کنید.

2. روزاسه

این حالت پوستی اغلب با تمایل به گرگرفتگی یا سرخ شدن آغاز می‌شود. اگر شرایط وخیم تر شود‌، بیمار متوجه می‌شود که قرمزی روی صورتش مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا رفع شود یا هرگز محو نمی‌شود.

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

چگونه می‌توان از قرمز شدن پوست جلوگیری کرد؟

در حالی که روزاسه کاملا قابل درمان نیست‌، اما درمان می‌تواند قرمزی را کاهش دهد. انواع مختلف روزاسه وجود دارد. متخصص پوست می‌تواند به شما بگوید که آیا روزاسه دارید و اگر روزاسه دارید‌، متخصص پوست و مو شما می‌تواند به شما بگوید که کدام نوع روزاسه را دارید و یک برنامه درمانی متناسب با نیازتان را برای شما برنامه ریزی کند.

3. تحریک پوست یا واکنش آلرژیک

شرایطی به نام درماتیت تماسی هنگامی ‌ایجاد می‌شود که چیزی که پوست شما را تحریک می‌کند با آن در تماس باشد و آن را تحریک کند و در نهایت یک واکنش آلرژیک ایجاد شود. پوست صورت یک ناحیه بسیار شایع برای دریافت درماتیت تماسی است. یک صابون یا یک رنگ مو می‌تواند پوست شما را تحریک کند‌، و این باعث بیماری تان می‌شود که به عنوان درماتیت تماسی تحریک کننده شناخته می‌شود. اگر به موادی که با صورت شما در تماس است حساسیت دارید‌، در صورت تماس به درماتیت تماسی آلرژیک مبتلا خواهید شد. بیشترین علل شایع درماتیت تماسی آلرژیک شامل تماس با پیچک‌های سمی‌، عطرها و لاتکس‌ها هستند که معمولا منجر به حساسیت در افراد مختلف می‌شوند.

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

چگونه از شر قرمز شدن پوست در حساسیت‌های آلرژیک خلاص شویم؟

زمانی که از قرار گرفتن در معرض مواد آلرژی زای پوستی قرار نگیرید این خود به تنهایی باعث می‌شود شما آلرژی خود را کنترل کنید. از آنجا که این واکنش می‌تواند توسط بسیاری از محصولات‌، از جمله محصولاتی که سالهاست از آنها استفاده می‌کنید‌، و چیزهای روزمره در محیط شما ایجاد شوند‌، می‌تواند برای بیمار چالشی برای فهمیدن علت ایجاد بثورات باشد. اگر نمی‌توانید بفهمید چه چیزی باعث قرمزی پوستتان می‌شود‌، احتمالا با یک سری آزمایشات یک متخصص پوست می‌تواند به شما کمک کند.

4. واکنش آلرژیک به یک دارو

برخی از داروها می‌توانند یک واکنش شبیه به آفتاب سوختگی ایجاد کنند. استفاده از دارو مانند کرم هیدروکورتیزون (یک استروئید) برای مدت طولانی تر از آنچه که پزشک متخصص به شما توصیه کرده است می‌تواند یک واکنش پوستی ایجاد کند.

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

چگونه می‌توان از قرمز شدن پوست جلوگیری کرد؟

اطلاعات بروشور همراه دارو را بررسی کنید تا ببینید که آیا باید پس از استفاده از آن نکات خاصی را رعایت کنید یا نه. ممکن است تمام کاری که باید انجام دهید تا قرمزی روی پوستتان ایجاد نشود به سادگی خواندن همان بروشور داخل جعبه دارو باشد. اگر قرمزی با استفاده از دارو‌، مانند کرم هیدروکورتیزون‌، بیش از حد طولانی نشود‌، ممکن است شما به خودی خود از شر بثورات خلاص شوید. ورم قرمز در اطراف دهان شما می‌تواند درماتیت محیطی باشد

5. درماتیت آتوپیک

درماتیت آتوپیک‌، که اغلب به آن اگزما گفته می‌شود‌، می‌تواند باعث ایجاد بثوراتی شود که ناگهان ظاهر می‌شود. نوزادان اغلب این بثورات خارش را روی گونه‌های خود ایجاد می‌کنند. صرف نظر از جایی که بثورات ظاهر می‌شود‌، پوست با بثورات بسیار خشک‌، پوسته پوسته و خارش احساس می‌شود.

چگونه می‌توان از شر قرمزی خلاص شد: در حالی که درماتیت آتوپیک قابل درمان نیست‌، درمان می‌تواند به پاکسازی پوست کمک کند. متخصص پوست با یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای بیمار به او کمک می‌کند.

6. پسوریازیس

پسوریازیس بیماری است که باعث می‌شود بدن هفته‌ها سلول‌های جدید پوست بسازد. از آنجا که این سلول‌ها روی سطح پوست جمع می‌شوند‌، ممکن است تکه‌های بریده شده و پوسته پوسته در سطح پوست دیده شوند.

چه چیزی می‌تواند به بیمار کمک کند؟

در حالی که پسوریازیس قابل درمان نیست‌، یک متخصص پوست می‌تواند یک برنامه درمانی تهیه کند که به شما کمک کند پوستی شفاف تر یا روشن تر داشته باشید. می‌توانید در مورد درمان پسوریازیس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

7.آفتاب سوحتگی

اگر از پوست خود در برابر آفتاب محافظت نمی‌کنید‌، پرتوهای مضر خورشید می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند. با گذشت سالها‌، این آسیب جمع می‌شود. سالها بعد‌، برخی از افرادی که پوست آفتاب سوخته دارند‌، رگ‌های عنکبوتی سوختگی را روی پوست صورت خود مشاهده می‌کنند.

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

چه چیزی می‌تواند از قرمزی پوست جلوگیری کند؟

یک متخصص پوست ممکن است با درمان لیزری بتواند به بیماران کمک کند. روش‌های پزشکی‌، مانند لیزر درمانی‌، در مطب پزشک دارای مجوز مانند متخصص پوست دارای مجوز‌، به بهترین وجه انجام می‌شود.

8. زونا

زونا باعث ایجاد بثورات دردناک و تاول می‌شود که می‌تواند در هر نقطه از پوست شما از جمله صورت شما ظاهر شود.

چه چیزی می‌تواند به بیماران کمک کند:

بثورات ایجاد شده به خودی خود درمان می‌شوند‌، اما اگر بثوراتی دردناک روی صورتتان دارید، در اینجا درمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بدون درمان‌، یک بثورات زونا بر روی صورت شما می‌تواند به طور دائمی‌به بینایی شما آسیب برساند. مصرف داروی ضد ویروسی می‌تواند بینایی شما را نجات دهد و از درد طولانی مدت عصبی جلوگیری کند. بدون درمان‌، درد عصبی می‌تواند ماهها یا سالها ادامه داشته باشد. این درست است بدون توجه به جایی که بثورات روی پوست شما ایجاد می‌شود درمان باید زیر نظر متخصص انجام شود.

9. لوپوس

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است. این بدان معنی است که سیستم ایمنی بدن بخشی از خود بدن را به عنوان یک عامل خارجی اشتباه می‌گیرد و به آن قسمت از بدن حمله می‌کند. وقتی شخصی دچار لوپوس می‌شود‌، سیستم ایمنی بدن می‌تواند به اندام‌های مختلف حمله کند. بعضی اوقات‌، این باعث قرمزی و تورم روی پوست می‌شود. برخی از افرادی که مبتلا به لوپوس هستند‌، بثوراتی روی صورت خود دارند. همچنین ممکن است انواع دیگری از قرمزی و تورم را بر روی صورت خود مشاهده کنند.

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

10 دلیل شایع برای قرمز شدن پوست صورت

چگونه می‌توان از شر لوپوس خلاص شد:

یک متخصص پوست می‌تواند به شما بگوید که آیا لوپوس روی پوست شما تأثیر دارد یا خیر. در صورت وجود‌، متخصص پوست می‌تواند یک برنامه درمانی تهیه کند که می‌تواند به خلاص شدن از شر قرمزی روی صورت به شما کمک کند.

10. لنفوم سلول T پوست

سندرم سزاراری نوعی لنفوم پوستی سلول T (CTCL) است که یک سرطان نادر است. CTCL در نوعی از گلبول سفید به نام لنفوسیت T (سلول T) شروع می‌شود. علائم این سرطان بر روی پوست شروع می‌شود زیرا بیشتر سلول‌های T در پوست یافت می‌شوند.

در چه زمانی باید به یک متخصص پوست مراجعه کنیم؟

از آنجا که بسیاری از شرایط پزشکی می‌تواند باعث شود صورت شما قرمز شود‌، برای تشخیص صحیح ضروری است. با متخصصان پوست در ارتباط باشید. اگر قرمزی روی صورت شما بیش از 2 هفته به طول انجامید‌، برای مراجعه به متخصص پوست‌، عجله کنید.

منابع:

https://www.aad.org/public/everyday-care/skin-care-secrets/face/facial-redness