سفید شدن پوست با پودر تالک یا همان پودر بچه ساده ترین راه برای سفیدی پوست است، علاوه بر این، به مزایای آن بوی خاص و بافت نرم و هزینه کم خرید،را هم اضافه کنید. به همین علت امروز ما در مجله لیلی لند، مهم ترین دستور العمل‌های خانگی برای سفید کردن پوست با تالک را در نظر گرفته‌ایم که به شما این امکان را می‌دهدکه با استفاده از مواد اولیه آسن و در دسترس بهترین نتیجه را به دست آورید و این ترکیبات، بر اساس تجربه به شما پیشنهاد شده است، پس مسئله شانس نیست.

ترکیبات پودر تالک

پودر تالک از ماده معدنی به نام تالک ساخته شده و عمدتاً از منیزیم، سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده است. همچنین تالک طبیعی حاوی آزبست است که هنگام تولید و استفاده در محصولات بهداشتی و آرایشی از بین می‌رود.

فواید پودر تالک برای پوست

 • خلاص شدن از خارش تابستانی
 • عرق را از سطح پوست جذب می‌کند و این باعث می‌شود درخشش ناخوشایند پوست به ویژه برای پوست های تیره از بین برود.
 • پودر تالک باعث افزایش صافی و یکدستی پوست می‌شود.
 • این پودر باعث رفع عرق در پوست می‌شود و کرم ها را مرطوب می‌کند.
 • پودر تالک به از بین بردن لکه های سیاه کمک می‌کند.
 • برای برداشتن موهای زائد، استفاده از آن قبل از اصلاح و یا اپیلاسیون، برداشته شدن موها را تسهیل می‌کند، که این امر خودش باعث تسکین درد می‌شود.
 • پودر تالک صورت را از گرد و غبار و سایر آلاینده های خارجی پاک می‌کند.
 • پودر تالک باعث می‌شود هنگام نشستن در ساحل، ماسه از بدن راحت تر جدا شود.
 • اگر می خواهید پوست خود را روشن کنید، تمام کاری که باید انجام دهید اینست که کرم مرطوب کننده خود را با کمی پودر تالک مخلوط کنید و آن را روی صورت خود بمالید.
 • می‌توانید آن را به عنوان زیر ساز رژ لب استفاده کنید،به این صورت که بعد از زدن رژ لب مقداری پدر تالک را روی لب ها بمالید، سپس دوباره رژ لب خود را شارژ کنید، با این کار
 • می‌توانید ماندگاری رژ لب را از طریق پودر تالک تقویت کرده و ماندگاری آن را طولانی تر کنید.

4 ترکیب برای سفید کردن پوست با پودر تالک

ما به شما مخلوط های بسیار ساده و ارزان قیمت تالک را ارائه می‌دهیم، که در مدت زمان کوتاهی پوست را مرطوب و سفید می‌کنند.

پودر تالک و گلاب روزانه برای سفید کردن پوست

مواد لازم
دو قاشق غذاخوری پودر تالک
دو قاشق گلاب

نحوه تهیه
مواد را به خوبی مخلوط کنید، سپس آنها را به طور مساوی روی گردن و صورت خود پخش کنید و بگذارید کاملا خشک شود، سپس صورت و گردنتان را با آب سرد بشورید.

دستور پودر تالک، عسل و روغن نارگیل برای سفیدتر کردن و نرم شدن انواع پوست

مواد لازم
1 قاشق غذاخوری پودر تالک
1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی
1قاشق چایخوری روغن نارگیل

نحوه تهیه
حتما مواد را به خوبی مخلوط کنید، سپس آنها را به طور مساوی روی گردن و صورت خود پخش کنید و اجازه دهید مواد 15 دقیقه روی پوستتان بماند سپس صورت خود را بشویید.
مدت زمان استفاده از این دستور: هفته ای 3 بار از این دستور استفاده کنید تا دو هفته بعد از استفاده از دستور صورت، چهره ای زیبا و زیبا داشته باشید.

پودر تالک، شیر و ماسک بادام برای روشن شدن پوست چرب

مواد لازم
5 دانه بادام زمینی
دو قاشق غذاخوری شیر
یک قاشق غذاخوری پودر تالک

نحوه تهیه:
بادام را در مخلوط کن خرد کنید، سپس آنها را با شیر و پودر تالک مخلوط کنید، سپس ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود قرار دهید، در مرحله بعد صورت خود را با آب ولرم بشویید.

مدت زمان استفاده از این دستور: هفته ای 3 بار است تا دو هفته بعد از استفاده از این دستور، چهره ای زیبا و روشن خواهید داشت.

مخلوط جو دوسر، گلهای اسطوخودوس، پودر تالک و شیر برای سفید کردن صورت

مواد لازم:
1 قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر
1قاشق چایخوری گل سرخ
1قاشق غذاخوری اسطوخودوس خشک
1قاشق غذاخوری پودر شیرخشک یا شیر مایع
1قاشق غذاخوری پودر تالک
1قاشق چایخوری آب مقطر

نحوه تهیه
حتما مواد را به خوبی مخلوط کرده و صورت و گردنتان را به مدت 5 دقیقه با این مخلوط، با حرکات دایره‌ای ماساژ داده و به مدت 20 دقیقه آن را بگذارید بماند و بعد از آن، صورت خود را با آب سرد بشویید و با کمی گلاب آن را تازه کنید.
مدت زمان استفاده از این دستورالعمل: هفته ای دو بار از این دستور استفاده کنید تا دو هفته بعد از استفاده از دستور صورت، چهره ای زیبا داشته باشید.

بعد از فهمیدن فواید پودر تالک برای پوست، آن را از کمد خود خارج کرده و برای سفیدتر کردن، نرم و روشن تر شدن صورت تان دست به کار شوید. فرمول‌های بالا را بنا بر نوع پوست خود استفاده کنید تا پوستی سفید، بدون استفاده از مواد شیمیایی گران قیمت تحویل بگیرید.

منابع:

https://www.bashartek.com/