از آنجا که امروزه استفاده از تتو و خال کوبی جای خود را در میدان زیبایی به شدت باز کرده است و البته که سال‌هاست از انواع روش های تتو در زمینه های زیبایی استفاده می‌شود، امروز در مجله لیلی لند تصمیم گرفتیم داستان برداشتن تتو یا خال کوبی با لیزر را به صورت روایت از زبان فردی که برای این کار اقدام کرده است، به اشتراک بگذاریم. شاید سوالات و مباحث موجود در آن کمک شایانی برای بسیاری از زیبا جویان باشد.

از چه زمانی تصمیم به برداشتن تتو یا خال گوبی با لیزر کردم

به نوعی می‌توان گفت، داستان حذف خال کوبی من نسبتاً غیر پیش بینی نبود، زیرا روزی که برای تتو اقدام کرده بودم می‌دانستم این کار دائمی نخواهد بود و شاید روزی از آن دلزده شوم و یا بنا به دلایل مختلف مجبور به پاک کردن آن شوم. این یک خاطره نادرست از تصمیم سابق من بود، نه فقط یک تصویر زیبا. از زمانی که احساس کردم خال کوبی روی بازوی من بیش از حد بزرگ است و رنگ های کمرنگ شده آن رنگ و لعاب سابق را نداشت؛ دیگر احساس رضایت نمی‌کردم. به محض اینكه فهمیدم كه قطعاً می‌توانم بدون آن بهتر و شادتر زندگی كنم، فهمیدم كه زمان مناسبی است كه مطمئن شوم برداشتن تتو یا خال کوبی با لیزر واقعاً چیست و آیا امکان دارد؟

قبل از شروع یا پایان دادن به هرگونه درمان جدید، با پزشک خود مشورت کنید.

من تصور نمی‌کردم که چه فرایندی در انتظار من است و یا آیا انتظار من از برداشتن خال کوبی درست و صحیح است؟ آیا انجام لیزر برای برداشتن تتو واقعاً دردناک است؟ مثلاً نمی دانستم که حتی برای تتوهای تک خط و نسبتاً کمرنگ، حتی بعد از اولین جلسه لیزر نتیجه محسوس است و یا نه. بنابراین، به منظور انجام لیزر، من با یک متخصص در این زمینه صحبت کردم. ویل کربی، پزشک متخصص پوست و متخصص پزشکی لیزر به همه سوالات من راجع به همه چیزهایی که تاکنون درباره برداشتن خال کوبی با لیزر شنیده بودم، پاسخ داد.

5 حقیقت درباره برداشتن تتو یا خال کوبی با لیزر

5 حقیقت درباره برداشتن تتو یا خال کوبی با لیزر

حقیقت حذف تاتو شماره 1: پاک کردن تاتو یک فرایند بسیار طولانی است.

در حالی که من همیشه سعی کرده ام هنگام زدن خال کوبی‌های خود بسیار باهوش و آینده نگر باشم، یکی از راه‌هایی که خود را قانع و تصمیمم را منطقی وانمود کرده‌ام، این فرضیه است که به زودی، پیشرفت در برداشتن لیزر به اندازه کافی قابل توجه خواهد بود؛ و حتما روش‌های سریعتر و کم دردتر به عرصه زیبایی وارد خواهند شد.

اما در واقعیت، درست است که پیشرفت در حال وقوع است؛ اما بسیار کندتر از آنچه که در ذهن بسیار خوش بینانه خود تصور می‌کردم. در حالی که دکتر کربی برای من فاش کرد که LaserAway روش های لیزر درمانی، سخت در حال کار با تکنیک‌های برتر دنیا است، وی همچنین به من گفت که در دستگاه‌های برداشتن خال کوبی با لیزر، در طی بیش از یک دهه، هیچگونه نوآوری واقعی انجام نشده است.

این بدان معناست که برای کسانی که در مورد برداشتن خال کوبی خود فکر می‌کنند، صبر و شکیبایی اولویت اول در تصمیم شما است؛ نه فقط برای تعداد جلسات مورد نیاز، بلکه مدت زمانی که باید بین جلسات درمانی صبر کنید. دکتر کربی می‌گوید: “همه باید حداقل هشت هفته بین جلسات درمانی صبر کنند.” و از آنجا که چندین جلسه مورد نیاز است، برداشتن کامل یا حتی محو شدن، یک خال کوبی ساده می‌تواند چندین ماه طول بکشد.” بله ، ماه ها.

حقیقت حذف تاتو شماره 2: پاک کردن تتو با اندازه، شکل و رنگ خال کوبی شما تفاوت‌هایی را ایجاد می‌کند.

این به این معنی است که یک قلب کوچک و تک رنگ، سریعتر از یک گل چند رنگ، محو می‌شود، درست است؟ همه چیز از ضخامت خط‌ها گرفته تا سایه‌های استفاده شده، می‌تواند در روند درمان تاثیر بگذارد و یا حتی اینکه چه مدت طول می‌کشد تا همه محو شوند. به عنوان مثال‌، رنگ‌هایی غیر از سیاه، به درمان تهاجمی تری نیاز دارند. یک پزشک ماهر می‌تواند حدس و گمان بسیار مناسبی را در مورد چند روش درمانی که می‌تواند جوهر را به طور کامل حذف کند، ارائه دهد.

حقیقت شماره 3 خالکوبی تاتو: شما درست بعد از انجام لیزر متوجه پیشرفت نخواهید شد.

این امر به این دلیل است که بدن شما اساساً باید جوهر را متابولیزه کند؛ بدین صورت که: نور خارج شده از لیزر جوهر را به ذرات ریز خرد می‌کند و سلولهای التهابی موجود در بدن شما به طور اتوماتیک ذرات را به آرامی شسته و بیمار با هر جلسه درمان بعدی، جوهر کمتری را مشاهده می‌کند. دکتر کربی توضیح می‌دهد؛ این موضوع ممکن است دو تا سه هفته بعد از قرار ملاقات شما طول بکشد‌، یعنی مدت زمانی طول می‌کشد که متوجه اختلاف شوید.

به گفته راوی، من وقتی اولین تأثیر محو شدن جوهر روی پوستم را دیدم، واقعاً هیجان زده شدم. ولی متأسفانه، این یک پدیده موقتی بود. دکتر کربی اعلام کرد: بلافاصله پس از یک جلسه درمان، پوست سفید به نظر می رسد، که این پدیده ” یخ زدگی ” نامیده می‌شود؛ که مقادیر کمی از گازهای موجود در زیر پوست را نشان می‌دهد که مربوط به دوره درمان هستند.

حقیقت حذف تاتو شماره 4: تایم التهاب بسیار کوتاه و مقدار آن خفیف است.

وقتی یخ زدگی فروکش کرد، خال کوبی من فقط چند ساعت کمی قرمز و متورم بود. طبق توصیه پزشک، آن را تا روز بعد با کرم مخصوص دائما می‌پوشاندم. گذشته از آن، مراقبت‌های بهداشتی لازم بسیار اندک بود. اما برای افرادی که در ناحیه مورد نظر درد یا خشکی بیش از اندازه دارند، روغن ویتامین E توصیه می‌شود.

حقیقت حذف تاتو شماره 5: معمولا این کار با داروهای بی حسی انجام می‌شود.

من می خواهم واقعاً به آستانه درد خود افتخارکنم. زیرا هم توانسته بودم در زمان انجام تاتو، دردی در حدود دو ساعت را تحمل کنم و حالا نیز در این زمان با آن که روش‌های بسیار خوب با درمان‌های لیز تا حد امکان با علم‌های روز دنیا اختراع شده‌اند و راحتی بیمار هم در آن ها لحاظ شده است؛ اما درد این روش به اندازه‌ای بود که من با کرم بی حسی روی صندلی نشسته‌ام.

حتی با این وجود، من چقدر درد کشیدم. اگر قبلاً به هر روش، لیزر صورت یا موهای زائد برای رفع موهای زائد اقدام کرده باشید‌، می‌دانید که این حساسیت به اندازه انجام وکس یا اپیلاسیون روی پوست شما قابل مقایسه است. اما درد این روش به اندازه‌ای بود که من عملاً التماس می‌کردم که این کار تمام شود.

ولی با این حال آنقدر از انجام این کار راضی هستم و از نتایج لیزر واقعا خوشحالم؛ که واقعاً منتظر ملاقات بعدی خود با دکتر هستم، زیرا می‌دانم که هرگونه ناراحتی و درد ارزش آن را خواهد داشت.

منابع:

https://thespotlyte.com/1835270/how-does-laser-tattoo-removal-work