یکی از جذاب ترین و حساس ترین بخش های بدن هر فرد، صورت افراد است؛ و سالیانه برای بسیاری از خانم ها رسیدگی به این بخش هزینه های سنگینی در بر دارد. البته گاها دیده می شود نتیجه این هزینه‌ها رضایت بخش نخواهد بود. امروز در مجله لیلی لند با هم یک تجربه زنانه در زمینه زیبایی را مرور خواهیم کرد.

من چهره پر‌مویی دارم و شرمنده نیستم که اعتراف کنم. شاید به این دلیل باشد که کار در صنعت زیبایی، من را نسبت به چیزهایی که قبلاً باعث سرخ شدن صورت و خجالت در من شده بود، دیگر اهمییت خاصی ندارد؛ زیرا امروزه با آشنایی مباحث زیبایی و استفاده از تکنولوژی های مختلف در این صنعت، به راحتی می توانم نواقص و نازیبایی‌های صورت خود را برطرف سازم و یا شاید به این دلیل باشد که من، آموخته‌ام که به معنای واقعی کلمه هر کس دارای درجه ای از زیبایی است. از نظر علمی موهای صورت من، به عنوان موهای مخملی شناخته شده است که سطح کل صورت را می پوشاند. در تجربه من، موهای مخملی مخصوصاً زیر آرایش ناخوشایند است. زیرا سبب می شود تا مواد آرایشی کاملا به سطح پوست من نچسبد و صورتی شبیه هلو داشته باشم.

تجربه شیو صورت

تجربه شیو صورت

شیو صورت از کی تا کجا؟

شیو صورت یکی از راه های رفع موهای زائد است. این روش درمانی از نظر فنی، نوعی لایه برداری سطحی است و به نوع پوست شما بستگی دارد؛ تا به معنای واقعی کلمه بیرونی‌ترین لایه پوست مرده را خذف کند. در حالیکه همزمان لایه زیرین لایه درم در حال تشکیل و نوشدن است. این روش درمان به دهه 1980 برمی گردد، اما 30 سال بعد،  هنوز در حال تحولات چشمگیر است. امروزه این روش از سوی متخصصان زیادی ارائه می شود؛ علاوه براین، مفهوم تراشیدن موهای صورت، برای برخی از افراد به وسایل روزانه تبدیل شده‌اند.

تجربه شیو صورت

تجربه شیو صورت

مسلماً من از انجام این آزمایش پوستی حتی توسط یک فرد حرفه ای مردد بوده ام، بیشتر از آن که می ترسیدم پوست خراشیده شده و یا بریده، نتیجه نهایی این کار باشد و آرایشگر من را در این وضعیت ترک کند. دائم این فکر در ذهن من میچرخید؛ مگر نه این که اصلاح همچین کاری انجام می دهد؟ اما پس از تحقیقات عظیم، تصمیم گرفتم که مزایای یک بار امتحان این روش را به جان بخرم؛ تا به گفته آرایشگرم پوست نرم و بدون کرکی را داشته باشم.اما من بیشتر تمایل داشتم که یک درمان پوستی را، برای درمان کرک‌های صورتم با پزشک متخصص پوست انجام دهم.

تجربه شیو صورت

تجربه شیو صورت

اما من بیشتر تمایل داشتم که یک درمان پوستی را، برای درمان کرک‌های صورتم با پزشک متخصص پوست انجام دهم. تا از رشد مجدد موهای صورت با روش‌هایی مانند لیزر جلوگیری کنم؛ و حتی نوع تغییرات پوستم قبل و بعد از انجام این کار برایم بسیار اهمییت داشت.

تجربه شیو صورت

تجربه شیو صورت

چند واقعیت در انجام اصلاح صورت با تیغ

حقیقت اول: شیو بدون درد است

من همیشه با نگاه به چیزهای تیز نزدیک چهره‌ام، احساس ترس و دلهره شدیدی از بریده شدن می‌کنم. هنگامی که آرایشگر من تیغ اصلاح را در نزدیک صورت من قرار داد؛ ابتدا بسیار ترسیدم و به شدت از تن دادن به این تصمیم منصرف شدم.
اما زمانی که او به من اطمینان داد که این روش زیبایی برای از بین بردن موهای زائد قابل اطمینان است و در نتیجه ضرری نخواهد داشت؛ از نظر منطقی فهمیدم حرف او درست است، اما وقتی او واقعاً پوست صورتم را لمس کرد، توانستم آرامش کامل داشته باشم. طی چند لحظه فهمیدم که این روش اصلاح در پوست، بسیار آرامش بخش‌تر از آن است که به نظر می‌رسد. به جای تیزی یا سایش شدید، چیزی جز خطوط نرم و ملایم در پوست خود احساس نمی کردم.

حقیت دوم: این روش بسیار سریع است

من هر زمان که من هر نوع روش درمانی برای از بین بردن موهای صورت را انجام دادم، چند ساعت را صرف می کردم تا بتوانم مراحل، مراقبت های بعدی و غیره را انجام دهم که سریع ترین روش به مدت 30 دقیقه طول کشید.
اما در این روش اول، آرایشگر من، پوست صورتم را با الکل آماده کرد تا چربی، خاک و سایر ناخالصی ها از بین برود (این کار حدودا پنج دقیقه زمان برد). سپس، با نگه داشتن تیغه به موازات پوست من، او تمام صورتم را در یک سری ردیف های منظم با تیغ طی کرد (این کار پانزده دقیقه طول کشید). سپس هنگامی که او کار خود را با سرعت به پایان رساند، یک سری محصولات تسکین دهنده مراقبت پوست استفاده کرد.(این کار پنج دقیقه طول کشید) این محصولات، اغلب شامل محصولات تسکین دهنده، آبرسان و ضد التهابی بود تا هرگونه سوزش ناشی از شیو را خنثی کند.

حقیقت سوم: اصلاح کردن صورت باعث نمی شود موهای شما ضخیم تر شود.

به گفته آرایشگر من، بسیاری از خانم ها ترس دارند که اصلاح صورت با تیغ باعث رشد مجدد و ناخوشایند مو‌ها شود. همانطور که من هم نگران این موضوع بودم؛ این نگرانی مشترک اکثر خانوم هایی است که برای اولین بار می‌خواهند صورتشان را اصلاح کنند. اطمینان داشته باشید که مو‌های شما بعد از هر بار اصلاح در زمان رشد مجدد نه ضخیمتر می‌شوند و نه بر تعدادشان افزوده می شود. این یک باور غلط در میان خانوم ها و بعضا آقایان است؛ به شما اطمینان می‌دهم که هیچ یک از نگرانی‌های شما در این مورد واقعیت ندارد.

هر مرتبه که مو‌های صورت خود را با تیغ اصلاح می‌کنید، صورت شما تا روییدن مجدد مو‌ها، صاف و صیقلی باقی می‌ماند. و همانطور که آرایشگر من به من قول داد؛ در رویش مجدد مو‌های صورتم، به هیچ وجه مو‌ها نه ضخیمتر شدند و نه بر تعداد آنها افزوده شد؛ که این یک خبر بسیار عالی برای من بود.

حقیقت چهارم: این نوع نگهداری از پوست یک سرمایه گذاری مناسب برای شما‌ست

هر فردی دوست دارد در طول سال پوستی نرم و صاف و یکدست داشته باشد. معمولا بدون مو بودن و بدون نا هموار بودن پوست، در طول سال پر هزینه خواهد بود. حتی اگر شما بخواهید روش‌های کم هزینه‌ای مانند آبرسانی‌های پوستی را انجام دهید و یا با هزینه های متعارف و متوسط، بخواهید برای از بین بردن مو‌های زائد صورتتان از روش‌های لیزر درمانی استفاده کنید؛ هزینه قابل توجهی در طول یک سال باید بپردازید. این در حالی است که با اصلاح صورت با تیغ بصورت پیش فرض شما از شر مو‌های زائد خلاص می‌شوید، و هم زمان هم بصورت عمومی پوست مرده صورت شما با این روش برداشته شده و پوست تازه و جوان جایگزین آن خواهد شد.

منابع:

https://thespotlyte.com/1364823/dermaplaning-facial-before-and-after